بیاتومگ – با باکس آفیس ۳۱ شهریور ماه همراه با ما باشید. این هفته فیلم It اگر چه با افت فروش ۵۱ درصدی رو به رو شده بود ولی توانست همچنان خود را در صدر جدول باکس آفیس نگه دارد. این فیلم در این هفته تنها موفق به فروش ۷۷ میلیون دلاری در داخل آمریکا شده است. پس از گذشته دو هفته از اکران فیلم، فروش فیلم در داخل آمریکا از مرز ۲۳۶ میلیون دلار عبور کرده و فروش در خارج از آمریکا نیز به مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار رسیده است. با این احتساب، فروش جهانی این فیلم ترسناک ساخته شده با بودجه ای ۳۵ میلیون دلاری، مبلغی برابر ۴۳۶ میلیون دلار می باشد که به نوبه خود رقم بسیار بالا و بزرگی است. کسب فروش بسیار بالا و همچنین بازخورد های بسیار مثبت و خوب از طرف منتقدان و بیننده ها سبب شده تا این فیلم لقب یکی از بهترین فیلم های ۲۰۱۷ را به خود بگیرد.

در جایگاه دوم باکس آفیس این هفته، فیلم تازه اکران شده American Assassin (قاتل آمریکایی) با فروش ۱۹ میلیون دلاری در داخل آمریکا قرار دارد. این فیلم اکشن/ماجراجویی که با بودجه ۳۳ میلیون دلاری ساخته شده است، در خارج از آمریکا نیز موفق به فروش ۵ میلیون دلاری شده است. شروع اکران فیلم با فروش های پایین و ناچیز سبب خواهد شد تا راهی سخت برای موفقیت در برابر این فیلم قرار داشته باشد. با احتساب فروش داخل و خارج آمریکا، پس از یک هفته اکران، فروش جهانی فیلم مبلغ ۲۴ میلیون دلار است.

دیگر تازه اکران شده این هفته نیز فیلم درام mother (مادر) با بازی جنیفر لارنس و خاویر باردم است که در رده سوم باکس آفیس جای گرفته است. اگر چه این فیلم در چندین جشنواره حضور داشته و تحسین منتقدان زیادی را بر انگیخته است ولی در اولین هفته از اکران خود بسیار ناامید کننده ظاهر شده و به فروش ۱۰ میلیون دلاری در داخل آمریکا بسنده کرده است. اوضاع در فروش خارج از آمریکای فیلم نیز خوب نبود و در اولین هفته فیلم تنها موفق به کسب ۱۱ میلیون دلار شده است. فیلم مادر که با بودجه ۳۰ میلیون دلاری ساخته شده، راه بسیار درازی برای کسب فروش قابل قبول در پیش دارد.

هفته آینده نیز فیلم اکشن کمدی Kingsman: The Golden Circle (کینگزمن: محفل طلایی)، فیلم ترسناک Friend Request (درخواست دوستی) و انیمیشن The LEGO Ninjago Movie (فیلم لگو نینجاگو) اکران می شوند که صدرنشینی فیلم کینگزمن ۲ را در هفته آینده می توان قطعی دانست.

باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱It۷۷۲۳۶۳۵۲
۲American Assassin۱۹۱۹۳۳۱
۳mother!۱۰۱۰۳۰۱
۴Home Again۷۱۹۱۲۲
۵The Hitman's Bodyguard۴۷۱۳۰۵
۶Wind River۳۳۰۱۱۷
۷Annabelle: Creation۳۱۰۰۱۵۶
۸Leap۲۱۹-۴
۹Spider-Man: Homecoming۲۳۳۰۱۷۵۱۱
۱۰Dunkirk۱۱۸۵۱۰۰۹
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می شود.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *