بیاتومگ – کلی فریمون کریگ به عنوان کارگردان و نویسنده سعی داشته تا در فیلم The Edge of Seventeen 2016  یک کار قابل توجه با جنبه های کمدی درباره ی سنین دوره ی دبیرستان تهیه کند. هیلی استاینفیلد در این فیلم نقش اصلی نادین را بازی می کند او بعد از مرگ پدرش با تمام سختی ها کنار می آید و به نوجوانی شوخ طبع بدل می شود.

کلی یک همکاری خوب با جیمز ال بروکس در این فیلم داشته اشت. جیمز خود برنده ی سه جایزه ی اسکار برای فیلم Terms of Endearment 1984 بوده و جوایز زیاد دیگری نیز بخاطر فیلم های مختلف دریافت کرده است و فیلم The Edge of Seventeen 2016 به عنوان یک فیلم کمدی درام در کارنامه ی او جا دارد.

طی مصاحبه ای که با جیمز ال بروکس انجام شده  از او سوالاتی درباره ی فیلم The Edge of Seventeen 2016 شده که او به این ترتیب به آن ها پاسخ داده است.

ما مدتی هست که  با هم صحبتی نداشته ایم، وقتی با کلی فریمون کریگ کارگردان و نویسنده ی فیلم صحبت شد او درباره ی فیلم گفت که این یک فیلم عالی است، و ما خوشحال هستیم که شما با هم در این فیلم همکاری داشته اید و همچنین وقتی در اول فیلم لوگوی کمپانی Gracie Films دیده شد، باعث خوشحالی بود چون مدت ها بود که این کمپانی در سینما و تئاتر دیده نشده بود.

جیمز ال بروکس : یکی از موضوعات مورد علاقه من این است که ما از قبل پیش بینی هایی نسبت به کار داشته باشیم، که در مورد Gracie Films ما دقیقا این کار را کردیم. وقتی از لوگوی Gracie Films استفاده شد یک نیروی محرکه برای عوامل فیلم شد، ما می توانستیم از کمپانی های زیاد دیگری که وجود دارند، استفاده کنیم اما با استفاده از لوگوی این کمپانی کوچک ما قصد ایجاد یک جنبش در تماشاگران داشتیم. این یکی از نقاط مورد علاقه من در طول ساخت فیلم بوده است.

تو در طی کار خیلی راحت بودی چون اکثرا دیر وقت در تلویزیون دیده می شدی و واقعا در فرآیند تولید فیلم با آرامش و راحتی کامل کار می کردی در حالی که خیلی از تهیه کنندگان این گونه نیستند.

متشکرم که به این نکته مهم اشاره کردید، من شرایط عالی در طی ساخت فیلم داشتم.

تو قبلا با کارگردان های دیگری به جز کامرون کرو کار نکرده بودی، که آن هم در شروع کار حرفه ای تو بوده است.

فکر کنم که همکاری من با  وس اندرسون و پنی مارشال را فراموش کرده اید.

در مورد وس اندرسون حق با توست، ولی چگونه با کلی آشنا شدی؟

کلی من را پیدا کرد و برای من فیلم نامه ای فرستاد، من با او ملاقاتی داشتم و او واقعا من را درک کرد، ما مدت چهار سال با هم در ارتباط بودیم. دو سال طول کشید تا او یک فیلم نامه جدید بنویسد که کاملا مد نظرش باشد، کلی یک نویسنده ی عالی است و همکاری ما با همدیگر از این نقطه شروع شد.

آیا رابطه شما مانند رابطه نادین و معلمش در شروع فیلم بود؟

من که چیزی به یاد نمی آورم، کلی به من گفت که هیچ دو روزی مثل هم نیستند. جولین سل که همکار من است به من گفت که خیلی چیزها شبیه به هم هستند، پس من و کلی هیچ وقت عقب گرد نداشتیم. کلی به من یادآوری می کرد که هیچ شباهتی بین رابطه ی کاری و رابطه دو نفر در فیلم وجود ندارد.

The Edge of Seventeen 2016
The Edge of Seventeen 2016

ما فکر می کنیم که تو تا به حال فیلمی که لزوما درباره ی سن و سال باشد تولید نکرده ای مثلا در فیلم Spanglish 2004 فقط مقداری به دختر آدام سندلر پرداخته ای.

البته درست است که در تمام فیلم به موضوعات پیرامون سن و سال پرداخته نشده است. بعنوان مثال در فیلم Bottle Rocket 1996 هم همین مقدار به این موضوع توجه شده است.

اما در مورد کار روی این فیلم چطور؟ آیا تجربه ای از قبل در کار روی موضوعات در ارتباط با این سن وسال داشته ای؟

در مورد این سن خاص می توانم بگویم که واقعا هیچ تجربه ای از قبل در این زمینه نداشته ام، من خیلی در مورد این سن و سال فکر کردم من قبلا در مورد سن های پایین تر کار کرده بودم، اما این سن واقعا خیلی خاص است. من فکر می کنم که فیلم های زیادی در باره ی این سن قرار است تولید شوند. بعضی ها قرار است که چیزهای جدیدی یاد بگیرند و از یک نقطه به نقطه دیگر بروند. در مورد این سن و سال اگر تمام عمرت را به فکر درباره ی آن بپردازی، فکر می کنی که باید به سراغ فیلم های دیگری بروم اما این سن وسال یکی از مهمترین بخش های زندگی است و هیچ گاه تکرار نمی شود و شما در این سن می توانید آینده خود را بسازید و فکر می کنم دقیقا کار درستی شده که به این موضوع پرداخته شده است.

من مطمئنا یک دختر جوان ندارم و دختر نوجوان هم نیستم و در یک سطح دیگر از زندگی هستم. با کلی در مورد طیف گسترده ی احساسات نادین صحبت شد. تو در سال های اخیر کارهای بی نظری انجام داده ای، ترکیب کمدی و درام کاراکترهایی که در فیلم در یک لحظه رفتارشان تغییر می کند مطمئنا زیاد راحت نبوده، چطور چنین کار سختی را مدیریت کردید؟

واقعا سوال خوبی پرسیده شد، من فکر می کنم یک فیلم کمدی نیاز به یک پایه و اساس واقعی دارد، این نوع کمدی نیز دقیقا بر همین اساس است و همین باعث می شود که فیلم واقعی و باورپذیر باشد.

در مورد نادین به نظر می رسد که کلی طوری رفتار کرده که تو عمدا از از آن خوشت نیاید، آیا دلیلی وجود دارد که بعدا آن را دوست داشته باشی؟

هیچ چیز قابل پیش بینی وجود ندارد، شما این جا نشسته اید در حالی که تجربه کار در چنین موردی را ندارید ما در فیلم نامه و تولید فیلم از تمام دقتمان استفاده کردیم و سعی کردیم آن را نزدیک به واقعیت بسازیم.

مطئنا، حق با تو است، این فیلم قطعا فیلم جذابی خواهد شد. من امیدوارم نه تنها دختران نوجوان بلکه عموم مردم این فیلم را ببینند و با آن رابطه برقرار کنند.

بله، پیش بینی خود ما نیز همین گونه بوده است. ما با توجه به پیش بینی های قبلی اقدام به نوشتن فیلم نامه و تولید فیلم کردیم و چنین فیلمی درباره ی این سن خاص چه بازخوردی در بین مخاطبان خواهد داشت باید منتظر بود و دید.

آیا تو همیشه علاقه مند به تست نمایش نامه برای فیلم ها بوده ای؟

من همیشه این کار را انجام می دهم و انجام این کار را خیلی مهم می دانم مخصوصا برای این فیلم ضروری است که بخش هایی از فیلم ویرایش شود.

هایدن زتو
هایدن زتو

من اخیرا با کلی در مورد نقش های هیلی و وودی صحبت کرده ام، اما از تو می خواهم در مورد بازی هایدن زتو در نقش اروین کیم صحبت کنم، چون به نظرم واقعا بازی شگفت انگیزی در فیلم داشته است.

او واقعا بازیگر فوق العاده ای است. ما از قبل او را برای این فیلم زیر نظر داشتیم چون یک روند رو به رشد در حرفه اش داشت. من اولین بار او را در فستیوال فیلم تورنتو دیدم و مورد توجه من قرار گرفت. بعد از بررسی او و چند تست تنها جمله ای که توانستم در مورد او بگویم این بود : من خیلی از این پسر خوشم می آید.

واقعا داستان جالبی است. اوضاع در فیلم چگونه بود؟ آیا بطور مستقیم چیزی برای اضافه کردن به فیلم نوشتی؟ چون۵ یا ۶ سال می شود که از فیلم How Do You Know 2010 که به عنوان فیلم نامه نویس در آن فعالیت داشتی، می گذرد.

من روی فیلم نامه های زیادی کار کردم و در کنار شغلم نیز فعالیت های جداگانه ای داشتم، اما بخاطر فیلم Edge of Seventeen 2016 مجبور شدم از فیلم نامه نویسی دوری کنم، اما در سریال The Simpsons همچنان در این زمینه فعالیت می کنم و به سعی می کنم به این کار که مورد علاقه ام هست ادامه دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *