بیاتومگ – در ابتدا برای تاخیر سه روزه این مطلب از شما مخاطبان سایت بیاتومگ عذرخواهی می کنیم. با باکس آفیس ۶ مهر ماه همراه با ما باشید. این هفته گیشه میزبان یکی از مورد انتظار ترین فیلم های سال ۲۰۱۷ بوده است و آن فیلم نیز، فیلم Kingsman: The Golden Circle (کینگزمن: محفل طلایی)، دنباله فیلم Kingsman: The Secret Service (کینگزمن: سرویس مخفی) می باشد. فیلم محفل طلایی اگر چه با ورود خود، درخشش را به گیشه آورده است ولی در اولین هفته از اکران خود چندان قابل قبول ظاهر نشده است. این فیلم در اولین هفته از اکرانش در داخل آمریکا تنها به فروش ۴۹ میلیون دلاری اکتفا کرده است. فیلم محفل طلایی که با بودجه ۱۰۴ میلیون دلاری ساخته شده، در اکران خارج از آمریکا امیدوار کننده ظاهر شده و توانسته رقم ۱۰۰ میلیون دلار را در فروش خود ثبت کند. با این اوصاف می توان گفت که این فیلم در اولین هفته از اکران خود به فروش جهانی ۱۴۹ میلیون دلاری دست یافته است.

در تعقیب فیلم محفل طلایی و در جایگاه دوم، فیلم ترسناک It (آن چیز) با فروش ۳۷ میلیون دلار قرار گرفته است. این فیلم طی این سه هفته در گیشه بسیار مورد استقبال قرار گرفته و تا به امروز، در فروش داخل آمریکا مبلغ ۲۷۳ میلیون دلار و در خارج از آمریکا مبلغ ۲۵۰ میلیون دلار را بدست آورده که فروش جهانی ۵۲۳ میلیون دلاری را برای این فیلم به ثبت می رساند.

جایگاه سوم باکس آفیس این هفته را نیز فیلم تازه اکران شده The LEGO Ninjago Movie (فیلم لگو نینجاگو) از آن خود کرده است. این انیمشین در اولین هفته از اکرانش به فروش ۲۳ میلیون دلاری اکتفا کرده است. این فیلم در فروش خارج از آمریکا مبلغ ۱۵ میلیون دلار را کسب کرده است که فروش جهانی فیلم را در اولین هفته به مبلغ ۳۸ میلیون دلار می رساند.

در پایین جدول و در رده هفتم فیلم ترسناک Friend Request (درخواست دوستی) با فروش ۲.۵ میلیون دلاری جا گرفته است. این فیلم در خارج از آمریکا اکرانی ندارد و فروش فیلم تنها محدود به آمریکا است. بودجه این فیلم تقریبا ۱۰ میلیون دلار می باشد، پس می توان گفت که در هفته های آینده این فیلم راه دشواری را برای جبران هزینه ها و سودآوری در پیش دارد. در جایگاه بعدی باکس آفیس نیز فیلم Stronger (قوی تر) با نقش آفرینی جیک جیلنهال قرار دارد که موفق به فروش ۲ میلیون دلاری شده است. لازم به ذکر است که این فیلم تنها در ۵۷۳ سینما اکران شده و در خارج از آمریکا نیز اوضاع فروش فیلم دلسرد کننده می باشد.

هفته آینده فیلم علمی-تخیلی Blade Runner 2049 (بلید رانر ۲۰۴۹)، فیلم درام The Mountain Between Us (کوهستان میان ما)، انیمیشن My Little Pony (پونی کوچولوی من) و فیلم خانوادگی The Stray (سگ ولگرد) اکران می شوند و می توان انتظار نبرد سختی بین فیلم بلید رانر ۲۰۴۹ و فیلم کینگزمن: محفل طلایی برای تصاحب صدر جدول را داشت. هر چند، به احتمال زیاد فیلم بلید رانر ۲۰۴۹ برنده این نبرد خواهد بود.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Kingsman: The Golden Circle۴۹۴۹۱۰۴۱
۲It۳۷۲۷۳۳۵۳
۳The LEGO Ninjago Movie۲۳۲۳-۱
۴American Assassin۸۲۸۳۳۲
۵mother!۴۱۴۳۰۲
۶Home Again۴۲۳۱۲۳
۷Friend Request۲۲۹.۹۱
۸Stronger۲۲-۱
۹The Hitman's Bodyguard۲۷۳۳۰۶
۱۰Wind River۱۳۲۱۱۸
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می شود.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *