بیاتومگ – فیلم Hell or High Water 2016 قطعا یکی از فیلم هایی است که در لیست فیلم های شما باید باشد.

در دوران مدرن غرب تگزاس، دو برادر برای نجات مزرعه ی خود از به حراج گذاشته شدن، تصمیم به سرقت بانک می گیرند، با این رشته سرقت ها، دو پلیس سعی در این دارند که این سرقت ها را متوقف سازند.

با گفت و گوهای جالب و داستان درام، فیلم Hell or High Water 2016 توانست ثابت کند که یکی از فیلم های موفق امسال می باشد.

در مصاحبه با کارگردان فیلم Hell or High Water 2016، دیوید مکنزی از موضاعات مختلف، از ژانر فیلم تا فرهنگ تگزاس-آمریکایی صحبت شده است.

دیوید مکنزی - کارگردان
دیوید مکنزی – کارگردان

تو فیلم های زیادی از این سبک ساخته ای، چه چیزاین فیلم خاص می باشد؟

من از این سبک خوشم می آید، در واقع زمانی که فیلمنامه را خواندم، احساس کردم که این چیزی است که می توانم انجام بدهم. این فیلم این احساس را به من منتقل کرد که پتانسیل و ارزش انجام دادنش را دارد.

به شخصه، قیلم های مختلفی که موضوع سرقت از بانک داشتند را دیده ام، چه چیزی فیلم شما را بهتر می کند؟

ما از هرگونه فرمولی در فیلم استفاده کردیم. نکته ی اصلی جالب فیلم این است که بفهمید که این اتفاقات به چه دلیلی رخ می دهند. و به بررسی زیرپوستی کاراکترها و مشکلاتشان پرداختیم. تعداد زیادی سرقت در فیلم نیست، و در واقع سرقت قسمتی از فیلم است. ما از فرمولی استفاده کردیم تا فیلم را معتبر، کثیف و در حد امکان واقعی نشان بدهیم.

من جذابیتی که تو برای منتقل کردن احساس تگزاس واقعی، اضافه کردی را درک کردم. تو بانک های کوچک، افراد مسلح، شام خوردن و حتی رفتارها را اضافه کردی. به عنوان یک اسکاتلندی چطوری تحقیق کردی و خودت را درون این فرهنگ آمریکا قرار دادی؟

من قبلا زمان کوتاهی را در تگزاس گذرانده ام، و چند سال قبل می خواستم که فیلمی در آن محیط بسازم. وقتی فیلمنامه را آمد، خواستم که یک نگاه خوب از شهری کوچک در تگزاس ارائه کنم. اطراف من با افرادی که آن محیط را می شناختند پر بود و از آنها کمک می گرفتم. بدیهی است که بیشتر بازیگر ها، تگزاسی بودند. نویسنده فیلم قسمتی عظیمی از فیلم بود، او بیشتر بچگی اش را در اینجا سپری کرده بود و منابع معتبری داشت.

hell-or-high-water-2016-1

به شخصه از چه چیز آن فرهنگ خوشت می آید؟

در تجربه من از تگزاس، به نظر زمختی آنها در همه جا به چشم می خورد. اما بعد از اینکه وارد اجتماع می شوید، مهربانی و سخاوت را احساس می کنید. در ظاهر مردم خشن و زمخت هستند، اما همین که آنها را بشناسی، مهربان بودن آنها را می بینی. در آنجا دنیای بزرگی وجود دارد که شما را به فکر فرو می برد، که احساسی قوی و جالب می باشد. فضای باز، زیبایی نورها، چون من آمریکایی نیستم، این ها برای من خیلی تازگی دارد و به دل می نشیند.

در خیلی از نقدها، منتقدها سعی داشتند که این فیلم را در دسته ی فیلم های مدرن وسترن قرار بدهند، من مخالف نظر آنها هستم.

این فیلم، مخلوطی از چیزهای مختلف است، کمی در فیلم وسترن، کمی درام جنایی و همچنین درام خانوادگی هم وجود دارد، همچنین این تصاویری از  آمریکای معاصر است. 

سوالی که خیلی از تو پرسیده شده است، ژانر آن چیست؟ به نظر می رسد که شما با ژانر به طور کل مشکل دارید. آیا استفاده از ژانر اشتباه است؟

چیز اشتباهی در کلمه ژانر نیست. این فقط شما را در ژانری به خصوص محدود می کند، من وقتی جوان بودم با دسته بندی فیلم ها با ژانر مخالف بودم. در گذشته من فکر می کردم که فیلم در یک ژانر و فضای خاص محدود می شود. اما من از چند ژانره بودن خوشم می آید.

آیا شما این فیلم را یک بیانیه سیاسی مطرح کردید؟ شما در فیلم اوباش مسلحی قرار دادید که از دسترس بانک ها دور هستند.

من فکر می کنم که این کاملا سیاسی است و از نکات جالب فیلم می باشد. این فیلم در طی یک سال و نیم است و در آخر به واقعیت تبدیل می شود. این احساس عجیبی است که ما خودمان را در چنین شرایطی ببینیم.

hell or high water 2016
hell or high water 2016

قطعا. بهتر است در مورد بازیگر ها صحبت کنیم. شما بازیگران فوق العاده ای در اختیار داشتی و آنها خیلی عملکرد خوبی داشتند. همچنین یک دوستی خاصی بین جف بریجز (Jeff Bridges) و گیل برمینگهام (Gil Birmingham) وجود داشت، چطور تو توانستی این بازیگران را به خوبی مدیریت کنی؟

این ترکیبی از بازیگران خوب، بازی کردن عالی، و امیدوارم که کارگردانی هم خوب باشد، و فیلمنامه ای عالی می باشد.

ما سخت کار کردیم و سرانجام آن، این فیلم شده است. به عنوان یک کارگردان، من واقعا عاشق کار کردن با این بازیگرها هستم. آنها کارشان را عالی انجام داده اند.

من این را دوست داشتم که شما در سرتاسر فیلم شوخ طبعی را به جف بریجز که به گیل برمینگهام توهین های نژادی می کند، اضافه کردید.

در ابتدا بین آنها توهین می باشد اما با عاطفه پایان می یابد. وقتی شما برای اولین بار آن را می شنوید، شوکه می شوید. بعدا شما متوجه می شوید که این قسمتی از اذیت کردن کسی و محبت کردن می باشد. شخصیت Gil در فیلم در صحبت کردن خیلی ماهر است.

این ابتکار تا چه حدی پیش می رود؟

بله ، این به دنبال شوخ طبعی در فیلم است، اما این فیلمی جدی است. چیزی که من در این فیلم دوست دارم، این که در داستانی جدی توانسته ایم قسمت هایی از شوخ طبعی را قرار بدهیم.

خوب، می توانید در مورد پروژه های آینده ی خود صحبت کنید؟

در این لحظه من فعلا پروژه ای در دسترس ندارم، فقط چند چیز وجود دارد، من به تازگی یک قسمت آزمایش برای سریال شبکه USA به نام  DAMNATION ساخته ام، این یک سریال تماشایی در مورد کشاورزان در سال ۱۹۳۰ است، آنها با فوت و فن های کثیفی رو به رو می شوند، به نظرم که جالب می باشد، اما من هنوز از ساخت کامل آن متلع نیستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *