بیاتومگ – با باکس آفیس ۱۳ مهر ماه همراه با ما باشید. این هفته شاهد جدیدترین فیلم تام کروز در گیشه بودیم، فیلمی که در آن، تام کروز نقش یک قاچاقچی، یک کارمند سی آی ای و یک خلبان را به تصویر می کشد. فیلم American Made (ساخت آمریکا) در اولین هفته از اکران خود بر روی پرده سینما های آمریکا توانست ۲۲ میلیون دلار فروش داشته باشد. فیلم جنایی و هیجان انگیز ساخت آمریکا تنها با اختلاف ۲۰۰ هزار دلاری توانسته است صدر جدول را از آن خود کند. این فیلم در خارج از آمریکا موفقیت بیشتری داشته و رقم ۶۶ میلیون دلار را بدست آورده است، پس می توان گفت که فروش جهانی فیلم در اولین هفته مبلغ ۸۸ میلیون دلار است. با توجه به بودجه ۵۰ میلیون دلاری این فیلم، تنها فروش فیلم در خارج از آمریکا می تواند موفقیت آن را تضمین کند.

در جایگاه دوم و در تعقیب فیلم ساخت آمریکا، فیلم مورد انتظار Kingsman: The Golden Circle (کینگزمن: محفل طلایی) قرار دارد که در دومین هفته از اکران خود تنها به ۲۲ میلیون دلار فروش در داخل آمریکا اکتفا کرده است. فروش این هفته فیلم نسبت به هفته گذشته ۵۵ درصد افت داشته است. پس از دو هفته اکران، این فیلم در داخل آمریکا ۷۱ میلیون دلار و در خارج از آمریکا ۱۴۰ میلیون دلار فروش داشته است که فروش جهانی فیلم را به مبلغ ۲۱۲ میلیون دلار می رساند. با توجه به انتظاراتی که از این فیلم می رفت و بودجه ۱۰۴ میلیون دلاری که به آن اختصاص داده شده بود، فیلم محفل طلایی فاصله زیادی تا موفقیت دارد.

دیگر تازه اکران شده ای که به گیشه پا گذاشته، فیلم Flatliners (جویندگان مرگ) است. این فیلم ترسناک و علمی-تخیلی که با بودجه ۱۹ میلیون دلاری ساخته شده است، در اولین هفته از اکرانش به فروش ۸ میلیون دلاری در داخل آمریکا بسنده کرده است. اوضاع در فروش خارج از آمریکا نیز چندان خوب نبوده و این فیلم تنها به فروش ۳ میلیون دلاری دست یافته است. با فروش جهانی ۱۱ میلیون دلاری، راه سخت جلوی این فیلم برای موفقیت کاملا مشهود می باشد. با فروش ۸ میلیون دلاری در آمریکا، این فیلم در رده ۵ ام باکس آفیس جای گرفته است.

فیلم Flatliners (جویندگان مرگ)

فیلم Battle of the S**es (نبرد جنسیت) با بازی اما استون و استیو کارل که در دومین هفته از اکران خود به سر می برد، در رده ۶ ام باکس آفیس این هفته قرار دارد. این فیلم که هفته گذشته در رده ۱۸ قرار داشته، این هفته با فروش ۴ میلیون دلاری یعنی حدود ۵۸۴ درصد افزایش فروش نسبت به هفته گذشته به ده فیلم برتر باکس آفیس راه پیدا کرده است.

در جایگاه دهم نیز فیلم تازه اکران شده Til Death Do Us Part (تا زمانی که مرگ ما را جدا کند) با فروش ۱ میلیون دلاری در آمریکا جای گرفته است. فروش این فیلم هیجان انگیز تنها محدود به داخل آمریکا است که کار را برای موفقیت مالی اش سخت تر می کند.

هفته آینده فیلم علمی-تخیلی Blade Runner 2049 (بلید رانر ۲۰۴۹)، فیلم درام The Mountain Between Us (کوهستان میان ما)، انیمیشن My Little Pony (پونی کوچولوی من) و فیلم خانوادگی The Stray (سگ ولگرد) اکران می شوند و می توان انتظار نبرد سختی بین فیلم بلید رانر ۲۰۴۹ و فیلم ساخت آمریکا برای تصاحب صدر جدول را داشت. هر چند، به احتمال زیاد فیلم بلید رانر ۲۰۴۹ برنده این نبرد خواهد بود.

باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱American Made۲۲۲۲۵۰۱
۲Kingsman: The Golden Circle۲۲۷۱۱۰۴۲
۳It۲۱۲۹۵۳۵۴
۴The LEGO Ninjago Movie۱۳۳۷-۲
۵Flatliners۸۸۱۹۱
۶Battle of the Sexes۴۵-۲
۷American Assassin۴۳۳۳۳۳
۸Home Again۲۲۵۱۲۴
۹mother!۲۱۶۳۰۳
۱۰Til Death Do Us Part۱۱-۱
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می شود.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *