بیاتومگ – با باکس آفیس ۲۰ مهر ماه همراه با ما باشید. فیلم American Made (ساخت آمریکا) با بازی تام کروز که در هفته گذشته توانسته بود صدر جدول را از آن خود کند، این هفته با فروش ۱۲ میلیون دلاری و افت فروش ۴۴ درصدی نسبت به هفته گذشته، در رده پنجم جدول جای گرفته است. این فیلم تا به امروز ۳۴ میلیون دلار در داخل آمریکا و ۶۸ میلیون دلار در خارج از آمریکا فروش داشته است که فروش جهانی فیلم را پس از دو هفته به رقم ۱۰۲ میلیون دلار می رساند. از آنجا که بودجه فیلم ۵۰ میلیون دلار است، موفقیت فیلم از همین حالا نیز تضمین می باشد.

فیلم Kingsman: The Golden Circle (کینگزمن: محفل طلایی) که هفته گذشته در رده دوم جای گرفته بود، این هفته با افت فروش ۴۳ درصدی رو به رو شده و تنها موفق به فروش ۱۲ میلیون دلار در داخل آمریکا شده که همین موضوع، این فیلم را در جایگاه چهارم باکس آفیس این هفته قرار می دهد. فروش کلی فیلم کینگزمن ۲ در داخل آمریکا ۸۴ میلیون دلار و در خارج از آمریکا ۱۷۸ میلیون دلار است که فروش جهانی آن را تا به امروز به رقم ۲۶۲ میلیون دلار می رساند.

فیلم It (آن چیز) همانند هفته گذشته جایگاه سوم باکس آفیس را بدست آورده است. این فیلم در پنجمین هفته از اکرانش موفق به فروش ۱۳ میلیون دلاری در آمریکا شده است. این فیلم ترسناک تاکنون ۶۱۵ میلیون دلار در فروش جهانی بدست آورده است که ۳۰۸ میلیون دلار آن از فروش داخل آمریکا است.

Blade Runner 2049 (بلید رانر)

در جایگاه نخست باکس آفیس این هفته، فیلم مورد انتظار Blade Runner 2049 (بلید رانر ۲۰۴۹) قرار دارد. این فیلم که با بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری ساخته شده، در اولین هفته از اکران خود در آمریکا فقط ۴۵ میلیون دلار فروش داشته است. اوضاع در فروش خارج از آمریکای این فیلم نیز چندان خوب نبوده و فیلم تنها ۴۹ میلیون دلار بدست آورده است. با این احتساب، این فیلم پر خرج در اولین هفته اکران خود به صورت جهانی ۹۴ میلیون دلار کسب کرده است که مطمئنا برای کمپانی و سازنده ها اصلا قابل قبول نیست.

فیلم تازه اکران شده The Mountain Between Us (کوهستان میان ما) با نقش آفرینی کیت وینسلت و ادریس البا در اولین هفته از اکران موفق به فروش ۱۴ میلیون دلاری در آمریکا شده است. این فیلم درام در فروش خارج از آمریکا نیز مبلغ ناچیز ۴ میلیون دلار را بدست آورده است. ناگفته نماند که بودجه ساخت فیلم کوهستان میان ما تنها ۳۵ میلیون دلار بوده که همین می تواند موفقیت فیلم را ساده تر کند.

انیمیشن My Little Pony: The Movie (فیلم پونی کوچولوی من) نیز با فروش ۱۱ میلیون دلاری در آمریکا توانست در اولین هفته از اکران به رده ششم باکس آفیس دست یابد. فروش این انیمیشن در خارج از آمریکا نیز مبلغ ۴ میلیون دلار بوده که فروش جهانی را در اولین هفته به رقم ۱۵ میلیون دلار می رساند.

دیگر تازه اکران شده این هفته باکس آفیس، فیلم Victoria and Abdul (ویکتوریا و عبدول) است. این فیلم درام که سومین هفته از اکران خود را پشت سر گذاشته، توانست با فروش ۶ میلیون دلاری و افزایش فروش ۳۰۰ درصدی نسبت به هفته گذشته به رده ۸ باکس آفیس دست یابد. این فیلم تا به امروز ۸ میلیون دلار در آمریکا و ۲۵ میلیون دلار در خارج از آمریکا فروش داشته که فروش جهانی اش را به مبلغ ۳۳ میلیون دلار می رساند.

هفته آینده نیز انتظار می رود که فیلم اکشن و هیجان انگیز The Foreigner (خارجی) با نقش آفرینی جکی چان، فیلم ترسناک Happy Death Day (روز مرگ مبارک)، فیلم درام Marshall (مارشال) و فیلم درام Professor Marston & the Wonder Women (پروفسور مارستون و زنان شگفت انگیز) اکران شوند.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Blade Runner 2049۴۵۴۵۱۵۰۱
۲The Mountain Between Us۱۴۱۴۳۵۱
۳It۱۳۳۰۸۳۵۵
۴Kingsman: The Golden Circle۱۲۸۴۱۰۴۳
۵American Made۱۲۳۴۵۰۲
۶My Little Pony: The Movie۱۱۱۱-۱
۷The LEGO Ninjago Movie۱۰۴۷-۳
۸Victoria and Abdul۶۸-۳
۹Flatliners۵۱۴۱۹۲
۱۰Battle of the Sexes۳۹-۳
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می شود.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *