بیاتومگ – با باکس آفیس ۲۷ مهر ماه همراه با ما باشید. فیلم Blade Runner 2049 (بلید رانر ۲۰۴۹) که هفته گذشته در صدر جدول باکس آفیس قرار گرفته بود، این هفته با افت فروش ۵۳ درصدی رو به رو شد تا جایگاه خود را به فیلم Happy Death Day (روز مرگ مبارک) از دست بدهد.

فیلم بلید رانر ۲۰۴۹ این هفته در داخل آمریکا تنها موفق به فروش ۲۱ میلیون دلاری شده است. این فیلم که با بودجه بسیار زیاد ۱۵۰ میلیون دلاری ساخته شده است، روزهای خوشی را در باکس آفیس پشت سر نمی گذارد. این فیلم تاکنون و پس از دو هفته اکران، ۶۸ میلیون دلار در داخل آمریکا و ۹۵ میلیون دلار در خارج از آمریکا فروش داشته که فروش جهانی اش را به مبلغ ۱۶۴ میلیون دلار می رساند که برای چنین فیلم پر هزینه ای بسیار کم است.

یکی از تازه اکران شده های این هفته، فیلم ترسناک روز مرگ مبارک است که با فروش ۳۱ میلیون دلاری در هفته اول اکران خود بسیار قوی ظاهر شده است. این فیلم که تنها با بودجه ۴.۸ میلیون دلاری ساخته شده است، بار دیگر موفقیت فیلم های ترسناک را در گیشه امسال ثابت کرد. با وجود فروش بالا در داخل آمریکا، این فیلم در خارج از آمریکا تنها فروش ۵ میلیون دلاری داشته است که فروش جهانی در هفته اول اکران را به مبلغ ۳۹ میلیون دلار می رساند.

فیلم The Foreigner (خارجی) – جکی چان

دیگر تازه وارد این هفته باکس آفیس، فیلم The Foreigner (بیگانه) با بازی جکی چان است که توانست با فروش ۱۷ میلیون دلاری، رده سوم باکس آفیس را از آن خود کند. این فیلم اکشن و هیجان انگیز که با بودجه ۳۵ میلیون دلاری ساخته شده است، در فروش خارج از آمریکا بسیار قوی ظاهر شده و فروشی ۸۰ میلیون دلاری را بدست آورده است. با این احتساب، می توان گفت که فیلم بیگانه در اولین هفته از اکران جهانی به فروش ۹۷ میلیون دلار دست یافته است.

هفته آینده نیز فیلم اکشن Geostorm (طوفان جغرافیایی)، فیلم اکشن Only The Brave (تنها شجاع)، فیلم درام Same Kind of Different as Me (متفاوت مثل من)، فیلم هیجان انگیز The Snowman (مرد برفی) و فیلم کمدی Boo 2! A Madea Halloween اکران خواهند شد. انتظار می رود که فیلم طوفان جغرافیایی صدرنشین هفته آینده باکس آفیس باشد.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Happy Death Day۳۱۳۱۴.۸۱
۲Blade Runner 2049۲۱۶۶۱۵۰۲
۳The Foreigner۱۷۱۷۳۵۱
۴The Mountain Between Us۷۲۲۳۵۲
۵It۷۳۱۶۳۵۶
۶American Made۷۴۲۵۰۳
۷Kingsman: The Golden Circle۷۹۱۱۰۴۴
۸The LEGO Ninjago Movie۵۵۲-۴
۹My Little Pony: The Movie۵۱۶-۲
۱۰Victoria and Abdul۴۱۲-۴
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می شود.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *