بیاتومگ – با باکس آفیس ۴ آبان ماه همراه با ما باشید. در این هفته، همه منتظر بودند تا فیلم پر بودجه Geostorm (طوفان جغرافیایی) با شروع اکران خود بتوانند بر روی گیشه تسلط بیابد ولی این اتفاق رخ نداد و این فیلم در اولین هفته از اکران خود موفق شد تا تنها ۱۷ میلیون دلار در داخل آمریکا فروش داشته باشد. فروش این فیلم در خارج از آمریکا نیز چندان تعریفی نداشته و این فیلم تنها مبلغ ۴۵ میلیون دلار را بدست آورده است، بنابراین می توان گفت، فیلم طوفان جغرافیایی در اولین هفته از اکران سراسری خود فروش ۶۲ میلیون دلاری را پشت سر گذاشته است.

دیگر تازه اکران شده این هفته نیز فیلم کمدی Boo 2! A Madea Halloween است که با فروش ۲۵ میلیون دلاری در داخل آمریکا به رده اول این هفته جدول باکس آفیس دست یافته است. این فیلم که توسط تایلر پری کارگردانی، نویسندگی و بازی شده است، در خارج از آمریکا نیز چندان موفق نبوده و تنها ۲۰۰ هزار دلار فروش داشته است. با این احتساب می توان گفت که این فیلم در اولین هفته از اکران سراسری اش فروش ۲۵ میلیون دلاری را تجربه کرده است.

فیلم Happy Death Day (روز مرگ مبارک) که هفته گذشته در صدر جدول قرار داشت، این هفته با افت فروش ۶۱ درصدی رو به رو شده و تنها ۱۱ میلیون دلار در داخل آمریکا فروش داشته است. فیلم روز مرگ مبارک تا به امروز در داخل آمریکا ۴۸ میلیون دلار و در خارج از آمریکا ۲۰ میلیون دلار فروش داشته است که فروش جهانی اش را به مبلغ ۶۸ میلیون دلار می رساند.

فیلم تازه اکران شده Only The Brave (تنها شجاع) که با بودجه ۳۸ میلیون دلاری ساخته شده است، در اولین هفته از اکران خود به فروش ۸ میلیون دلاری در داخل آمریکا دست یافته است. فروش خارج از آمریکای این فیلم نیز حدود نیم میلیون دلار بوده است. دیگر تازه اکران شده این هفته نیز فیلم The Snowman (مرد برفی) با بازی مایکل فازبندر است که فروش ۴ میلیون دلاری را تجربه کرده است. این فیلم در خارج از آمریکا بهتر عمل کرده است و فروش ۲۱ میلیون دلاری را به خود دیده است. فیلم مرد برفی که با بودجه ۳۵ میلیون دلاری ساخته شده، در اولین هفته از اکران سراسری، فروش ۲۵ میلیون دلاری داشته است.

هفته آینده نیز انتظار می رود که فیلم ترسناک Jigsaw (جیگساو)، فیلم کمدی/جنایی Suburbicon (سوبربیکان) و فیلم درام Thank You for Your Service (ممنون برای خدماتت) اکران خواهد شد که مطمئنا هفته جالبی را در گیشه رقم خواهند زد.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Boo 2! A Madea Halloween۲۵۲۵۲۵۱
۲Geostorm۱۷۱۷۱۲۰۱
۳Happy Death Day۱۱۴۳۴.۸۲
۴Blade Runner 2049۱۰۷۷۱۵۰۳
۵Only The Brave۸۸۳۸۱
۶The Foreigner۸۲۵۳۵۲
۷The Snowman۴۴۳۵۱
۸It۴۳۲۱۳۵۷
۹American Made۴۴۶۵۰۴
۱۰Kingsman: The Golden Circle۴۹۵۱۰۴۵
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می شود.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *