بیاتومگ – احتمال می رود که کمپانی نتفلیکس، کشتن کاراکتر فرانک آندروود با بازی کوین اسپیسی در سریال سیاسی و درام House of Cards (خانه پوشالی) را مد نظر داشته باشد. بسیاری از طرفداران پس از اینکه آنتونی رپ بازیگر سریال Star Trek: Discovery (پیشتازان فضا: اکتشاف) سلسله مراتبی از اتهامات آزار و اذیت جنسی علیه کوین اسپیسی را آغاز کرد، فکر می کنند که نتفلیکس این مسیر را برای داستان سریال خانه پوشالی در پیش خواهد گرفت.

تنها چند روز پیش بود که آنتونی رپ به طور عمومی در مورد اتفاقی در ۳۰ پیش بین او و کوین اسپیسی افشا سازی کرد. پس از آن، اسپیسی تلاش داشت تا به طور عمومی از وی عذرخواهی کند و در همین راستا نیز اعلامیه ای صادر کرد و سرانجام مشخص شد که وی همجنسگرا است. همین موضوع سبب شد تا برخی دست به نکوهش او بزنند و برخی نیز او را متهم کنند که وی سعی دارد از همجنسگرا بودن خود در راستای منحرف کردن توجه رسانه ها از رفتار ناپسند خود استفاده کند. در ادامه این سلسله مشکلات برای اسپیسی، خالق سریال خانه پوشالی و نتفلیکس به سرعت واکنش نشان دادند و اعلام کردند که فصل ششم آخرین فصل این سریال خواهد بود و ساخت نسخه های فرعی این سریال بدون کاراکتر فرانک آندروود با بازی اسپیسی در جریان است. سپس نیز تولید فصل ششم سریال خانه پوشالی متوقف شد و سیستمی برای بازیگران و عوامل سریال در نظر گرفته شد تا آنها بتوانند به راحتی در مورد برخورد جنسی احتمالی خود با اسپیسی سخن بگویند و شکایت کنند. پس از این جریانات نیز برخی از عوامل سریال خانه پوشالی از آزار و اذیت جنسی توسط کوین اسپیسی خبر دادند.

سریال House of Cards (خانه پوشالی)

گفته شده که شاید سریال خانه پوشالی با کشتن کاراکتر فرانک آندروود و تغییر تمرکز و توجه سریال از این کاراکتر به همسر وی یعنی کاراکتر کلیر آندروود با بازی رابین رایت، بتواند از زیر فشار این مشکلات جان سالم به در ببرد. در حالی که سریال خانه پوشالی از همان ابتدا تمرکز اصلی را بر روی کاراکتر فرانک آندروود گذاشته بود، ولی در این اواخر، کاراکتر کلیر آندروود توجه بیشتری را به خود جلب کرد و حتی عادت خاص کاراکتر فرانک آندروود یعنی مخاطب قرار دادن بیننده ها به طور مستقیم را نیز به دست گرفت. رابین رایت برای به تصویر کشیدن کاراکتر کلیر مورد تحسین منتقدان واقع شده و شکی در توانایی او برای ادامه دادن سریال وجود ندارد.

در حال حاضر مشخص نیست که سریال چگونه قصد دارد کاراکتر فرانک آندروود را بکشد ولی احتمال می رود که این کار در سریال نشان داده نشود چرا که در حال حاضر، بازیگران و عوامل سریال با بازگشت کوین اسپیسی به سر صحنه این سریال راحت نیستند. از آنجا که فیلمبرداری فصل ششم این سریال به تازگی شروع شده، تغییر دادن فیلمنامه به نظر چندان دشوار نمی آید.

فقط به خاطر اینکه نتفلیکس می خواهد کاراکتر فرانک آندروود را حذف کند و بقیه فصل شش را بدون او فیلمبرداری کند، به معنای آن نیست که آنها از لحاظ قانونی قادر به انجام این کار هستند. گفته می شود که در حال حاضر تهیه کنندگان سریال در حال بررسی قرارداد اسپیسی هستند تا ببینند آیا آنها می توانند سریال را بدون او ادامه بدهند یا اینکه حضور وی در هر قسمت لازم و ضروری است. اگر مورد دوم صحیح باشد، به احتمال زیاد، هرگز شاهد فصل ششم سریال خانه پوشالی نخواهیم بود چرا که، مطمئنا نتفلیکس ساخت فصل شش با حضور اسپیسی را بر واکنش های بیننده ها و کاربرانش ترجیح نمی دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *