بیاتومگ – با باکس آفیس ۱۱ آبان ماه همراه با ما باشید. این هفته شاهد جدال فیلم های ترسناک برای تصاحب صدر جدول باکس آفیس بودیم. فیلم کمدی Boo 2! A Madea Halloween که هفته گذشته با فروش ۲۵ میلیون دلاری در آمریکا در صدر جدول قرار داشت، این هفته با افت فروش ۴۹ درصدی رو به رو شد و با فروش ۱۲ میلیون دلاری خود در دومین هفته در داخل آمریکا، تنها توانست در رده دوم جدول بایستاد. این فیلم تا به امروز در فروش جهانی خود به مبلغ ۳۸ میلیون دلار دست یافته است.

فیلم تازه اکران شده Jigsaw (جیگساو) که هشتمین فیلم از سری فیلم های ترسناک اره می باشد، در جدال بر سر صدر جدول، توانست با فروش ۲۲ میلیون دلاری خود در اولین هفته در داخل آمریکا پیروز میدان باشد. این فیلم که با بودجه ۱۰ میلیون دلار ساخته شده، در اولین هفته از اکران خارج از آمریکای خود نیز فروش ۱۱ میلیون دلاری را تجربه کرده است. در کل، فیلم جیگساو در اولین هفته از اکران جهانی به فروش ۳۳ میلیون دلاری دست یافته است که در مقایسه با بودجه آن نسبتا خوب می باشد. این فیلم باید تا پایان اکران خود بتواند به فروش بیش از ۱۵۰ میلیون دلار دست یابد تا بتوان آن را در مقایسه با هفت فیلم قبلی از لحاظ مالی موفق دانست.

فیلم Geostorm (طوفان جغرافیایی) در دومین هفته از اکران خود، نه تنها از رده دوم به رده سوم سقوط کرده بلکه شاهد افت فروش ۵۶ درصدی نیز بوده است. این فیلم که با بودجه عظیم ۱۲۰ میلیون دلاری ساخته شده، این هفته تنها فروش ۷ میلیون دلاری در آمریکا را تجربه کرده است. پس از دو هفته اکران، ۲۵ میلیون دلار در آمریکا و ۱۳۳ میلیون دلار در خارج از آمریکا، کل فروش این فیلم بوده است که مبلغ ۱۵۸ میلیون دلار به صورت جهانی است.

بر خلاف فیلم طوفان جغرافیایی، اوضاع فروش برای فیلم Happy Death Day (روز مرگ مبارک) بسیار خوب پیش می رود. این فیلم که سومین هفته از اکرانش را پشت سر می گذارد، موفق به فروش ۶ میلیون دلاری در آمریکا و کسب رده چهارم جدول شد. بودجه پایین ۴.۸ میلیون دلاری در کنار فروش ۵۰ میلیون دلاری در آمریکا و فروش ۲۰ میلیون دلاری در خارج از آمریکا تا به امروز، دست به دست هم داده تا این فیلم به موفقیت بزرگی برای کمپانی یونیورسال تبدیل شود.

در جایگاه پنجم جدول، فیلم Blade Runner 2049 (بلید رانر ۲۰۴۹) قرار گرفته است. این فیلم علمی-تخیلی که با بودجه ۱۵۰ میلیون دلاری وارد گیشه شده، در چهارمین هفته از اکرانش، فروش ۵ میلیون دلاری داشته است. تاکنون، فروش فیلم در آمریکا ۸۳ و خارج از آمریکا ۱۴۱ میلیون دلار است که فروش جهانی اش را به مبلغ ۲۲۴ میلیون دلار می رساند.

فیلم تازه اکران شده Thank You for Your Service (ممنون برای خدماتت)، در اولین هفته از اکرانش، به فروش ۵ میلیون دلاری منحصرا در داخل آمریکا دست یافته است. این فیلم درام که با بودجه ۲۰ میلیون دلاری ساخته شده، راه درازی را تا موفقیت در پیش دارد. فیلم A Bad Moms Christmas (کریسمس مادران بد) در تاریخ ۱ نوامبر اکران شده و بر طبق آن، تنها یک روز فرصت اکران داشته است و در همان بازه موفق به فروش ۴ میلیون دلاری در آمریکا شده است. این فیلم کمدی که با بودجه ۲۸ میلیون دلاری ساخته شده، یکی از فیلم های احتمالی برای تصاحب صدر جدول هفته آینده می باشد.

دیگر فیلم تازه اکران شده این هفته، فیلم Suburbicon (سوبربیکان) است، این فیلم جنایی کمدی که نوشته و کارگردانی شده توسط جورج کلونی است و در آن، مت دیمون نقش آفرینی می کند، در اولین هفته از اکرانش به فروش ۳ میلیون دلاری در داخل آمریکا دست یافته است. اکران فیلم در خارج از آمریکا هنوز آغاز نشده است و فروش آن فعلا محدود به آمریکا است.

هفته آینده نیز فیلم ابر قهرمانی، اکشن و ماجراجویی Thor: Ragnarok (ثور: رگناروک) و فیلم LBJ (لیندون بی جانسون) اکران خواهند شد که انتظار می رود فیلم ثور ۳ بتواند با فروش بیش از ۱۰۰ میلیون دلاری صدر جدول هفته آینده را از آن خود کند.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Jigsaw۲۲۲۲۱۰۱
۲Boo 2! A Madea Halloween۱۲۳۸۲۵۲
۳Geostorm۷۲۵۱۲۰۲
۴Happy Death Day۶۵۰۴.۸۳
۵Blade Runner 2049۵۸۳۱۵۰۴
۶Thank You for Your Service۵۵۲۰۱
۷Only The Brave۴۱۳۳۸۲
۸The Foreigner۴۳۰۳۵۳
۹A Bad Moms Christmas۴۴۲۸یک روز
۱۰Suburbicon۳۳-۱
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می شود.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *