بیاتومگ – به تازگی مشخص شده است که سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) برای طراحی اژدهایان دنریس تارگرین از آناتومی مرغ استفاده کرده است. از آنجا که اژدهایان موجوداتی افسانه ای هستند، همیشه بنا نهادن آنها از روی حیوانات واقعی در طی تاریخ کاری بس دشوار و چالش برانگیز بوده است. از آنجا که نمی توان به خوبی تصمیم گرفت که چه موجود بالداری بر روی طراحی این موجودات نفس آتشین تاثیر گذار باشد، به نظر می رسد که دست اندرکاران سریال بازی تاج و تخت در نهایت مرغ را برای این کار برگزیده اند.

کمپانی جلوه های ویژه Pixomondo از فصل دوم سریال بازی تاج و تخت مسئول طراحی و ساخت اژدهایان بوده و مدیر این کمپانی یعنی تایلو کاتر در این باره اینگونه بیان می کند:

“وقتی که آنها در فصل سوم و چهارم بزرگتر شدند، سوالات زیادی در مورد طراحی آنها به وجود آمد، همانند اینکه اگر اژدهایی به این اندازه وجود داشته باشد، چگونه آنها خودشان را بلند می کنند؟ این چیست؟ آیا این یک خفاش است؟ یا یک پرنده؟ یا یک عقاب؟ و لازم به ذکر است که انژری زیادی صرف چنین بحث هایی شد که فراتر از تصور است. به همین دلیل آنها رفتند و یک مرغ خریدند و آن را تشریح کردند تا بتوانند طرز کارش را بیابند.”

سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت)

همانطور که اژدهایان در هر فصل بزرگ و بزرگ تر می شدند، کمپانی همیشه علم را در خط مقدم ذهن تیم خود حفظ کرد. با این حال، کاتر تایید کرده است که زمانی که جان اسنو در فصل هفتم با چهره دروگون نیرومند رو به رو شد، آنها تصمیم گرفتند تا از حیوانی استفاده کنند تا اندکی با این اژدها قابل قیاس باشد. وی در ادامه اضافه می کند:

“شما انتظار و توقعی از آنچه دارید که یک اژدها به نظر خواهد رسید. به همین دلیل تیم به بررسی فیل ها و محل هایی پرداختند که پوستی ناهموار تر و سخت تر دارند ولی پس از آن، شما ناحیه اطراف صورت را دارید که در آن، پوست آنها صاف تر است و هنگامی که شما آن را با انگشتانتان لمس می کنید، آنها آن را واقعا احساس می کنند. پس زمانی که شما اندکی انگشتانتان را فشار می دهید، پوست به داخل فرو می رود. هنگامی که سازنده ها آن صحنه را فیلمبرداری می کردند، از یک متکا برای محل لمس دست استفاده کردند، پس ما آن اطلاعات را گرفتیم و آن را به پوست اژدها اعمال کردیم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *