خانه آخرین خبرها فیلم Pinocchio (پینوکیو) توسط گیلرمو دل تورو ساخته نخواهد شد

فیلم Pinocchio (پینوکیو) توسط گیلرمو دل تورو ساخته نخواهد شد

۰
فیلم Pinocchio (پینوکیو) - گیلرمو دل تورو

بیاتومگ – فیلم استاپ موشن Pinocchio (پینوکیو) توسط گیلرمو دل تورو دیگر در دست توسعه نیست. این فیلمساز مورد تحسین در ابتدا اعلام کرده بود که قصد دارد تا انیمیشنی سه بعدی و استاپ موشن از پینوکیو برای سال ۲۰۱۸ و بر اساس رمان مشهور The Adventures of Pinocchio (ماجراجویی های پینوکیو) نوشته کارلو کالودی بسازد. ایده این انیمیشن جدید این بود که داستانی بسیار تاریک تر از داستان نمادین کالودی را بازگو کند و داستان آن اقتباسی مستقیم از رمان نباشد و تصویرگری آن به روشنایی و رنگارنگی انیمیشن دیزنی در سال ۱۹۴۰ نباشد.

این پروژه گیلرمو دل تورو در طی دهه گذشته در مراحل مختلف توسعه قرار داشت و در مقطعی نیز این فیلمساز با Jim Henson Company برای تولید این فیلم شریک شد. در سال ۲۰۱۲، دل تورو موافقت کرد تا علاوه بر نوشتن فیلمنامه، در کنار مارک گوستافسون (Fantastic Mr. Fox) کارگردانی آن را بر عهده داشته باشد. با این حال، بزرگترین مانعی که فیلم با آن برخورد کرد، سرمایه گذاری مالی بود، مانعی که ظاهرا برای کارهای دل تورو به مانعی رایج تبدیل شده است. دل تورو برای ساخت این انیمیشن به ۳۵ میلیون دلار سرمایه گذاری نیاز داشت و هیچ استودیو یا کمپانی ای اشتیاقش برای این کار را نشان نداد. حال، به نظر می رسد که دل تورو سرانجام این پروژه را به حال خود رها کرده است.

فیلم Pinocchio (پینوکیو)
فیلم Pinocchio (پینوکیو)

در مصاحبه تازه صورت گرفته با دل تورو در مورد فصل جدید سریال انیمیشنی Trollhunters (شکارچیان ترول)، وی اظهار داشت که انیمیشن استاپ موشن پینوکیوی وی دیگر در دست توسعه نیست. او بیان کرد:

“این انیمیشن ساخته نخواهد شد. ولی ایده این بود تا پینوکیو در طی صعود فاشیسم در ایتالیا با موسولینی به تصویر کشیده شود. آن دوره، زمان بسیار خوبی برای بحث در مورد عروسک یا انسان بودن است ولی می دانید، این پروژه دیگر در حال پیشرفت نیست.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *