بیاتومگ – با باکس آفیس ۱۸ آبان ماه همراه با ما باشید. در این هفته شاهد حضور یکی از بهترین فیلم های دنیای سینمایی مارول از نظر منتقدان هستیم و آن نیز فیلم Thor: Ragnarok (ثور: رگناروک) است. فیلم ثور ۳ که یکی از مورد انتظارترین فیلم های سال ۲۰۱۷ می باشد، پس از مدت ها انتظار، سرانجام پا در گیشه گذاشت. این فیلم که با بودجه ۱۸۰ میلیون دلاری ساخته شده است، در اولین هفته از اکران خود در گیشه، توانست فروش ۱۵۴ میلیون دلاری را در آمریکا تجربه کند تا در همان ابتدا، قدرت خود را به رخ بکشد. این فیلم در خارج از آمریکا فراتر از این ها رفته و با فروش ۳۵۴ میلیون دلاری خود، فروش جهانی فیلم در اولین هفته از اکران را به مبلغ ۵۰۹ میلیون دلاری رسانده است. نقدهای عمدتا مثبت و سرگرم کننده بودن فیلم سبب شده تا این فیلم در اولین هفته به چنین فروش بالایی دست یابد.

در رده دوم، فیلم تازه اکران شده A Bad Moms Christmas (کریسمس مادران بد) قرار دارد، این فیلم در هفته گذشته تنها یک روز فرصت اکران داشت و در همان یک روز، فروش ۴ میلیون دلاری را تجربه کرد. حال، در اولین هفته کامل از حضورش در گیشه، فیلم کریسمس مادران بد توانست فروش ۲۳ میلیون دلاری در داخل آمریکا بدست بیاورد. این فیلم کمدی که با بودجه ۲۸ میلیون دلاری ساخته شده، در فروش خارج از آمریکا نیز ۶ میلیون دلار فروش داشته است، پس می توان گفت پس از هشت روز اکران، فیلم کریسمس مادران بد به فروش جهانی ۳۵ میلیون دلاری دست یافته است.

جایگاه سوم جدول این هفته را نیز صدرنشین هفته گذشته یعنی فیلم Jigsaw (جیگساو) اشغال کرده است. فیلم جیگساو در دومین هفته از اکرانش با افت فروش ۶۰ درصدی رو به رو شده و به فروش ۸ میلیون دلاری در آمریکا دست یافته که فروش جهانی اش را به مبلغ ۶۲ میلیون دلار می رساند که در مقایسه با بودجه ۱۰ میلیون دلاری، رقم قابل قبولی است.

فیلم Let there be Light (بگذار در آنجا نور باشد) که دومین هفته اکران خود را سپری می کند، با افزایش فروش ۱.۷ درصدی نسبت به هفته گذشته توانست این فرصت را برای حضور در ده فیلم برتر جدول باکس آفیس بیابد. این فیلم این هفته فروش ۲.۴ میلیون دلاری را در داخل آمریکا بدست آورده است که او را به رده ۱۰ جدول باکس آفیس رساند.

هفته آینده نیز انتظار می رود که فیلم کمدی Daddy’s Home 2 (خانه بابا ۲) و فیلم هیجان انگیز Murder on the Orient Express (قتل در قطار سریع السیر شرق) به اکران در بیایند. مطمئنا فیلم ثور در هفته آینده نیز به سلطه‌گری خود در گیشه ادامه خواهد داد، پس انتظار زیادی از این دو فیلم برای تصاحب صدر جدول هفته آینده نمی رود.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Thor: Ragnarok۱۵۴۱۵۴۱۸۰۱
۲A Bad Moms Christmas۲۳۲۸۲۸۱
۳Jigsaw۸۳۰۱۰۲
۴Boo 2! A Madea Halloween۵۴۳۲۵۳
۵Geostorm۴۳۰۱۲۰۳
۶Happy Death Day۳۵۳۴.۸۴
۷Blade Runner 2049۳۸۶۱۵۰۵
۸Thank You for Your Service۳۸۲۰۲
۹Only The Brave۲۱۶۳۸۳
۱۰Let there be Light۲۴-۲
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می شود.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *