بیاتومگ – با نگاهی به نقد و بررسی قسمت های قبل WestWorld، متوجه خواهید شد که من در ارائه تئوری برای این سریال چندان خوب هم نبودم، من آنها را بزرگ نساختم ولی نمی خواهم آنها را رد کنم.

من تقریبا نظریه مردسیاه پوش/ ویلیام را رد کرده بودم، اما سریال کمی فضا برای این تئوری دارد تا نشان دهد که این تئوری درست بوده است.

این درحالی است که من هنوز متقاعد نشدم که این راهی است که سریال در پیش گرفته است، فرآیند سریال به گونه ای پیش می رود که این تئوری احتمالا درست است ولی درون داستانی بزرگتر است. تئوری چند خط زمانی به طور قطع درست خواهد بود، اما ممکن است که همه چیز بر خلاف تصورات ما پیش برود، این یکی از مزیت های سریال است که من از آنلذت می برم.

هشدار : در این قسمت از متن ممکن است که قسمت هایی از سریال فاش شود.

عنوان این قسمت Trompe L’Oeil بود که با توجه به تحقیقات من، یک تکنیکی است که از تصاویر واقع گرایانه برای به تصویر کشیدن اشیا در سه بعد می باشد که توهم ایجاد می کند. که به پیچ و تاب های این قسمت WestWorld اشاره دارد.

برنارد لاو (جفری رایت)، که برنامه نویس ارشد دلوس می باشد، در حقیقت یک ربات ساخته ی مدیر WestWorld، دکتر فورد (آنتونی هاپکینز) می باشد. در طی نقد و بررسی های گذشته، من بیان کردم که ممکن است بعضی از شخصیت های انسانی سریال، ربات باشند، اما قطعا به اینکه برنارد یک ربات باشد فکر نکرده بودم.

در واقع برنارد، تنها کسی بود که بیشترین شخصیت انسانی را داشت، صحبت های تصویری او با همسرش، اشاره های زیاد او به پسر مرده اش، او را خیلی انسانی جلوه می داد. این قسمت WestWorld، با فلش بکی از برنارد که برای پسرش در تخت بیمارستان در حال خواندن کتاب ماجراهای آلیس در سرزمین عجایب بود، شروع شد. احساسات انسانی برنارد خیلی هوشمندانه بوده است. دکتر فورد از برنارد استفاده ی ابزاری کرد تا با فریب دادن ترزا کالن، او را به تله بیاندازد و به قتل برساند.

ترزا در سرقت اسناد از WestWorld مقصر شناخته شد، معلوم است که دکتر فورد کنترل شدیدی بر WestWorld دارد و نمی خواهد اجازه دهد که شرکت مادر WestWorld، دلوس، او را از قدرت کنار بگذارد، نقشه ی ترزا برای کنار زدن دکتر فورد به قیمت جونش تمام شد.

WestWorld -S1EP7
WestWorld -S1EP7

در نهایت شخصیت شارلوت هیل مشخص شد، او نماینده ی هیئت مدیره ی دلوس که صاحب و مالک WestWorld است، می باشد. آنها نگران سرمایه گذاری خود در پارک و همچنین ویروسی که ربات ها را غیر قابل پیش بینی کرده است. در یک صحنه، شرلوت نمایشی برای مدیران WestWorld شامل فورد، برنارد، ترزا کالن برگزار می کند، کلامنتاین یکی از ربات های تن فروش WestWorld که دست به کشتن می زند، او احساس انتقام از مرگی که قبلا داشته است را دارد.

شارلوت و منافع او می خواهند که فورد را از قدرت کنار بگذارند، برای این قسمت تقریبا کار آنها تکمیل شد، اما به طور کامل انجام نشد. کاراکتر شارلوت خیلی قوی و مرموز می باشد، به نظر من، باید زودتر او را در سریال قرار می دادند.

و در مورد اساطیر WestWorld، دلورس (اوان راچل وود) و ویلیامز، آنها در این قسمت بازگشتند، تا بیشتر به دنبال هزارتو بگردند، اما مرد سیاه پوش (اد هریس) که به دنبال هزارتو می باشد در این قسمت حضور نداشت. در داخل قطار، دلورس و ویلیامز به اوج رابطه ی خود رسیدند، ویلیامز (جیمز سیمپسون) اعتراف می کند که ازدواج کرده است، اما بیان می کند که آنها همیشه می توانند با هم باشند. ویلیامز سخنانی می گوید که ما را به تئوری ای که او همان مرد سیاه پوش می باشد، نزدیک تر می کند، او به دلورس می گوید که WestWorld جایی است که او احساس خوبی دارد و در آن به چیزی تظاهر نمی کند و در این جا می تواند احساس زنده بودن بکند.

WestWorld -S1EP7
WestWorld -S1EP7

اما در ادامه این قسمت به تلاش های مسمم خانم میو (تندی نیوتن) برای رهایی از این جهان پرداخته می شود. او با تقویت هوش خود با کمک تکنیسین رده پایین لوتز (لئوناردو نم)، قصد فرار دارد، او به میو می گوید که فرار از این جا، خودکشی است، در حالی که میو به او می گوید که این در حقیقت فقط یک حلقه است، من از اینجا بیرون می روم.

همانند میو، تعداد زیادی از اعضای WestWorld به دنبال کشف حقیقت یا آزادی یا امنیت شغلی یا حس وجود داشتن می باشند، همان طور که ما در حال جستجو هستیم. این چیزی است که WestWorld را قوی جلوه می دهد.

و کلام آخر

سریال WestWorld در واقع یکی از بهترین کارهای آنتونی هاپکینز در ۲۰ سال اخیر می باشد.

در واقع شاید این آخرین باری است که کاراکتر ترزا کالن را در سریال می بینیم، اما با وجود برنارد که در حال تغییر و کشف خود می باشد، شاید اتفاق دیگری رخ دهد، شاید هم ما در این مورد زیادی پیچیده فکر می کنیم. برای دکتر فورد آسان است که راز ها را از مدیران و ماموران WestWorld پنهان کند، اما با تجهیزاتی که در مکان سری فورد وجود داشت، شاید باید منتظر متولد شدن ترزا کالن ربات باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *