بیاتومگ – با باکس آفیس ۲۵ آبان ماه همراه با ما باشید. فیلم Thor: Ragnarok (ثور: رگناروک) هفته گذاشته توانست با فروش بالای خود، با قدرت صدر جدول را از آن خود کند. این فیلم که در نظر منتقدان بسیار درخشیده است، در دومین هفته از اکران خود نیز با وجود کاهش فروش ۵۴ درصدی، توانسته همچنان جایگاه خود را در صدر جدول حفظ کند. فیلم ثور در دومین هفته به فروش ۷۰ میلیون دلاری در آمریکا دست یافته است. فروش کلی در داخل آمریکای این فیلم مبلغ ۲۲۵ میلیون دلار و در خارج از آمریکا ۴۴۰ میلیون دلار می باشد که جمعا، ۶۶۵ میلیون دلار فروش جهانی در طی دو هفته برای این فیلم است.

در رده دوم جدول این هفته، فیلم تازه اکران شده Murder on the Orient Express (قتل در قطار سریع السیر شرق) قرار دارد که در اولین هفته از اکران خود به فروش ۳۷ میلیون دلاری در آمریکا دست یافته است. علاوه بر این، فیلم در فروش خارج از آمریکا به مبلغ ۶۸ میلیون دلار دست یافته و جمعا در فروش جهانی مبلغ ۱۰۶ میلیون دلار را به دست آورده است. این فیلم که ستارگان بسیار بااستعدادی را در جمع بازیگران خود دارد، در تلاش بود تا فروش بالایی داشته باشد ولی از آنجا که یک هفته قبل از آن فیلم ثور اکران شد و یک هفته بعد از آن نیز فیلم Justice League (لیگ عدالت) اکران خواهد شد، فروش این فیلم را دچار مشکل کرده است.

در رقابت با فیلم قتل در قطار سریع السیر شرق برای کسب رده دوم جدول باکس آفیس، فیلم کمدی و تازه اکران شده Daddy’s Home 2 (خانه بابا ۲) با اختلاف دو میلیون دلار رقابت را باخت. فیلم خانه بابا ۲ در اولین هفته از اکرانش به فروش ۳۵ میلیون دلاری در آمریکا دست یافت. فروش خارج از آمریکا فیلم خانه بابا ۲ نیز بسیار پایین و حدود نیم میلیون دلار بوده است.

فیلم A Bad Moms Christmas (کریسمس مادران بد) که هفته گذشته در رده دوم قرار داشت، این هفته با افت فروش ۳۴ درصدی، به رده چهارم سقوط کرد. این فیلم در دومین هفته موفق به فروش ۱۵ میلیون دلاری در آمریکا شد. تا به امروز، فیلم کریسمس مادران بد موفق به فروش ۴۴ میلیون دلاری در آمریکا و ۱۸ میلیون دلار در خارج از آمریکا شده که جمعا، فروش جهانی ۶۲ میلیون دلاری را حاصل می نماید.

فیلم Lady Bird (لیدی بیرد) که دومین هفته اکران را سپری می کند، با افزایش فروش ۲۰۸ درصدی، از رده ۲۷ ام به رده ۹ ام جدول باکس آفیس صعود کرد. این فیلم تا به امروز موفق به فروش ۲ میلیون دلار در آمریکا شده است. اکران خارج از آمریکا برای این فیلم در نظر گرفته نشده است.

هفته آینده نیز فیلم اکشن/ماجراجویی Justice League (لیگ عدالت)، انیمیشن The Star (ستاره) و فیلم درام Wonder (شگفت) اکران خواهد شد که مطمئنا فیلم لیگ عدالت صدرنشین جدول خواهد بود. این فیلم در نظر منتقدان نسبتا خوب بوده و انتظار می رود که به فروش بالایی دست یابد.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Thor: Ragnarok۷۰۲۲۵۱۸۰۲
۲Murder on the Orient Express۳۷۳۷۵۵۱
۳Daddy's Home 2۳۵۳۵۶۹۱
۴A Bad Moms Christmas۱۵۴۴۲۸۲
۵Jigsaw۴۳۵۱۰۳
۶Boo 2! A Madea Halloween۲۴۶۲۵۴
۷Geostorm۲۳۲۱۲۰۴
۸Blade Runner 2049۲۸۸۱۵۰۶
۹Lady Bird۱۲-۲
۱۰Let there be Light۱۶-۳
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می شود.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *