بیاتومگ – با باکس آفیس ۲ آذر ماه همراه با ما باشید. برای دو هفته پیاپی است که فیلم Thor: Ragnarok (ثور: رگناروک) صدرنشین جدول باکس آفیس بوده ولی در سومین هفته اکران خود، علاوه بر از دست دادن صدر جدول، رده دوم را نیز واگذار کرده و این هفته با فروش ۳۵ میلیون دلاری خود در آمریکا در جایگاه سوم جدول قرار گرفته است. فیلم ثور ۳ پس از سه هفته اکران توانسته به فروش ۲۶۰ میلیون دلاری در آمریکا و ۴۹۱ میلیون دلاری در خارج آمریکا دست یابد که جمعا ۷۵۲ میلیون دلار فروش جهانی را برای فیلم به ارمغان می آورد.

در جدالی نابرابر، فیلم Justice League (لیگ عدالت) در اولین هفته از اکرانش توانست با فروش ۱۳۰ میلیون دلاری در آمریکا حضور پررنگی در گیشه داشته باشد. این فیلم که با بودجه تقریبی ۳۰۰ میلیون دلار ساخته شده است، در فروش خارج از آمریکا نیز با فروش ۱۵۸ میلیون دلاری اش قوی ظاهر شده که در کل، فروش جهانی ۳۱۵ میلیون دلاری را در اولین هفته از اکران برای کمپانی دی سی به ارمغان آورده است. با این حال، نقد های متوسط به پایین این فیلم، ممکن است در هفته های آینده سبب کاهش فروش فیلم شود و حتی سبب گردد تا هفته آینده، فیلم لیگ عدالت صدرنشین نباشد.

فیلم تازه اکران شده Wonder (شگفت) در اولین هفته از اکرانش گرچه به قدری فروش نداشت که بتواند رقابت تنگاتنگی با صدرنشین جدول این هفته یعنی فیلم لیگ عدالت داشته باشد ولی فروشش در اولین هفته به اندازه ای بود که توانست فیلم ثور: رگناروک را راهی جایگاه سوم جدول کند. فیلم شگفت که بیشتر فروش خود را از فروش داخل آمریکا بدست آورده، در اولین هفته از اکرانش به فروش ۴۷ میلیون دلاری در آمریکا دست یافته است. فروش خارج از آمریکای فیلم نیز حدود ۱ میلیون دلار می باشد.

دیگر فیلم تازه اکران شده این هفته، انیمیشن The Star (ستاره) محصول کمپانی سونی است که در اولین هفته از اکران موفق به فروش ۱۵ میلیون دلاری شده است. این انیمیشن که با بودجه ۲۰ میلیون دلاری ساخته شده، در فروش جهانی با فروش کمتر از ۱ میلیون دلار، خیلی کمرنگ ظاهر شده است. با این حال، همین فروش ۱۵ میلیون دلاری کافی بود تا این فیلم را در رده ۷ ام جدول باکس آفیس قرار دهد.

فیلم Lady Bird (لیدی بیرد) که هفته گذشته در جایگاه ۹ ام جدول قرار داشت، این هفته با افزایش فروش ۱۷۳ درصدی و بدست آوردن فروش ۴ میلیون دلاری توانست خود را در همین جایگاه حفظ کند. این فیلم پس از سه هفته اکران به فروش ۶ میلیون دلاری دست یافته است. فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری) دیگر فیلمی است که این هفته شاهد افزایش فروش بوده است. این فیلم با افزایش فروش ۵۴۲ درصدی توانست به فروش ۲ میلیون دلاری دست یابد و از رده ۲۹ به رده ۱۰ جدول باکس آفیس صعود کند.

انیمیشن مورد انتظار و محبوب Coco (کوکو) نیز چهارشنبه هفته گذشته به اکران در آمد و بنابراین، از کل هفته، تنها دو روز بر روی پرده سینماها بوده است. این انیمیشن در همین دو روز توانست به فروش ۲۲ میلیون دلار در آمریکا دست یابد و به رده ۶ ام جدول باکس آفیس برسد. فروش فیلم در خارج از آمریکا حتی بهتر بوده و مبلغ ۴۸ میلیون دلار برای دو روز بوده است. لذا، فروش جهانی این انیمیشن در دو روز اکران مبلغ ۷۰ میلیون دلار می باشد. انیمیشن کوکو در هفته آینده مسلما دارای فروش بیشتری خواهد بود و بدون شک یکی از رقبای سرسخت فیلم لیگ عدالت برای کسب صدرنشینی جدول باکس آفیس هفته آینده است.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Justice League۱۳۰۱۳۰۳۰۰۱
۲Wonder۴۷۴۷-۱
۳Thor: Ragnarok۳۵۲۶۰۱۸۰۳
۴Daddy's Home 2۲۳۵۹۶۹۲
۵Murder on the Orient Express۲۳۶۱۵۵۲
۶Coco۲۲۲۲-دو روز
۷The Star۱۵۱۵۲۰۱
۸A Bad Moms Christmas۱۰۵۴۲۸۳
۹Lady Bird۴۶-۳
۱۰Three Billboards Outside Ebbing, Missouri۲۳-۲
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می شود.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

یک دیدگاه

  1. fatemeh

    ۵ آذر, ۱۳۹۶ در ۱۲:۲۳

    البته در حال حاضر فروش آمریکا و جهانیش به نقل از مجله فربز ۴۰۰ میلیون دلار رو رد کرده…. با تمام تلاش هایی که منتقدین کردن تا این کار رو بکوبن به نظرم خوب نتیجه گرفته و هنوز تا کریسمس وقت هست که فروشش رو خیلی بیشتر از اینها بکنه

    پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *