خانه آخرین خبرها جدال فیلم های ابرقهرمانی سال ۲۰۱۸: مارول ۷ – دی سی ۱

جدال فیلم های ابرقهرمانی سال ۲۰۱۸: مارول ۷ – دی سی ۱

۰
فیلم های ابرقهرمانی سال 2018

بیاتومگ – حتی اگر فیلم Justice League (لیگ عدالت) چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ انتقادی، یک موفقیت بسیار بزرگ می بود، کمپانی برادران وارنر و دی سی در بهره بردن از آن با شکست مواجه می شدند. این فیلم که به عنوان پروژه ای از آن یاد می شد که جبران بازخوردهای متفاوت نسبت به فیلم Batman V Superman: Dawn of Justice (بتمن در برابر سوپرمن: طلوع عدالت) را می کند، ولی اینگونه نشد. و در حالی که تاریخ اکران عجولانه، تغییر در سکان کارگردانی و تصمیم های مدیران کمپانی را می توان به این خاطر سرزنش کرد ولی مشکلی که دنیای سینمایی دی سی با آن مواجه شده دارای لایه دیگری نیز می باشد.

ایده جدال مارول و دی سی را کنار بگذارید و بیایید در مورد اساس این تجارت صحبت کنیم. فیلم Wonder Woman (واندر وومن) برای کمپانی برادران وارنر اعتبار جدی ای به ارمغان آورد. فیلم واندر وومن رکوردهای تازه ثبت کرد و از همه جهت لذت بخش بود. این، فیلم بسیار مورد نیازی برای کمپانی و ژانر بود ولی حتی دایانا از تمسکیرا با بازی گل گدات نتوانست در افتتاحیه فیلم لیگ عدالت در گیشه به آن کمک کند.

فیلم Justice League (لیگ عدالت)

لایه دوم مشکل دی سی، طرح بزرگتر و خود این سری فیلم ها می باشد. در سال ۲۰۱۴ برنامه هایی برای ده فیلم بعدی کمپانی دی سی اعلام شد ولی مدام این تاریخ ها تغییر کرد و در حال حاضر نیز همه چیز بر اساس این برنامه ها پیش نمی رود. این به معنای عدم وجود نیروی حرکت می باشد. به عنوان مثال فیلم لیگ عدالت را در نظر گیرد، این فیلم در ابتدا به عنوان دو فیلم اعلام شد ولی همانطور که می دانید، فیلمنامه فیلم دوم آن پیشرفت بسیار کندی دارد و هنوز نه تاریخ اکرانی برای آن اعلام شده و نه کارگردانی دارد.

در ابتدا قرار بود که کمپانی دی سی، هر سال دو فیلم در داخل دنیای سینمایی اش و دو فیلم مستقل اضافی برای کاراکترهای بتمن و سوپرمن بسازد. و از آن زمان نیز چندین پروژه دیگر وارد مراحل مختلف توسعه شدند که شامل Nightwing (نایت وینگ) و Batgirl (بتگرل) و Black Adam (بلک آدام) و Joker origin movie (فیلم خاستگاه جوکر) و Justice League Dark (لیگ عدالت تاریک) و Gotham City Sirens (افسونگران شهر گاتهام) و Deathstroke (دث استروک) و Suicide Squad 2 (جوخه انتحار ۲) و Booster Gold (بوستر گولد) و Wonder Woman 2 (واندر وومن) و غیره می باشد. با توجه به این موضوع، این سوال پیش می آید که کمپانی برادران وارنر در حال ساخت چه چیزی می باشد؟ برنامه هایشان برای فیلم لیگ عدالت چیست؟

فیلم Deadpool 2 (ددپول 2)
فیلم Deadpool 2 (ددپول ۲)

برنامه این است که آنها دنیای مشترک خود را حول فیلم لیگ عدالت و تیم شدن این کاراکترها بسازند ولی برای بیش از یک سال بعد از فیلم لیگ عدالت هیچ فیلمی دیگری از کمپانی دی سی اکران نمی شود و فیلم Aquaman (آکوامن) تنها فیلم دی سی است که در اواخر سال ۲۰۱۸ به اکران در می آید. این به آن معناست که پس از فیلم مورد انتظار لیگ عدالت، هفت فیلم بر اساس کاراکتر های مارول و تحت پرچم سه کمپانی متفاوت اکران خواهند شد. سال ۲۰۱۸ شاهد فیلم هایی از دنیای سینمایی مارول، دنیای مردان ایکس و دنیای تازه متولد شده کمپانی سونی خواهیم بود.

در زیر می توانید تاریخ اکران فیلم های ابرقهرمانی سال ۲۰۱۸ را مشاهده کنید:

فیلم Black Panther (پلنگ سیاه) – ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ (۱۹ فوریه ۲۰۱۸)

فیلم The New Mutants (جهش یافته های جدید) – ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ (۱۳ آوریل ۲۰۱۸)

فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی نهایت) – ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ (۴ می ۲۰۱۸)

فیلم Deadpool 2 (ددپول ۲) – ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ (۳۱ می ۲۰۱۸)

فیلم Ant-Man and the Wasp (انت من و واسپ) – ۱۵ تیر ۱۳۹۷ (۶ جولای ۲۰۱۸)

فیلم Venom (ونوم) – ۱۳ مهر ۱۳۹۷ (۵ اکتبر ۲۰۱۸)

فیلم X-Men: Dark Phoenix (مردان ایکس: ققنوس سیاه) – ۱۱ آبان ۱۳۹۷ (۲ نوامبر ۲۰۱۸)

فیلم Aquaman (آکوامن) – ۳۰ آبان ۱۳۹۷ (۲۱ دسامبر ۲۰۱۸)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *