بیاتومگ – به بررسی ۱۰ فیلم برتر باکس آفیس می پردازیم. در طی هفته از ۲۵ نوامبر تا ۱ دسامبر، سه فیلم جدید اکران شدند که توانستند خود را به ۱۰ فیلم برتر باکس آفیس برسانند.

جدول زیر بر اساس فروش هفتگی آن ها می باشد و ربطی به فروش کلی آنها ندارد.

با توجه به باکس آفیس های هفته های گذشته به نظر می رسد که سال ۲۰۱۶ سالی عالی برای انیمیشین و به طور خاص انیمیشن سازها بوده است.

انیمیشن Zootopia 2016 که توانست به فروش میلیارد دلاری برسد. این هفته نیز انیمیشن Moana 2016 اکران شد که توانست در اولین هفته خود در صدر باکس آفیس قرار گیرد.

توجه : مبالغ به میلیون دلار می باشد.

POS نام فیلماستودیوبودجهفروش کلیتعداد هفته
۱MoanaBUENA VISTA-۹۱۱
۲ Fantastic Beasts and Where To Find ThemWARNER BROS۱۸۰۱۶۴۲
۳AlliedPARAMOUNT۸۵۲۱۱
۴Doctor StrangeBUENA VISTA۱۶۵۲۰۸۴
۵ArrivalPARAMOUNT۴۷۶۵۳
۶Trolls۲۰TH CENTURY FOX۱۲۵۱۲۵۴
۷Bad Santa 2BROAD GREEN PICTURES۲۶۱۱۱
۸Hacksaw RidgeLIONSGATE-۵۳۴
۹Almost ChristmasUNIVERSAL۱۷۳۵۳
۱۰The Edge of SeventeenSTX۹۱۱۲

در ادامه به بررسی اجمالی سه فیلم تازه اکران شده خواهیم پرداخت.

انیمیشن Moana 2016

Moana 2016

این انیمیشن توانست با فروش ۹۱ میلیون دلاری در اولین هفته از اکران خود، صدر باکس آفیس را تصاحب کند.

داستان انیمیشن Moana 2016 در جهان باستان اقیانوس آرام زمانی که موانا (اولی ای کراوالو) به عنوان یک دریانورد به دنیا می آید و به دنبال جزیره ای اسرار آمیز در اقیانوس جستجو می کند، اتفاق می افتد. موانا طی سفر خارق العاده اش، با قهرمانش مائوئی(دواین جانسون) که یک نیمه خداست، یک تیم می شوند تا از اقیانوس بگذرند، که با موجودات عظیم الجثه ی اقیانوس، عالم ارواح و رسوم باستانی آشنا می شوند.

کارگردانان این انیمیشن، ران کلمنت (Ron Clements)، جان ماسکر (John Musker) بودند و این فیلم محصول کمپانی Walt Disney Studios می باشد.

فیلم Allied

Allied 2016
Allied 2016

این فیلم که محصول کمپانی PARAMOUNT می باشد، در اولین هفته از اکران خود، توانست با بودجه ای ۸۵ میلیونی، فروشی ۲۱ میلیونی را داشته باشد و در باکس آفیس رده ی سوم را تجربه کند.

در سال ۱۹۴۲، یک افسر اطلاعاتی (برد پیت) در شمال آفریقا با زن جنگنده فرانسوی در ماموریتی خطرناک در پشت خطوط دشمن برخورد می کند، زمانی که آنها با هم به لندن باز می گردند، روابط آنها تحت تاثیر فشار جنگ قرار می گیرد.

این فیلم در سبک اکشن درام جنگی می باشد و رده ی سنی برای تماشای این فیلم ۱۷+ می باشد.

فیلم Bad Santa 2

Bad Santa 2 2016
Bad Santa 2 2016

این فیلم که محصول کمپانی BROAD GREEN PICTURES می باشد، در اولین هفته ی اکران خود، با توجه به بودجه ی ۲۶ میلیون دلاری، توانست فروش ۱۱ میلیونی را تجربه کند و در مکان ۷ ام جدول باکس آفیس قرار گیرد.

این فیلم دنباله ی فیلم اول آن Bad Santa 2003 می باشد.

با حرص و طمع و نفرت زیاد، بار دیگر تیم ویلی با شخصیت عصبانی تیم، مارکوس، جمع می شوند تا از موسسه ی خیریه شیکاگو در شب کریسمس دست بکشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *