بیاتومگ

نام کامل: Rebecca Maria Hall (ربکا ماریا هال)

تاریخ تولد: ۱۹۸۲، انگلیس

ربکا هال در سال ۱۹۸۲ در انگلیس به دنیا آمد و پدرش پیتر هال کارگردانی انگلیسی و مادرش ماریا ایوینگ خواننده اپرای آمریکایی می باشد و بدون شک وی در رگ های خود هنر را دارد. اگر چه زمانی که او جوان بوده، پدر و مادرش از یکدیگر جدا می شوند ولی هال و خواهر ناتنی پنج ساله اش، سنت خانوادگی شان را زنده نگه داشتند و تمام حوزه های مختلف هنر را دنبال کردند.

او در سنین جوانین استعداد خود را به نمایش می گذاشت و در مدرسه ریدین در شهر ساسکس، دانش آموز برجسته مسئول شد و سپس نیز وارد کالج سینت کاترین کمبریج شد تا در رشته ادبیات انگلیسی مشغول به آموختن شود. هال هیچ وقت نتوانست فارغ التحصیل شود و درست در سال آخر از آنجا بیرون آمد ولی در همین کالج بود که ربکا هال خود را به طور کامل وارد دنیای بازیگری کرد و هرگز از آن دست نکشید.

داشتن پدری با شغل کارگردانی مطمئنا به ربکا هال در راه اندازی حرفه بازیگری اش کمک شایانی کرده است زیرا اولین نقش وی در دنیای فیلم و سریال، حضورش در نقش سوفی جوان در اقتباس سریالی The Camomile Lawn توسط پدرش از روی رمانی به همین نام در سال ۱۹۹۲ می باشد.

علاوه بر این، پدرش به وی کمک کرد تا در صحنه های تئاتر نیز ربکا هال استعدادش را به تصویر بکشد. پدرش در تئاتر Mrs. Warren’s Profession در تئاتر استرند شهر لندن در سال ۲۰۰۲، ربکا را به روی صحنه آورد و همین نقش آفرینی ربکا جایزه ایان چارلسون را برای وی به ارمغان آورد. هال ابتدای حرفه بازیگری اش را بیشتر تحت کارگردانی پدرش سپری کرد و در بسیاری از نمایشنامه های پدرش از جمله As You Like It و Man and Superman و Galileo’s Daughter حضور یافت.

Rebecca Hall (ربکا هال)
Rebecca Hall (ربکا هال)

مسلما روش های تدریس پدرش بسیار موثر بوده اند چرا که در سال ۲۰۰۶ ربکا هال با ایفای نقش ربکا اپستاین در فیلم Starter for 10 از دنیای تئاتر وارد دنیای سینما شد. به دنبال شروع حضورش در دنیای سینما، هال حضور در فیلم ها را سرعت بخشید و هرگز سرعتش را کم نکرد و در همان سال یعنی سال ۲۰۰۶ در فیلم The Prestige (پرستیژ) به کارگردانی کریستوفر نولان حضور یافت.

در سال ۲۰۰۸، ربکا هال نقش اصلی فیلم Vicky Cristina Barcelona (ویکی کریستینا بارسلونا) به کارگردانی وودی آلن را بازی کرد و برای آن نیز نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب شد. ربکا هال در طی چهار سال بعد نیز در فیلم های محبوب و مشهوری همچون فیلم Frost/Nixon (فراست/نیکسون) در سال ۲۰۰۸ در کنار مایکل شین و کوین بیکون، فیلم The Town (شهر) در سال ۲۰۱۰ در کنار بن افلک و جان هم و فیلم انگلیسی ترسناک The Awakening (بیداری) در سال ۲۰۱۲ بازی کرد.

او همچنین در آخرین فیلم از سری فیلم های مرد آهنی یعنی فیلم Iron Man 3 در سال ۲۰۱۳ در کنار رابرت داونی جونیور و گوئینت پالترو نقش آفرینی کرد. او همچنین در همان سال ۲۰۱۳ در فیلم هیجان انگیز Closed Circuit (مدار بسته) به کارگردانی جان کراولی و فیلم هیجان انگیز Transcendence (برتری) در سال ۲۰۱۴ در کنار جانی دپ حضور داشت.

ربکا هال اخیرا نیز در فیلم Tumbledown (ویرانه) محصول ۲۰۱۵، فیلم The Gift (هدیه) محصول ۲۰۱۵، فیلم بازسازی کلاسیک The BFG (غول بزرگ مهربان) محصول ۲۰۱۶ و فیلم بیوگرافی Christine (کریستین) محصول ۲۰۱۶ بازی کرده است. جدیدترین فیلم های وی در سال ۲۰۱۷ نیز فیلم State Like Sleep، فیلم The Dinner (شام)، فیلم Permission (اجازه)، فیلم Professor Marston & the Wonder Women (پروفسور مارستون و زنان شگفت انگیز) می باشد.

ربکا هال در حال حاضر با مورگان اسپکتر ازدواج کرده است.

آثار برگزیده:

 • فیلم The Prestige 2006 (پرستیژ) در نقش سارا
 • فیلم Vicky Cristina Barcelona 2008 (ویکی کریستینا بارسلونا) در نقش ویکی
 • فیلم The Town 2010 (شهر) در نقش کلیر کیسی
 • فیلم Iron Man 3 2013 (مرد آهنی) در نقش مایا هنسن
 • بیوگرافی Sam Rockwell (سم راکول)

  بیوگرافی Sam Rockwell (سم راکول)

  سم راکول در سال 1968 در شهرستان سن میتو ایالت کالیفرنیا به دنیا آمد. او تنها فرزند پدر و م…
 • Mark Rylance (مارک رایلنس)

  بیوگرافی Mark Rylance (مارک رایلنس)

  دیوید مارک رایلنس واترز در 1960 در اشفورد، کنت، انگلیس به دنیا آمد. پدر و مادر او به نام‌ه…
 • بیوگرافی Evangeline Lilly (اوانجلین لیلی)

  بیوگرافی Evangeline Lilly (اوانجلین لیلی)

  اوانجلین لیلی در 3 آگوست 1979 در شهر کوچک فورت ساسکاچوان در آلبرتای کانادا چشم به جهان گشو…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *