بیاتومگ – قسمت ۶ فصل ۸ سریال The Walking Dead (مردگان متحرک) که با عنوان “شاه، بیوه و ریک” می باشد، قسمتی بیش از حد پر شده و کسل کننده است که موضوعات جالب کافی برای تبدیل کردن آن به قسمتی به یادماندنی را ندارد. با نقد و بررسی قسمت ششم این فصل همراه باشید.

توجه: متن زیر داستان این قسمت را فاش می کند.

در تیزری که هفته گذشته برای این قسمت سریال مردگان متحرک منتشر شده بود، شاهد بودیم که ریک بار دیگر به دنبال جیدیس و مردم آشغال جمع کنش می باشد. همین موضوع سبب شد تا بار دیگر بیننده ها با این ترس مواجه شوند که مجبورند برای یک قسمت دیگر این مردم را تحمل کنند. همانطور که معلوم می شود، این افراد آشغال جمع کن حداقل نگرانی ما برای این قسمت بوده است، چرا که قسمت ششم راه های زیاد دیگری را برای تلف کردن وقت پیدا می کند و سریال قبل از اینکه به ما حرکت بعدی نیگان را نشان دهد، یک قسمت اضافی را به نمایش می گذارد.

جدا از عنوان بسیار جذاب و خیرکننده آن، قسمت “شاه، بیوه و ریک”، قسمتی از نتیجه گیری های کوچک می باشد. غیر منصفانه است که بگوییم در این قسمت هیچ اتفاقی نیفتاده است (هر چند واقعا این احساس می شود که هیچ اتفاقی نیفتاده است)، زیرا در این قسمت شاهد توسعه اندکی در هیل تاپ و کینگدوم هستیم که در آن، آنها موفق می شوند تا خودشان را در مشکلات بیشتری درگیر کنند ولی از همه اینها گذشته، این قسمت از یک خط داستانی به خط داستانی دیگری بدون هیچ مفهوم و اهمیتی پرش می کند. مگر آنها در جنگ نیستند؟ چرا هیچ کس نقشه را دنبال نمی کند؟ این قسمت هر چیزی ممکن است باشد، چرا که بعد از حمله به پناهگاه و یورش به پایگاه ها، برای چندین هفته هیچ اشاره ای به نقشه ریک نشده است.

قسمت هفته گذشته تقریبا قسمتی عالی بود که عمدتا دو داستان مختلف را به تصویر می کشید: یکی حضور نیگان و گابریل در تریلر و دیگر داستان نیز به دام افتادن بقیه در داخل پناهگاه می باشد و همین نیز به قسمت پنجم این اجازه را داد تا تمرکز خود را بر روی ناجیان و مشکلاتشان قرار دهد. اگرچه، در قسمت این هفته، سریال مردگان متحرک از کاراکتری به کاراکتر دیگری پرش می کند و همه این ها در قسمتی رخ می دهد که همانند یک هرازتو هرگز نمی توان مرکز آن را پیدا کرد. این قسمت به سادگی به سراغ کاراکترهای مختلف می رود تا فقط آنها را به ما نشان دهد، و کاراکترها بدون اینکه کار خاص و قابل توجهی انجام دهند مدام در تصویر دیده می شوند. در شروع، ریک با آشغال جمع کن ها ملاقات می کند و بدون هیچ شکی، این ملاقات خوب پیش نرفت چرا که در نهایت ریک در پایان در درون یک تریلر زندانی شد. احتمال می رود که جیدیس، این تریلر را به عنوان هدیه ای به نیگان بدهد. در حال حاضر، ما فقط می توانیم امیدوار باشیم که این تنها بخشی از نقشه بزرگتر ریک باشد، چرا که فعلا او همانند یک احمق به زندان افتاده است.

قسمت 6 فصل 8 سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)
قسمت ۶ فصل ۸ سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)

در جایی دیگر، میشون و رزیتا در مورد رفتن به سنچوری صحبت می کنند و می گویند که نیاز دارند تا به چشم های خودشان، خراشیده شدن دیوارهای پناهگاه توسط زامبی ها را ببینند. آنها بدون در نظر گرفتن مردم الکساندریا که به محافظت نیاز دارند یا امنیت خودشان یا حتی آماده بودن برای مرحله بعدی نقشه حمله ریک، آنجا را ترک می کنند و بلافاصله نیز با مشکل رو به رو می شوند. آنها با شنیدن موسیقی ای عجیب و دنبال کردن آن، انبار سلاح دیگری را کشف می کنند که در آنجا، دو تن از ناجیان امیدوارند تا از موزیک و بلندگوهای بزرگ بر روی یک ماشین استفاده کنند تا مرده ها را از پناهگاه دور کنند. میشون و رزیتا در کار آنها مداخله می کنند و به طور چشمگیری نیز شکست می خورند، با این حال، شانس می آورند که توسط دریل و تارا نجات می یابند که آنها نیز به طور اتفاقی در ماموریتی عجیب و بی معنی خود بودند. کل این سناریو شامل صحنه جلوه های ویژه بد و خجالت آوری بود که در آن، رزیتا یکی از ناجیان را با آر پی جی منفجر می کند. این سناریو گرچه احمقانه و سرگرم کننده بود ولی در عین حال جسورانه و غیرمنتظره نیز بود که در نهایت نیز اوج قسمت را رقم زد.

ظاهرا هدف تارا و دریل که هر دو در مورد آن شکوه و شکایت می کردند، به قتل رساندن دوایت بود. دریل به خاطر اینکه دوایت او را زندانی و شکنجه کرده و تارا نیز به دلیل به قتل رسیدن دنیس توسط دوایت در صدد کشتن دوایت برآمده بودند. این یک طرح احمقانه در قسمتی سرشار از طرح های احمقانه بود که مطمئنا منجر به مناقشه بیشتر با ریک خواهد شد، البته اگر ریک زنده از آن تریلر بیرون بیاید. با این حال، کارل با تصمیم خود برای گشت و گذار در جنگل و امید به پیدا کردن دوباره آن غریبه مرموز، برنده احمقانه ترین طرح این قسمت شد. کارل آن غریبه را می یابد و مشخص می شود که صدیق، فرد بسیار آرامی است ولی این بهانه ای برای تصمیم گیری ضعیف کارل نمی شود. چه کسی می داند که چه اتفاقی برای بچه هایی که در جنگل سرگردان اند می افتد؟!

در مورد کارول باید گفت که زمان وی در این قسمت به طور کامل بی ثمر نیست و منجر به صحنه های شیرین و صمیمی ای با ایزیکیل و جری شد. شاید او نخواهد این موضوع را اعتراف کند ولی در حال حاضر او تا حد زیادی بخشی از کینگدوم می باشد و در همین راستا نیز، روحیه پادشاهشان را تغییر می دهد و مواظب کودک های احمقی که در جنگل سرگردان اند می باشد. مطمئنا کارول، وظیفه ای دارد که مخصوص خودش است.

قسمت 6 فصل 8 سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)
قسمت ۶ فصل ۸ سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)

در نهایت نیز، این بیوه است که در قسمت ششم، در بهترین حالت قرار دارد. این قسمت بار دیگر بحث ها و مناظره های اخلاقی که در طی فصل در حال به جوش آمدن است را وارد داستان می کند و در مورد نشان دادن رحم و بخش صحبت های مختلفی را به تصویر می کشد. مجددا، جیسس کسی است که فکر نمی کند آنها باید زندانیان را به قتل برسانند و در مقابل نیز گرگوری قرار دارد که می خواهد همه آنها بمیرند. هر کدام از طرفین دارای استدلال قانع کننده ای می باشند ولی در پایان، اگر آدم خوب های داستان می خواهند که خوب بمانند و به سطح پستی دشمنانشان نرسند، تنها یک انتخاب آشکار باقی می ماند. در نهایت مگی بهترین تصمیم ممکن برای حال حاضر را می گیرد و  ناجیان را در داخل زندانی موقت در داخل هیل تاپ ساکن می کند ولی حتی او نیز مطمئن نیست که در دنیایی که اعمال خوب مورد مجازات قرار می گیرند، چگونه آنها می توانند بر روی آرمان های خود پایبند باشند. زندانی کردن گرگوری حرکتی به وضوح کاملا درست است ولی به ناچار در نهایت منجر به مشکل خواهد شد، و همانند این کار، زنده نگه داشتن ناجیان می تواند هیل تاپ را به خطر بیاندازد. این جا است که تمایل برای یک جامعه بخشنده و متمدن بودن یک مسئله دشوار است.

قسمت ۶ فصل ۸ سریال مردگان متحرک که با عنوان “شاه، بیوه و ریک” می باشد، قسمتی بیش از حد پر شده و کسل کننده است که موضوعات جالب کافی برای تبدیل کردن آن به قسمتی به یادماندنی را ندارد. تنها دو قسمت دیگر تا پایان نیمه اول فصل باقی مانده است و این به معنای آن است که هنوز سریال فرصت دارد تا تمام این موضوعات را جمع کند و پایانی رضایت بخش برای نیمه اول فصل ارائه کند. ولی تولید قسمتی غیر هدفمند و خسته کننده همانند این قسمت، سبب می شود تا سرانجام کسی باقی نماند که بخواهد سریال مردگان متحرک را ببیند.

قسمت ۷ فصل ۸ سریال مردگان متحرک با عنوان “Time for After (زمان برای بعد)” در دوشنبه ۱۳ آذر پخش خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *