بیاتومگ – سرانجام اولین تریلر رسمی برای یکی از مورد انتظارترین فیلم های دنیای سینمایی مارول یعنی فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جو.یان: جنگ بی نهایت) منتشر شده است که محل ششمین و آخرین سنگ ابدیت یا بی نهایت را مشخص می کند. برای دیدن تریلر اینجا کلیک کنید.

توجه: احتمال فاش شدن قسمتی از داستان فیلم در متن زیر وجود دارد.

همانطور که احتمالا متوجه شده اید، آخرین سنگ بی نهایت در واکاندا می باشد. بله درست است، ملت جدا شده و بسیار پیشرفته آفریقایی به رهبری تی چالا/پلنگ سیاه (چادویک بوزمن)، در واقع مکان سنگ روح است. لذا، این کشور یکی از میدان های نبرد مهم و حساس جنگ علیه تانوس (جاش برولین) در فیلم جنگ بی نهایت خواهد بود.

پنج سنگ دیگر بی نهایت به تدریج در فاز های ۱ تا ۳ دنیای سینمایی مارول به نمایش گذاشته شده بودند و در این تریلر نیز شاهد هستیم که تانوس در حال بدست آوردن هر کدام از آنها می باشد. با این حال، مکان آخرین سنگ بی نهایت یا سنگ روح، یکی از بزرگترین اسرار دنیای سینمایی مارول بوده است. طرفداران برای سال ها در مورد مکان این سنگ حدس و گمان می زدند و برخی از طرفداران بر این باور بودند که این شی قدرتمند در ازگارد مخفی شده است. این طرفداران اظهار می کردند که این سنگ درون حفره چشم اودین (آنتونی هاپکینز) مخفی شده است. در تئوری دیگر نیز بیان شده بود که هلا (کیت بلانشت) در فیلم Thor: Ragnarok (ثور: رگناروک) از سنگ روح برای تخریب ازگارد استفاده خواهد کرد که اشتباه از آب در آمد.

از آنجا که تنها یک فیلم مارولی قبل از فیلم انتقام جویان ۳ اکران می شود، انتظار می رود در آن فیلم یعنی فیلم Black Panther (پلنگ سیاه) سنگ روح به عنوان منبع فناوری باورنکردنی اجتماع واکاندا معرفی شود، چرا که واکاندا تکنولوژی ترین مکان بر روی زمین است. در حال حاضر این کشور از منابع غنی است، چرا که تنها منبع قوی ترین فلز روی زمین یعنی وایبرانیوم که سپر کاپیتان آمریکا و زره پلنگ سیاه از آن ساخته شده، در این کشور قرار دارد ولی گفته شده که این کشور دارای چیزهای بیشتری می باشد و تریلر فیلم انتقام جویان ۳ نیز مهر تاییدی بر این تئوری می باشد.

فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جو.یان: جنگ بی نهایت)
فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جو.یان: جنگ بی نهایت)

همانطور که در تریلر مشاهده می کنیم، چندین عضو انتقام جویان از جمله کاپیتان آمریکا، بیوه سیاه، سرباز زمستانی، فالکون، ماشین جنگی و هالک به ارتش واکاندا به رهبری اوکوی و پلنگ سیاه می پیوندند تا در مقابل ارتش دیده نشده تانوس صف آرایی کنند. در واقع، واکاندا آخرین موضوع نبرد می باشد، چرا که این صحنه در آخر تریلر جا گرفته و پس از جنگ های صورت گرفته در نیویورک و ادینبورگ می باشد و ظاهرا در اینجا است که تانوس به دنبال جایزه نهایی خود می باشد.

علاوه بر مبارزه در واکاندا، شاهد چندین قربانی از خشم تانوس می باشیم. این تایتان دیوانه در شهر نیویورک ظاهر می شود، جایی که دکتر استرنج، وانگ، تونی استارک و بروس بنر و همچنین پیتر پارکر گرد هم آمده اند و به نظر می رسد که تانوس به دنبال سنگ زمان است. ویژن نیز بدون هیچ شگفتی ای هدف بعدی تانوس می باشد چرا که می بینیم سنگ ذهن از پیشانی وی بیرون آورده می شود. اینکه آیا ویژن یکی از تلفات جنگی فیلم جنگ بی نهایت می باشد، همچنان نامشخص است و باید دید که چه می شود.

به نظر می رسد که تانوس با وجود داشتن قدرت بلک اوردر به عنوان پشتیبان خود، حتی گرد هم آمدن گسترده انتقام جویان و پیوستن نگهبانان کهکشان به آنها نیز به اندازه کافی نیست تا جلوی وی را از رسیدن به هدفش و متحد کردن تمام شش سنگ بی نهایت در درون دستکش بی نهایت باز دارد.

فیلم انتقام جویان: جنگ بی نهایت در تاریخ  ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ (۴ می ۲۰۱۸) اکران خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *