توجه: ممکن است متن زیر بخشی از داستان فیلم انتقام جویان ۳ و ثور ۳ را فاش کند.

بیاتومگ – تریلر فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی نهایت) که به تازگی منتشر شده است، تایید می کند که لوکی در فیلم Thor: Ragnarok (ثور: رگناروک) تسراکت را دزدیده است که درونش سنگ فضا قرار دارد. در طی سالیان مختلف، این پسر خوانده اودین بارها و بارها ثابت کرده است که وی هیچ حد و مرزی در جلو بردن کارهای شخصی اش ندارد. در اولین فیلم انتقام جویان دیدیم که وی ارتشی از چیتاری ها در تلاش برای تصرف دنیا به زمین آورد و ویرانگی زیادی برجا گذاشت. او در فیلم Thor: The Dark World (ثور: دنیای تاریک) مرگ خود را جعل کرد، سپس پدر خود را از ازگارد تبعید کرد تا نقش حاکم این سیاره را با بازی کند که در نهایت منجر به ظهور دوباره فاجعه بار هلا شد و مطمئنا اگر از برادرش نیز سوال شود، او داستان های دیگری نیز دارد که به شما ثابت می کند که لوکی هرگز قابل اعتماد نبوده است. با این وجود، ما همچنان با شک و تردید می گوییم که شاید این بار او واقعا روزهای جهالت گذشته اش را پشت سر گذاشته باشد.

با توجه به فطرت بالا و پایین شونده اش، لوکی در مقایسه با یک شخصیت منفی صادق، بیشتر یک شخصیت منفی غیر قابل پیش‌بینی است. او واقعا لحظات بسیار بدی دارد که در اغلب اوقات منجر به وضعیت های وخیم می شود. ولی از آنجا که ما درکی از انگیزه های وی داریم و کل زندگی او تحت الشعاع برادر قدرتمندش بوده و چندین بار نیز وی کار صحیح را انجام داده، ما تمایل داریم تا با وی با بخشش و گذشت رفتار کنیم. با این حال، آخرین شیطنت او و همچنین پیامدهای بسیار عظیمی که ممکن است اعمال وی داشته باشد، سرانجام او را وارد سمت تاریکی و شرارت خواهد کرد.

زمانی که در فیلم ثور ۳، لوکی وارد گنجینه اودین می شود تا سر سورتور را بدست بیاورد تا پیش‌گویی رگناروک را به واقعیت تبدیل کند، اشاره ای نیز به دزدیده شدن تسراکت توسط وی شد. همین نیز سبب شد تا طرفداران در مورد بدست آوردن این شی توسط لوکی شکاک باشند و دو دسته شوند. حال ما می توانیم این شک و تردید را برطرف کنیم، چرا که در تریلر فیلم انتقام جویان: جنگ بی نهایت شاهد هستیم که لوکی این مکعب مرموز را بدست گرفته است. از این بدتر، خیانت او حتی با این دزدی تمام نمی شود. اینگونه به نظر می رسد که او تسراکت را به کسی، احتمالا تانوس پیشکش می کند. تسراکت به تانوس این توانایی را می دهد تا از یک سیاه چاله پدیدار شود و به جستجوی قهرمانان ما بپردازد. البته، این احتمال نیز وجود دارد که وی چاره ای جز دادن تسراکت به این شرور بنفش نداشته است.

فیلم The Avengers (انتقام جویان)
فیلم The Avengers (انتقام جویان)

علاوه بر این، کاملا منطقی است که لوکی تسراکت را برداشته است. چرا که در حال حاضر ازگارد یک خرابه ای بیش نیست و منطقی نیست که یکی از مک گافین های (به سرنخ یا ابزاری گفته می‌شود که بدون اهمیت ذاتی، به پیشبرد داستان کمک می‌کند) دنیای سینمایی مارول در طی این دهه در زیر خاکسترهای سیاره وطن ثور دفن شود.

با این حال، اینکه آیا لوکی از آخرین شرارت خود توبه کرده و رستگار شده همچنان نامشخص است. اگرچه می دانیم که او به نحوی ارتباط هایی با تانوس داشته است و این موضوع در فیلم اول انتقام جویان مشخص شد. هرچند، اگر آنها هنوز با یکدیگر همکاری می کنند، مشخص نیست که رابطه شان چگونه آغاز شده است. مطمئنا، تایتان دیوانه از اینکه لوکی موفق به انجام وظیفه خود نشده، چندان خوشحال نیست. ولی همانطور که قبلا اشاره کردیم، این احتمال که شاید لوکی تسراکت را برداشته و قصد نداشته تا او را به این شرور بنفش تحویل بدهد را نباید نادیده گرفت. احتمال این وجود دارد که شرایط او را مجبور کرده تا تسراکت را به تانوس بدهد.

بر اساس آنچه که در تریلر فیلم انتقام جویان: جنگ بی نهایت دیده ایم، تانوس در دستکش بی نهایت خود، دو سنگ، یکی سنگ فضا و یکی سنگ قدرت (از فیلم Guardians of the Galaxy) را دارد. علاوه بر این، دیدیم که تانوس به زور سنگ ذهن را از پیشانی ویژن خارج کرد که سبب می شود تا این شرور به سه سنگ از شش سنگ بی نهایت برای هدف خود دست یافته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *