بیاتومگ – با باکس آفیس ۹ آذر ماه همراه با ما باشید. این هفته، انیمیشن مورد انتظار Coco (کوکو) محصول مشترک کمپانی دیزنی و پیکسار توانست با فروش ۶۰ میلیون دلاری در آمریکا فیلم Justice League (لیگ عدالت) را شکست دهد و صدرنشین این هفته جدول باکس آفیس شود. این انیمیشن هفته گذشته تنها دو روز فرصت اکران داشت و نتوانست خودی نشان دهد ولی این هفته با وجود یک هفته فروش، توانست صدر جدول را از آن خود کند. پس از یک هفته و دو روز از اکران، انیمیشن کوکو در داخل آمریکا به فروش ۸۲ میلیون دلار و در خارج از آمریکا به فروش ۸۲ میلیون دلار دست یافته که جمعا فروش جهانی ۱۶۴ میلیون دلاری را برای این انیمیشن تا به امروز رقم می زند.

فیلم لیگ عدالت نیز این هفته با افت فروش ۶۱ درصدی رو به رو شده است و تنها به فروش ۴۹ میلیون دلاری در داخل آمریکا بسنده کرده است. این فیلم ابرقهرمانی و مورد انتظار، تاکنون در فروش داخل آمریکا ۱۸۰ میلیون دلار و در خارج از آمریکا فروش ۳۱۱ میلیون دلاری بدست آورده که فروش جهانی اش را پس از دو هفته اکران به مبلغ ۴۹۱ میلیون دلار می رساند. نقدهای نه چندان خوب سبب فروش کم این فیلم شده و انتظار می رود که در هفته آینده نیز این روند کاهش ادامه داشته باشد.

فیلم Wonder (شگفت) که هفته گذشته در رده دوم جدول باکس آفیس قرار داشت، این هفته با فروش ۲۸ میلیون دلاری در آمریکا یک پله سقوط کرده است. این فیلم تاکنون ۷۵ میلیون دلار در آمریکا و ۳ میلیون دلار در خارج از آمریکا فروش داشته است که فروش جهانی اش را به مبلغ ۷۸ می رساند.

در جایگاه چهارم جدول باکس آفیس این هفته، فیلم Thor: Ragnarok (ثور: رگناروک) با فروش ۲۰ میلیون دلاری در آمریکا قرار دارد. این فیلم پس از چهار هفته اکران تاکنون به فروش ۲۸۱ میلیون دلاری در آمریکا و ۵۱۷ میلیون دلاری در خارج آمریکا دست یافته که جمعا فروش جهانی اش را به مبلغ ۷۹۹ میلیون دلار می رساند.

فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (سه بیلبورد در خارج ابینگ، میزوری) که هفته گذشته در رده ۱۰ ام جدول باکس آفیس قرار داشت، این هفته با افزایش فروش ۱۱۳ درصدی و کسب ۵ میلیون دلار در آمریکا توانست به رده ۹ ام صعود کند. این فیلم تاکنون به ۹ میلیون دلار فروش جهانی دست یافته است.

دیگری فیلمی که این هفته با افزایش فروش مواجه شده، فیلم Lady Bird (لیدی بیرد) است. این فیلم با وجود افزایش ۳۰ درصدی در فروش و کسب ۵ میلیون دلار در گیشه آمریکا، از رده ۹ به رده ۱۰ سقوط کرد. این فیلم تاکنون موفق به فروش ۱۲ میلیون دلار به صورت جهانی شده است.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Coco۶۰۸۲-۱
۲Justice League۴۹۱۸۰۳۰۰۲
۳Wonder۲۸۷۵-۲
۴Thor: Ragnarok۲۰۲۸۱۱۸۰۴
۵Murder on the Orient Express۱۶۷۸۵۵۳
۶Daddy's Home 2۱۵۷۵۶۹۳
۷The Star۸۲۳۲۰۲
۸A Bad Moms Christmas۶۶۱۲۸۴
۹Three Billboards Outside Ebbing, Missouri۵۹-۳
۱۰Lady Bird۵۱۲-۴
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می شود.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *