بیاتومگ – اولین تریلر رسمی از فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی نهایت) منتشر شده که در آن شاهد تمام بازیگران در وضعیت های خطرناک هستیم و یکی از این کاراکترها نیز ویژن است که علاوه بر اینکه در شکل انسانی به نمایش گذاشته شده بلکه توسط فرزندان تانوس مورد حمله قرار می گیرد. اینکه ویژن محصول یک سنگ بی نهایت است و این سنگ نیز درون پیشانی وی جا گرفته، به معنای آن است که وی همیشه قرار بوده در فیلم جنگ بی نهایت نقشی اساسی را ایفا کند. در این فیلم، تانوس برای اولین بار به زمین خواهد آمد تا به دنبال سنگ های بی نهایت بگردد. علاوه بر این، این باعث می شود که زنده ماندن او از فیلم انتقام جویان ۳ و ۴ بعید به نظر برسد چرا که مطمئنا خارج کردن سنگ ذهن از پیشانی اش سبب کشته شدنش می شود و اگر تانوس این همه راه به زمین بیاید و نتواند سنگ های بی نهایت را بدست بیاورد، واقعا مایه تاسف است.

دو حضور این شبه انسان در تریلر فیلم انتقام جویان ۳ یک داستان را بازگو می کند: در ابتدا او و اسکارلت ویچ یک لحظه صمیمی را سپری می کنند و در صحنه دوم نیز کسی سعی دارد تا سنگ ذهن را از پیشانی او جدا کند. گذشته از اسکارلت ویچ، در این تریلر، ویژن با هیچ کدام یک از انتقام جویان یا دیگر بازیگران فیلم دیده نشده و غیبت او در صحنه نبرد بزرگ و موثر فیلم نیز به طور کامل احساس می شد. هر اتفاقی برای او افتاده است، به نظر می رسد که او قرار نیست در کنار دیگر ابرقهرمانان باشد و از آنجا که او یکی از هدف های اصلی تانوس می باشد، برخی تئوری ها در مورد سرنوشت وی در فیلم انتقام جویان ۳ جوانه زده است.

ما آخرین بار دیدیم که ویژن و اسکارلت ویچ در مقر انتقام جویان زندگی می کنند و به خاطر توافق سوکویا در آنجا گیر افتاده اند. در فیلم جنگ بی نهایت، آنها در ادینبورگ می باشند. کاملا منطقی است که سنگ ذهن در پیشانی ویژن، ورود تانوس و دو سنگ بی نهایت دیگر را احساس کرده و همین نیز به او و تونی استارک این اجازه را داده تا با نقشه ای، ویژن را از خطر دور نگه دارند. این تئوری می تواند صحنه انسانی بودن ویژن در تریلر فیلم را توضیح بدهد. او می تواند یک حالت ناشناس را برگزیند تا به او پوستی انسانی تر بدهد و حتی سیگنال سنگش را کاهش دهد.

بعدا، در صحنه ای شاهد صحنه ای هستیم که در آن، ویژن در حالت عادی و پوست قرمز خود قرار دارد و شخصی سعی دارد تا با زور سنگ را از درون پیشانی اش بیرون بیاورد. با توجه به عصای زردی که در پوست ویژن فرو می رود، می توان گفت که این شخص، یکی از نفرات بلک اوردر به نام کروس گلیو می باشد. بلک اوردر که در دنیای سینمایی مارول به عنوان فرزندان تانوس شناخته می شوند، مجموعه ای از جنگجویان برجسته هستند که توسط شروری به نام پروکسیما میدنایت انتخاب شده اند. پروکسیما نیز در تریلر حضور کوتاهی دارد. پس می توان گفت که ویژن برای جلوگیری از شناسایی شدن، سعی در اختفا داشته و در انجام آن شکست خورده است. آنچه که ما نمی دانیم، فاصله بین این اتفاقات می باشد.

فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی نهایت)
فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی نهایت)

با این حال، برداشت متفاوتی از این اتفاقات نیز وجود دارد. ویژن همچنان درخشش سنگ در پیشانی اش به عنوان یک انسان را دارد ولی از آنجا که ممکن است انتقال قدرت در فیلم به شدت صورت گیرد، این احتمال وجود دارد که انسان بودن نقشه پشتیبان وی برای بیرون کشیدن سنگ از پیشانی اش و زنده ماندن باشد. نبوغ کاراکتر سبب شد تا یک ربات به یک موجود زنده تبدیل شود، با این حال، ممکن است که قدم بعدی وی، تبدیل شدن به انسان باشد، حرکتی که مطمئنا زندگی این کاراکتر را در دنیای سینمایی مارول طولانی تر خواهد کرد.

علاوه بر این، باید ذکر کرد که ویژن تنها فرد بر روی زمین نیست که دارای سنگ بی نهایت می باشد. دکتر استرنج نیز سنگ زمان را در درون چشم آگوموتا نگه داشته و این واقعیتی است که در تریلر به آن توجه نشده است، هر چند، استرنج نیز در طی نبرد برای سیاره در دشت های واکاندا حضور ندارد. با این حال، برای دیدن سرنوشت اصلی ویژن، باید تا اکران فیلم انتقام جویان: جنگ بی نهایت صبر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *