بیاتومگ – در فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی نهایت) به کارگردانی آنتونی و جو روسو شاهد بازگشت زره هالک باستر هستیم ولی این به معنای آن نیست که تونی استارک این ابر لباس را پوشیده است. هالک باستر یک زره خارجی است که بر اساس زره مرد آهنی ساخته شده تا در مواقعی که هالک برای اعضای تیم یا افراد بیگانه یک تهدید باشد، به مقابله با آن برود و این انتقامجوی سبز رنگ را شکست بدهد. این زره در کتاب های کمیک برای اولین بار در سال ۱۹۹۴ دیده شد ولی از آن زمان برای دیگر زره ها علیه انتقام جویان همانند ثورباستر نیز مورد الهام واقع شده است.

آخرین باری که بیننده ها شاهد هالک باستر بر روی پرده نقره ای بودند در فیلم Avengers: Age of Ultron (انتقام جویان: عصر اولتران) به کارگردانی جاس ویدون بود. در فیلم، تونی استارک (رابرت داونی جونیور) برای جلوگیری از ترسانده شدن یک شهر توسط هالک پس از اینکه وی توسط قدرت های اسکارلت ویچ (الیزابت اولسن) به طور موقت مورد تاثیر قرار گرفت، این لباس زرهی را به تن می کند. پس از آن حادثه و ناپدید شدن هالک در پایان فیلم و سپس حضورش در فیلم Thor: Ragnarok (ثور: رگناروک) به کارگردانی تایکا وایتیتی، تونی هیچ دلیلی برای استفاده از آن زره نداشت ولی اولین تریلر منتشر شده برای فیلم انتقام جویان ۳ نشان می دهد که زره هالک باستر بازخواهد گشت ولی اگر تونی در آن نیست، پس چه کسی هدایت آن را بر عهده دارد؟

در تریلر فیلم شاهد هستیم که بروس بنر (مارک روفالو) در کنار دست راست هالک باستر ایستاده است که کنجکاوی ما را زیاد تر می کند، چرا که تنها هدف هالک باستر شکست دادن هالک است. سپس در نقطه ای دیگر در تریلر، شاهد حضور هالک باستر در دشت های واکاندا می باشیم. جالب تر این نیز اینکه در صحنه های پس از آن نیز شاهد مبارزه هالک در کنار ارتش واکاندا می باشیم که در آنجا، تونی استارک حضور ندارد. این احتمال وجود دارد که پس از اینکه بروس بنر از حالت هالک خارج شده و قادر به بازگشت به آن حالت نبوده، این زره غول آسا را بر تن کرده است؟ در فیلم Spider-Man: Homecoming (مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه) متوجه شدیم که زره مرد آهنی به معنای حضور واقعی تونی استارک نیست.

فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی نهایت)
فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی نهایت)

در یکی از نسخه های کتاب های کمیک منتشر شده در سال ۲۰۱۲، بروس بنر زره هالک باستر را برای مبارزه بر تن کرد. پس از وارد شدن به نبرد، زره هالک باستر منفجر می شود و بروس بنر به هالک تبدیل می شود. همانطور که مشخص می شود، تونی استارک، هالک را همانند اسب تروجان به داخل دشمنان فرستاده است. قسمت جالب تر اینجا است که در یکی از نسخه های کمیک، نگهبانان کهکشان برای دفاع از زمین در برابر تایتان دیوانه تانوس به انتقام جویان می پیوندند. این داستان در کمیک بسیار مشابه با داستان فیلم انتقام جویان ۳ می باشد.

هالک بسیار نابوده کننده است و بدون شک قوی ترین ابرقهرمان در دنیای مارول می باشد ولی این به معنای آن نیست که او در مقابل شروری همانند تانوس آسیب پذیر نیست، به خصوص زمانی که این شرور، دستکشی مزین به سنگ های بی نهایت را پوشیده باشد. ممکن است هالک باستر به بروس بنر در مبارزه علیه تانوس فرصتی را فراهم کرده یا این احتمال وجود دارد که برادران روسو به سادگی آن داستان کتاب های کمیک یعنی همان اسب تروجان را اقتباس کرده باشند. برای فهمیدن این موضوع باید تا تابستان سال آینده صبر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *