بیاتومگ – قسمت ۷ فصل ۸ سریال The Walking Dead (مردگان متحرک) می خواهد به ما ثابت کند که یوجین یکی از ناجیان است و تنها به فکر خودش می باشد ولی این قسمت به قدر کافی مدرک ارائه می کند که متوجه می شویم، او این گونه نیست. با نقد و بررسی این قسمت همراه باشید.

توجه: متن زیر ممکن است داستان این قسمت را فاش کند.

فصل هشتم سریال مردگان متحرک در بهترین حالت، فصلی ناهموار بوده است، چرا که در میان قسمت های آن شاهد قسمت هایی در مورد درون‌گرایی عمیق کاراکترها و انگیزه هایشان و همچنین قسمت های سریع و عجیبی می باشیم که در آن، کاراکترها کارهای غیرقابل توضیحی برای پر کردن زمان قسمت انجام می دهند. این به معنای نوسان گسترده ای در قسمت های فصل می باشد. این سبب می شود تا دنبال کردن داستان در طی فصل سخت باشد، به نیروی جنبشی فصل آسیب برسد و حتی، چنین داستانی که باید مهیج ترین داستان باشد، با گردش و سیرهای احمقانه ضعیف شود.

قسمت هفتم که قسمت یکی مانده به قسمت پایانی نیم فصل می باشد، ترکیب مناسبی از عناصر خوب و بد فصل هشتم است. از یک سو، این قسمت به کشمکش های درونی یوجین می پردازد و به او این اجازه را می دهد تا با عواقب تصمیمات خود گلاویز شود. اما از سویی دیگر، باید شاهد صحنه هایی باشیم که در آنها، کاراکترها احمق و ناشکیبا می باشند. به عنوان مثال، دریل تصمیم به حمله به پناهگاه می گیرد یا ریک با ایده ای غیرعقلانی از آشغال جمع‌کن ها تقاضای کمک می کند.

اگر خواسته باشیم منصف باشیم، استفاده از صحنه های ریک در آشغالدونی به عنوان یک تکیه‌گاه برای قسمت عاقلانه بود و ما را تحت تاثیر قرار داد که چگونه این کار، آخرین مرحله آماده سازی قبل از حرکت بزرگ علیه نیگان می باشد. اما این دلیل نمی شود که اجرای احمقانه این نقشه از همان ابتدا را تبرئه کنیم، چرا که کل نقشه وابسته به آن بود که آنها ریک را مستقیما نکشند یا او را زندانی نکنند. چگونه ریک این احتمال را می داده است که آنها او را مجبور به مبارزه با یک زامبی دیگر می کنند؟ چرا که در غیر اینصورت، مشخص نیست که او چگونه انتظار داشت تا این اتفاق رخ بدهد. انجام شدن همه کارها به نفع ریک تنها یک معجزه است.

قسمت 7 فصل 8 سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)
قسمت ۷ فصل ۸ سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)

صرف نظر از اینکه آیا آشغال جمع‌کن ها متحد ریک می باشند یا خیر، اگر آنها نتوانند در برابر نیگان دست برتر را داشته باشند، هیچ چیز مهم نیست. بخش اصلی و کلیدی نقشه ریک این بود که زامبی ها، ناجیان را در داخل پناهگاه محبوس نگه دارند ولی به لطف ایده درخشان تارا و دریل یعنی وارد کردن یک کامیون به درون دیوارهای پناهگاه و وارد شدن زامبی ها به داخل و کشتن همه چیز، به نظر می رسد که دیگر اینطور نیست. و در حالی که ایده دریل و تارا شاید به اندازه ماجراجویی مستقل ریک احمقانه نباشد ولی ایده آنها به جای یک استراتژی برنده، یک قمار بود. و همانطور که پیش می رود، ممکن است که قمار آنها چندان کارساز نبوده باشد، چرا که وقتی ریک و آشغال جمع‌کن ها می رسند، هیچ زامبی ای حول پناهگاه دیده نمی شود. مطمئنا، ممکن است زامبی ها داخل پناهگاه مشغول خوردن تعدادی از ناجیان باشند، ولی احتمالا، باید هنوز چند زامبی بیرون نیز باشند، درست است؟

اینکه تا چه اندازه این حرکت هوشمندانه تارا و دریل سبب خراب شدن برنامه ریزی دقیق ریک می شود، همچنان نامشخص است ولی چیزی که فعلا اهمیت دارد این است که چه کسی به نقشه اصلی وفادار ماند و چه کسی نماند. حمله تنهایی به پناهگاه همیشه ایده تارا و دریل بوده است و با توجه به وضعیت ذهنی مورگان، استقبال او از این ایده چندان جای تعجب نداشت. با این حال، میشون و رزیتا با این حرکت شتاب‌زده موافق نبودند و آنجا را ترک کردند. آنها فقط می خواستند تا محاصره شدن پناهگاه توسط زامبی ها را به چشم خود ببینند که همچنان رفتار احمقانه ای است ولی در مقایسه با ایده تارا و دریل، کمتر احمقانه است. سریال مردگان متحرک مدتی است که با ایده مناقشه ریک و دریل در حال بازی کردن می باشد و در قسمت قبلی نیز اشاره صریحی به آن کرد و این احتمال وجود دارد که این تنها شروع جدایی آنها باشد. به علاوه، اگر معلوم شود که سوراخ بزرگی که دریل و تارا در ساختمان پناهگاه ایجاد کردند به ناجیان در پاکسازی آنجا از زامبی ها کمک کند، ایده تارا و دریل نه تنها احمقانه بوده، بلکه خطرناک نیز بوده است.

قسمت 7 فصل 8 سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)
قسمت ۷ فصل ۸ سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)

از آنجا که این قسمت در مورد حماقت ریک و بی ملاحظه‌گری دریل بود و قهرمانان ما به خاطر دلایل خود، تصمیمات ضعیف گرفتند، این قسمت باید یک قسمت بد می بود. خوشبختانه، بیشتر تمرکز این قسمت بر روی یوجین و وجدانش قرار داشت. همانند قسمت های قبلی که بیشتر بر روی یک کاراکتر خاص تمرکز داشتند، این قسمت نیز بررسی طولانی ای از یوجین ارائه می دهد. این قسمت واقعا در ذهن یوجین شیرجه می رود و از آنجا که او ممکن است به بازیکن بزرگی در سریال تبدیل شود، توجه لازم را برای او ارائه می کند.

برای شروع، یوجین به دوایت در مورد اینکه می داند او خائن است می گوید و قول می دهد که به نیگان چیزی نگوید به شرط اینکه دست از کمک کردن به ریک بردارد. سپس، یوجین با پدر گابریل ملاقات می کند که در حال حاضر از چندین عفونت رنج می برد و ممکن است بمیرد و نصیحت هایی در مورد انجام کار درست را از او می گیرد. لازم به ذکر است که در این صحنه، تابیدن نور از داخل پنجره سبب ایجاد نمای دوست داشتنی شده است. یوجین پس از صحنه ای کوتاه با یکی دیگر از زنان نیگان، تمرکز خود را بر روی وظیفه فعلی اش یعنی خلاص شدن از زامبی ها، به انجام رساندن مسئولیتش نسبت به نیگان و نجات دادن زندگی افراد داخل پناهگاه قرار می دهد. اینکه به انجام رساندن این وظیفه او را زنده نگه می دارد برای یوجین قابل درک نیست و در واقع، او خودش را قانع کرده که زنده ماندن نیروی محرکه پشت اعمالش است ولی چیزی که واقعا او را به حرکت در می آورد، انجام دادن کار درست است.

اگر یوجین ترسویی است که بزرگترین ترسش مردن می باشد، پس چرا زمانی که دوایت اسحله ای به سوی او گرفته، او تصمیم به پرواز در آوردن هواپیمای بدون سرنشین می گیرد؟ زیرا او جان کسانی که سعی در نجاتشان دارد را بر جان خود مقدم می داند. و اگر هر کاری که یوجین در این قسمت انجام داده برای نجات خودش بوده است، پس چرا وقتی فرصتش را داشت، دوایت را لو نداد؟ اگر نیگان متوجه بشود که یوجین می دانسته که دوایت خبرچین است و به او نگفته، یوجین خواهد مرد ولی او باری دیگر به طور آگاهانه جان خود را برای نجات دیگری به خطر می اندازد؟ این تصمیمات یوجین لزوما با توجیه او برای اعمالش مطابقت ندارد و علاوه بر این، خودخواهانه یا مطابق خواسته های نیگان نیز نمی باشند. چیزی که این تصمیمات هستند، کارهای درست می باشند که جان های زیادی را نجات خواهد داد.

قسمت 7 فصل 8 سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)
قسمت ۷ فصل ۸ سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)

قسمت ۷ فصل ۸ سریال مردگان متحرک می خواهد به ما ثابت کند که یوجین یکی از ناجیان است و تنها به فکر خودش می باشد ولی این قسمت به قدر کافی مدرک ارائه می کند که متوجه می شویم، او این گونه نیست. اینکه چرا یوجین نیاز دارد تا شراب بنوشد، به این دلیل است که او باید اعصابش را آرام نگه دارد چرا که او در حال راه رفتن بر روی طنابی از احساسات متناقض می باشد. جاش مک درمیت در نقش یوجین در این قسمت، بازی بی نظیری انجام داد و به خوبی کشمکش درونی یوجین را با بهترین عملکردش تاکنون در این نقش به نمایش گذاشت. دیدن اینکه این داستان یوجین را به کجا می برد جالب توجه است چرا که این داستان به طور گسترده با کتاب های کمیک متفاوت است ولی همچنان قوس داستانی رضایت‌بخشی برای این کاراکتر می باشد.

قسمت بعدی که قسمت نهایی نیمه اول فصل هشتم سریال مردگان متحرک است، حدود ۹۰ دقیقه خواهد بود که در آن، احتمالا متوجه خواهیم شد که یوجین چگونه از شر بقیه زامبی ها خلاص خواهد شد. علاوه بر این، حالا که نیگان می تواند در حالت حمله قرار گیرد، باید دید که چه چیزی برای ریک مهیا کرده است، در نتیجه قسمت ۸ فصل ۸، حداقل همراه با مرگ برخی از کاراکترها و پایانی نفس‎گیر خواهد بود.

قسمت آخر نیم فصل اول در روز دوشنبه ۲۱ آذر پخش خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *