خانه آخرین خبرها در حال حاضر دیزنی مالک ۲۷ درصد صنعت سینما است

در حال حاضر دیزنی مالک ۲۷ درصد صنعت سینما است

۰
دیزنی و فاکس

بیاتومگ – کمپانی والت دیزنی به طور رسمی بخشی از فیلم و سریال های متعلق به کمپانی فاکس قرن بیستم را به مبلغ ۵۲.۴ میلیون دلار خریداری کرده است و همین نیز به دیزنی سهم بزرگی از صنعت سینما را می دهد. این دو کمپانی بسیار بزرگ برای دهه ها بر سر این ادغام بحث داشتند و سوالی که در حال حاضر برای همه پیش آمده، این است که این توافق چه تاثیری بر روی چشم انداز صنعت فیلم سازی خواهد داشت؟

چندی پیش از این دو کمپانی به توافق رسیدند و اعلام شد که کمپانی دیزنی حقوق آثاری همچون سری فیلم های Alien (بیگانه) و Avatar (آواتار) و Kingsman (کینگزمن) و The Simpsons (سیمپسون ها) و Planet of the Apes (سیاره میمون ها) و X-Men (مردان ایکس) و Fantastic Four (چهار شگفت انگیز) را بدست آورده است.

کمپانی فاکس قرن بیستم به عنوان کمپانی ای شناخته می شود که ریسک می کند و این چنین ریسک هایی می تواند بسیار موفقیت آمیز باشند. آنها برخی از بزرگ ترین و پرفروش ترین فیلم های کل تاریخ سینما را تولید و پخش کرده اند که شامل Star Wars (جنگ ستارگان) و فیلم آواتار و Titanic (تایتانیک) ساخته جیمز کامرون می باشد.

دیزنی و فاکس
دیزنی و فاکس

هرچند کمپانی فاکس سرچلایت، کمپانی ای است که بیشتر بر روی ساخت فیلم هایی برای مراسم اسکار تمرکز دارد و در سال های اخیر فیلم های Slumdog Millionaire (میلیونر زاغه نشین) و ۱۲ Years a Slave (دوازده سال بردگی) و The Grand Budapest Hotel (هتل بزرگ بوداپست) و Birdman (مرد پرنده ای) و The Martian (مریخی) را ساخته و همین نیز می تواند فرصتی را برای کمپانی دیزنی فراهم بیاورد تا در مراسم های فیلم و سریال بیشتر بدرخشد.

کمپانی والت دیزنی (شامل لوکاس فیلم، مارول، پیکسار و ..) و فاکس (فاکس قرن بیستم، فاکس سرچلایت، فاکس ۲۰۰۰ و …) بایکدیگر حدود ۲۷ درصد از کل صنعت سینما را شامل می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *