بیاتومگ – لیست نامزدهای جلوه های ویژه مراسم اسکار ۲۰۱۸ اعلام شده است که در آن شاهد فیلم هایی همچون Star Wars: The Last Jedi (جنگ ستارگان: آخرین جدای) و Blade Runner 2049 (بلید رانر ۲۰۴۹) هستیم. جای تعجب نداشت که فیلم آخرین جدای به کارگردانی ریان جانسون، جلوه های بصری برجسته ای را برای طرفداران فیلم های جنگ ستارگان ارائه دهد و این در حالی است که فیلم بلید رانر ۲۰۴۹ به کارگردانی دنیس ویلنو مطمئنا با وجود جلوه های ویژه تاثیرگذار خود، بهترین فیلم امسال از لحاظ بصری بود.

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی کار خود را برای کاهش دادن لیست نامزدهای بخش جلوه های ویژه مراسم اسکار ۲۰۱۸ به تعداد پنج فیلم را شروع کرده است. این لیست در ابتدا دارای ۲۰ فیلم بود و حال، به ۱۰ فیلم کاهش یافته است و در نهایت نیز به ۵ فیلم برای مراسم اسکار کاهش خواهد یافت. همانطور که انتظار می رفت، در این لیست، علاوه بر فیلم های بلاک باستری سرشار از جلوه های ویژه، فیلم های کم بودجه نیز حضور دارند. اما از آنجا که نامزدهای احتمالی جلوه های ویژه به تعداد ۱۰ عدد کاهش یافته، فیلم های جنگ ستارگان و بلید رانر ۲۰۴۹ را می توان از پیشگامان این بخش مراسم اسکار دانست.

جلوه های ویژه مراسم اسکار 2018
جلوه های ویژه مراسم اسکار ۲۰۱۸

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی لیست ۱۰ نامزد احتمالی جلوه های ویژه مراسم اسکار را اعلام کرده است. پس از مدتی، این لیست به نصف کاهش خواهد یافت و لیست نهایی نامزدهای جلوه های ویژه اسکار ۲۰۱۸ شامل پنج فیلم خواهد بود. در زیر لیست نامزدهای احتمالی را مشاهده می کنید.

فیلم Alien: Covenant (بیگانه: کانوننت)

فیلم Blade Runner 2049 (بلید رانر ۲۰۴۹)

فیلم Dunkirk (دانکرک)

فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 2 (نگهبانان کهکشان بخش ۲)

فیلم Kong: Skull Island (کونگ: جزیره جمجمه)

فیلم Okja (اوکجا)

فیلم The Shape of Water (به شکل آب)

فیلم Star Wars: The Last Jedi (جنگ ستارگان: آخرین جدای)

فیلم Valerian and the City of a Thousand Planets (والرین و شهر هزار سیاره)

فیلم War for the Planet of the Apes (جنگ برای سیاره میمون ها)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *