بیاتومگ – سریال Knightfall (سقوط شوالیه) پس از قدرت نمایی مسخره و مضحکش در قسمت اول، در قسمت دوم از جلوه های ویژه آماتورانه و اکشن های غیرجذاب دوری کرد و با ارائه داستانی قابل درک، هدف و راه سریال را برای بیننده ها آشکار کرد. با نقد اختصاصی این قسمت همراه با ما باشید.

قسمت دوم فصل ۱ سریال سقوط شوالیه به جای صحنه های اکشن و خون آلود، بیشتر وقت خود را صرف هدف اصلی سریال یعنی پیدا کردن جام مقدس می کند. برخلاف قسمت اول، در این قسمت به طور واضحی مشخص شد که هدف اصلی سریال این است که شوالیه های صلیبی را در راهشان برای پیدا کردن جام مقدس پس از ۱۵ سال از گم شدن آن همراهی کند. در قسمت اول شاهد بودیم که سریال با سرعت بسیار زیادی به این موضوع اشاره ای کوتاه کرد و همین موضوع سبب شد تا ما در قسمت افتتاحیه فصل نتوانیم به شیوه ای مناسب هدف سریال را درک کنیم. با این حال، در این قسمت، سریال به شیوه ای درخور، تمرکز خود را بر روی کاراکترهای اصلی سریال و کسانی که نقش مهم تری در این هدف دارند، قرار می دهد و به معرفی بهتری از آنها می پردازد.

قسمت 2 فصل 1 سریال Knightfall (سقوط شوالیه)
قسمت ۲ فصل ۱ سریال Knightfall (سقوط شوالیه)

بر خلاف انتظار بسیاری از افراد، قسمت اول سریال بسیار ناامید کننده بود و این موضوع بر روی قسمت دوم نیز تاثیرگذار بوده است. در قسمت دوم، همچنان درک شخصیت ها و کاراکترها و هدفشان دشوار است. با این حال، این قسمت موفق می شود تا آغازگر مشخص کردن هدف و راه سریال باشد. این قسمت صحنه های اکشن چندانی را ارائه نمی دهد ولی در مقابل به طرز بهتری ما را با سیاست های جاری در آن سال ها آشنا می کند.

در قسمت دوم به چندین روایت پرداخت می شود، یکی روایت شوالیه های صلیبی و پیدا کردن فرمانده مرده شان و راز او می باشد و روایت دیگری نیز ازدواج سیاسی دختر شاه فرانسه است. برخلاف عنوان سریال که مربوط به شوالیه های صلیبی می باشد، قسمت دوم بیشتر بر روی داستان ازدواج سیاسی دختر شاه فرانسه تمرکز می کند و روایت بهتری را از دیگر روایت این قسمت ارائه می دهد.

در این روایت، مشاور شاه فرانسه که بازیگر جولین اوندن نقش آن را ایفا می کند، به خوبی توانست روایت را در دست بگیرد و آن را مدیریت کند. بازی او در این نقش بسیار ستودنی و جذاب است. اگرچه به ظاهر وی چندان اهمیت زیادی در سریال ندارد ولی در این دو قسمت در مرکز بخش بزرگی از روایت سریال بوده و مطمئنا در ادامه نیز این نقش مهم خود را ادامه خواهد داد.

قسمت 2 فصل 1 سریال Knightfall (سقوط شوالیه)
قسمت ۲ فصل ۱ سریال Knightfall (سقوط شوالیه)

تمرکز سریال بر روی روایتی آرام و سیاسی، سبب شد تا این قسمت، آرام، متمرکز و جذاب باشد و بیننده به خوبی قادر باشد که داستان را پیگیری کند و هر لحظه از آن، در راستای هدف اصلی سریال باشد. اضافه شدن پاپ بونوفیس به روایت سریال، دیگر چرخش این قسمت سریال بود. پرداختن به مناقشه بین او و مشاور شاه فرانسه یکی دیگر از جذابیت های این قسمت بود که مطمئنا، برجسته ترین صحنه های قسمت نیز می باشد.

برخلاف شخصیت های سیاسی سریال، شخصیت های جنگجو و مبارز سریال پس از این دو قسمت، نتوانسته اند خودی نشان دهند و راوی سریال باشند. دنبال کردن این شخصیت ها دشوار است و نمی تواند به طور مناسبی هدف و راه هر کدام از آنها را درک کرد. در این قسمت نیز یکی از شوالیه راه نابودی و سقوط را در پیش می گیرد که هم راستا با عنوان سریال است.

در پایان، قسمت دوم سریال سقوط شوالیه از صحنه های اکشن و جلوه های ویژه مضحک دوری می کند و با ارائه داستانی عمدتا سیاسی و حیله گرانه، قسمتی آرام و جذابی را به نمایش می گذارد. این قسمت موفق شد تا کار نیمه تمام قسمت اول یعنی ارائه دادن هدفی مشخص و روایتی جذاب را تکمیل کند. هرچند، همچنان می توان خلاء شخصیت های قوی و داستان پردازی جذاب را احساس کرد.

امتیاز این قسمت: ۷/۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *