بیاتومگ – سریال Knightfall (سقوط شوالیه) پس از گذشت دو قسمت، سرانجام در قسمت سوم به یک ثبات قانع کننده ای دست یافت و قسمتی هیجان انگیز را ارائه داد. با نقد و بررسی قسمت ۳ فصل ۱ سریال سقوط شوالیه همراه با ما باشید.

قسمت سوم اولین فصل از سریال سقوط شوالیه که با عنوان The Black Wolf and the White Wolf (گرگ سیاه و گرگ سفید) بود، دو داستان جدا را در پیش می گیرد و می توان گفت که برخلاف قسمت قبلی، روایت پیدا کردن جام مقدس بسیار جالب تر از دیگر روایت این قسمت می باشد. این قسمت شروع زیبایی داشت و همانطور که انتظار می رفت، اوضاع به آرامی در حال مشخص شدن است. در دو قسمت قبلی، به سختی می توانستیم هویت، هدف و نیت هر کدام از کاراکترها را تشخیص بدهیم ولی در این قسمت، تاحدودی به این موضوعات پی برده ایم.

سریال سقوط شوالیه از همان ابتدا کاراکترهای بسیاری را برای ما به نمایش می گذاشت و دنبال کردن هر کدام از آنها برای بیننده ها بسیار دشوار بود، با این حال، پس از گذشت سه قسمت، این موضوع در حال حل شدن است. تاحدودی، بسیاری از کاراکترها به همراه خصوصیاتشان معرفی شدند و حال، بیننده ها به راحتی می توانند پیگیر داستان هر کدام از آنها باشد. در قسمت های قبلی، هیچ کدام از اتفاقات جاری سریال منطقی نبود و به عبارت دیگر، همه چیز درهم و برهم بود. با این وجود، داستان در این قسمت بسیار جذاب تر و هیجان انگیز تر از قسمت های قبلی بود.

قسمت 3 فصل 1 سریال Knightfall (سقوط شوالیه)
قسمت ۳ فصل ۱ سریال Knightfall (سقوط شوالیه)

همانطور که در بالا نیز ذکر کردیم، قسمت سوم، دو روایت مجزا را دنبال می کند: یکی روایت سیاسی جاری در قصر پادشاه فرانسه و دیگری، روایت پیدا کردن جام مقدس. با اینکه در هر دو روایت این قسمت شاهد سوپرایز و شگفتی هایی بودیم ولی باید گفت که روایت شوالیه های صلیبی و جام مقدس بسیار هیجان انگیزتر بوده است. این قسمت با اضافه کردن پیش زمینه ای از کاراکتر گادفری، این روایت را با پیچش تازه ای رو به رو می کند.

سریال در به نمایش گذاشتن زمینه و محیط های تاریخی بسیار عالی عمل کرده و بیننده ها را با کاراکترها همراه می کند. نماهای استفاده شده در ابتدای قسمت دیدنی بود. با این حال، نپرداختن سریال به جزییات ریزی که مطمئنا جذابیتش را دوبار می کند، جای تاسف دارد. در این قسمت، نیم نگاهی به آموزش نیروهای تازه وارد شوالیه های صلیبی بودیم و پرسیفال نیز یکی از آنها بود. مطمئنا پرداختن به چنین موضوعی، دلربا و فریبنده است و قرار دادن پرسیفال در مرکزیت آن به عنوان نماینده بیننده ها نیز به دلپذیری آن می افزاید.

قسمت 3 فصل 1 سریال Knightfall (سقوط شوالیه)
قسمت ۳ فصل ۱ سریال Knightfall (سقوط شوالیه)

در این قسمت، دنبال کردن لاندری و دیگر شوالیه صلیبی در راه پیدا کردن جام مقدس، خوش رنگ و جالب توجه بود و پیچش هایی که در این روایت وجود داشت نیز جذابیت آن را بیش از پیش می کرد. با این حال، بر خلاف کاراکترهای سیاسی سریال، کاراکترهای جنگجوی سریال دلچسب نیستند و نمی توان به طور مناسبی با آنها ارتباط برقرار کرد. علاوه بر این، گفتگوهای چندان مهمی بین آنها صورت نمی گیرد و بیشتر نتیجه اعمال آنها است که بر روند روایت سریال تاثیرگذار می باشد.

همانند روایت جام مقدس، روایت ازدواج دختر شاه فرانسه و همچنین بچه دار شدن ملکه فرانسه دارای پیچش های منحصر به فرد خود بود. هرچند، این روایت همانند دیگر روایت قسمت هیجان زیادی نداشت. در اکثر اوقات، اتفاقات سیاسی را به نحوی می شد پیش بینی کرد و این ضعفی برای سریال است. همانطور که توجه کرده اید، برخلاف قسمت اول، قسمت های دوم و سوم چندان صحنه های جنگی و نبرد بزرگی را نشان نمی دهند و ما نیز انتظار زیادی از این سریال نداریم ولی سریال باید با قرار دادن پیچش و شگفتی های جذابی در درون روایت ها، هیجان و تنش سریال را افزایش دهد.

قسمت 3 فصل 1 سریال Knightfall (سقوط شوالیه)
قسمت ۳ فصل ۱ سریال Knightfall (سقوط شوالیه)

در این قسمت متوجه شدیم که ساراسن ها یا همان عرب ها به دنبال آن هستند تا مانع رسیدن شوالیه های صلیبی به جام مقدس شوند و تنها دلیلی که می توان به آن اندیشید، این است که اگر شوالیه ها به جام مقدس دست یابند، ممکن است جنگ صلیبی دیگری به راه بیافتد. مطمئنا جلوگیری از شروع جنگ برای حکمرانان عرب بسیار آسان تر و ارزان تر است. با این وجود، باید دید که در قسمت های آینده چه اتفاقی رخ می دهد.

در پایان، قسمت ۳ فصل ۱ سریال سقوط شوالیه، با پیچش های جذابی در داستانش، قسمتی هیجان انگیز و فریبنده ای را به نمایش می گذارد. با این وجود، همچنان خلاء کاراکترهای قوی احساس می شود، کاراکترهایی که بیننده بتواند بر روی آنها سرمایه گذاری کند. پس از افتتاحیه ای افتضاح، سریال موفق شد تا در قسمت های دوم و همچنین سوم، کمبود و کاستی ها را جبران کند و داستان خود را به روشی مناسب پیش ببرد و ثابت کند که پتانسیل های بیشتری در وجودش دارد.

قسمت ۴ فصل ۱ سریال سقوط شوالیه با عنوان He Who Discovers His Own Self, Discovers God (او که به خودشناسی رسید، خدا را شناخت) قرار است در تاریخ پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۶ پخش خواهد شد.

امتیاز این قسمت: ۸/۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *