بیاتومگ – سریال تلویزیونی Vikings با اقتدار وارد قسمت ۱۱ ام خود از فصل ۴ شد.

هشدار : در این بررسی ممکن است که داستان این قسمت سریال فاش شود.

“چه کسی می خواهد شاه باشد؟”

سریال Vikings، سریالی است که در آن به روابط قوی خانوداگی اهمیت داده می شود، اما وقتی که رگنار (تراویس فیمل)، بعد از غیبتی طولانی باز می گردد، خانواده و روستایش در پریشانی بودند و از همه بیشتر آیوار بی استخوان پریشان بود.

با نگاهی به قسمت ۱۰ فصل ۴ سریال Vikings می تواند فهمید که سازندگان آن در حرکتی عاقلانه در قسمت ۱۱، The Outsider، از خشونت، کشتار و خونریزی و توطئه های سیاسی فاصله گرفتند، تا خانواده ی اول کتِگات را نشان دهد که هر کدام برای آینده در حال برنامه ریزی هستند.

برای بینندگان سوال پیش آمده است که چرا سریال Vikings یک پرش ۷ ساله داشته است، این واضح است که آنها می خواسته اند که مسیر داستان را اصلاح کنند. البته این سوال پیش می آید که در این زمان چه اتفاقاتی افتاده است، در حالی که ما می دانیم که مبارزه ی رگنار برای حفظ شخصیت رهبری، او را شکسته است. او دوباره ما را وارد یک سخنرانی پرشور خود در میدان روستا وارد می کند. ما باید از خود بپرسیم که آیا او می خواهد که برای تخت و تاج ادعا کند یا به سادگی می خواهد به کشاورزی و رابطه ی خود با لاگرتا باز گردد.

صحنه ی باز قدرت این فرصت را به رگنار می دهد که چهار پسر جوان خود که حالا بزرگ شده اند، به چالش بکشد. قبل از این ویتسرک ادعا کرد که اگر رگنار بازگردد، او را خواهد کشت، اما حالا او با تهدید واقعی رو به رو شد، او تصمیم گرفت که خشم جوشان خود را نگه دارد. فرزند بزرگتر رگنار اوبهT پا پیش گذاشت و انگار می خواست که پدر خود را بکشد و شاه بشود، اما رگنار وضعیت تنش زا را کنار زد و پسر خود را در آغوش گرفت، مسلما اوبه نمی خواست که پدر کشی کند.

Vikings-S4EP11
Vikings-S4EP11

در این صحنه دو نکته ریز است که مایکل هرست اجازه فضا برای نفس کشیدن می دهد، یکی این که رگنار دستی پدرانه بر سر آیوار می کشد، و دیگر غیب قابل توجه بیورن در چالش شاه شدن می باشد. چون رگنار خانواده و مردمش را ترک کرده است، خونسرد نیست، با وجود خشونت آیوار جوان که کودکی را در بازی با توپ کشت، او الان تبدیل به مردی شده است که فقط احترام پدرش را می خواهد. بیورن (الکساندر لودویگ) جمعیت را کنار می زند و وارد میدان می شود، به نظر می رسد که او علاقه ای به رهبری مردم ندارد، با این وجود، او می داند که تنها کسی است که می تواند رگنار را به چالش بکشد و برای غیبت ۷ ساله ی رگنار، از او توضیح بخواهد.

با وجود تمام رفتارهای دوگانه و سرد، این قسمت سریال Vikings به نام The Outsider در مورد عشق می باشد. جدا از رابطه ی او با لاگرتا (کاترین وینیک)، نقطه ی اوج این قسمت اتصال دوباره ی رگنار و فلوکی (گوستاف اسکارشگارد) می باشد که پس از مدتی طولانی دوباره همدیگر را ملاقات کردند، و رگنار آنچه را که سال ها قبل باید می گفت، را به زبان آورد. اگر چه آنها با یکدیگر دوست شدند، اما روح اتلستن، رگنار را در بحران ایمان و صحت والهالا قرار داده است.

Vikings-S4EP11
Vikings-S4EP11

این قسمت Vikings، دو داستان را در سه بخش مختلف پیگیری می کرد. چه کسی با رگنار به انگلیس می رود تا انتقام وایکینگ هایی که در زمین های کشاورزی به قتل رسیدند، بگیرد؟ و چه کسی بیورن را در سفر اکتشافی دریایی در دریای مدیترانه همراهی می کند؟

اما آیوار توانسته است در هر صحنه از سریال که ظاهر می شود، قوی و با جذبه باشد. او به بهترین شیوه شخصیت آیوار را که نمی خواهد بگذارد که نقص فیزیکی مانع تبدیل شدن او به یک وایکینگ باشد را به نمایش می گذارد.

این خیلی دور از انتظار نبود که رگنار بعد از معرکه ای که در میدان روستا راه انداخت، ابتدا با پسران خود ملاقات کند، و رابطه سرد آنها هم منطقی می باشد. در غیبت رگنار اتفاقات زیادی افتاده است، حال او بازگشته است تا از شاه اکبرت (لاینوس روچه) انتقام بگیرد، اما هیچ کدام از پسرانش حاضر نیستند که او را همراهی کنند، اما در این جا غیبت آیوار به چشم می خورد.

Vikings-S4EP11
Vikings-S4EP11

خیلی ها فکر می کنند که این قسمت سریال Vikings، بیشتر می خواهد نشان دهد که حکومت و پادشاهی رگنار رو به پایان است، و زمانی که او با لاگرتا صادقانه سخن می گوید، فشار زیادی بر روی او می شود حس کرد یا طوری است تا ما این را ببینیم.

سرانجام ما رگنار را می بینیم که خود را از درختی آویزان کرده است، چرا رگنار می خواهد به زندگی خود پایان دهد؟ آیا او دوباره درگیر بحران ایمان شده است یا فقط خود را می بیند که شکست خورده است؟ کسی که به اوج بزرگی رسیده است، چیز دیگری برای اضافه کردن به بزرگی خود ندارد، پس چرا او به رفتن به انگلیس اصرار می ورزد؟

سرانجام سریال Vikings بعد از انتظار زیادی بازگشت و اصلا این قسمت نا امید کننده نبود، و با ۹ قسمت باقیمانده از این فصل و ۲۰ قسمت فصل ۵ قطعا هیجان بیشتری در انتظار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *