بیاتومگ – با باکس آفیس ۳۰ آذر ماه همراه باشید. همزمان با نزدیک شدن به پایان سال جاری میلای، چندین فیلم مورد انتظار سال پا در گیشه گذاشته اند و سبب رونقی تازه به گیشه شده اند. هشتمین فیلم جنگ ستارگان یعنی فیلم Star Wars: The Last Jedi (جنگ ستارگان: آخرین جدای) پس از مدت ها انتظار، سرانجام به اکران درآمد و توانست در همان هفته اول در فروش داخل آمریکا به مبلغ ۲۹۶ میلیون دلار دست یابد و صدر جدول باکس آفیس این هفته را از آن خود کند. این فیلم که در بیش از ۴ هزار سینما به اکران درآمد، در فروش خارج از آمریکا نیز بسیار عالی عمل کرده و مبلغ ۳۱۴ میلیون دلار را بدست آورده است. با این احتساب، می توان گفت که فیلم جنگ ستارگان: آخرین جدای که توسط ریان جانسون نوشته و کارگردانی شده است، در اولین هفته به فروش جهانی ۶۱۰ میلیون دلار دست یافته که رقمی باورنکردنی است.

علاوه بر فیلم جنگ ستارگان ۸، دیگر فیلم تازه واردی که این هفته اکران شده، انیمیشن Ferdinand (فردیناند) است که با فروش ۱۶ میلیون دلاری در داخل آمریکا، به رده دوم جدول باکس آفیس دست یافته است. این انیمیشن که با بودجه ۱۱۱ میلیون دلاری ساخته شده، در خارج از آمریکا نیز فروش ۷ میلیون دلاری را تجربه کرده است. با این حال، رویارویی این انیمیشن با هفته ای شلوغ در باکس آفیس و اکران فیلم های بسیار مورد انتظار و پرطرفدار، سبب شد تا این انیمیشن نتواند به فروش مناسبی دست یابد. انتظار می رود این روند در هفته های آینده نیز ادامه داشته باشد.

فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle (جومانجی: به جنگل خوش آمدید)
فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle (جومانجی: به جنگل خوش آمدید)

در رده سوم جدول باکس آفیس این هفته نیز فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle (جومانجی: به جنگل خوش آمدید) قرار دارد. این فیلم چهارشنبه هفته گذشته اکران شده و در محاسبات انجام شده برای جدول باکس آفیس این هفته، تنها دو روز اکران آن حساب شده است. با این وجود، این فیلم با اکران دو روزه اش، به فروش ۱۶ میلیون دلاری در داخل آمریکا دست یافته است. فروش خارج از آمریکای فیلم جومانجی: به جنگل خوش آمدید هنوز آغاز نشده است. مطمئنا هفته آینده شاهد افزایش فروش این فیلم خواهیم بود و جدال این فیلم با فیلم جنگ ستارگان ۸ بر سر صدر جدول باکس آفیس نیز دیدنی خواهد بود.

دیگر فیلمی که همانند فیلم جومانجی تنها دو روز از اکرانش در محاسبات این هفته قرار گرفته، فیلم The Greatest Showman (بزرگترین شومن) با نقش آفرینی هیو جکمن می باشد. برخلاف فیلم جومانجی، فیلم بزرگترین شومن با تجربه کردن فروش ۴ میلیون دلاری، به جایگاه ۹ ام در جدول باکس آفیس اکتفا کرده است. انتظار می رود که هفته آینده شاهد افزایش فروش فیلم باشیم ولی با وضعیت شلوغ گیشه، انتظار افزایش زیادی را نمی توان داشت.

هفته آینده نیز انتظار می رود فیلم کمدی / درام Downsizing (کوچک کردن)، فیلم کمدی Father Figures (شخصیت های پدر) و فیلم کمدی Pitch Perfect 3 (گام کامل ۳) به اکران در آیند. مسلما، هفته آینده نیز شاهد شلوغ تر شدن گیشه و جدول باکس آفیس خواهیم بود ولی کدام فیلم بیشترین فروش را بدست می آورد؟

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Star Wars: The Last Jedi۲۹۶۲۹۶-۱
۲Ferdinand۱۹۱۹۱۱۱
۳Jumanji: Welcome to the Jungle۱۶۱۶۹۰دو روز
۴Coco۱۵۱۵۶-۴
۵Wonder۹۱۱۲-۵
۶Justice League۶۲۲۱۳۰۰۵
۷Daddy's Home 2۵۹۸۶۹۶
۸Thor: Ragnarok۴۳۰۸۱۸۰۷
۹The Greatest Showman۴۴۸۴دو روز
۱۰The Disaster Artist۴۱۴-۳
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می شود.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *