بیاتومگ – به عنوان برنامه ای بزرگتر برای فیلم های دنیای ژوراسیک، پایان فیلم Jurassic World: Fallen Kingdom (دنیای ژوراسیک: قلمروی سقوط کرده)، داستان فیلم سوم دنیای ژوراسیک را بر پا خواهد کرد.

جان بایوگا، کارگردان فیلم A Monster Calls (هیولایی فرا می خواند) وظیفه کارگردانی فیلم دنیای ژوراسیک ۲ را بر عهده دارد و کالین ترورو در کنار دریک کانولی نیز فیلمنامه فیلم را قلم می زنند. کریس پرت و برایاس دالاس هاوارد بار دیگر نقش های خود به عنوان اوون گریدی و کلیر دیرینگ را به تصویر خواهند کشید و بی دی وونگ نیز بار دیگر در نقش دکتر هنری وو بازخواهد گشت.

فیلم دنیای ژوراسیک: قلمروی سقوط کرده، به چندین سال پس از اتفاقات فیلم دنیای ژوراسیک می پردازد و همراه با برداشت تازه ای از این سری فیلم خواهد بود. در این فیلم، یک آتشفشان، امنیت دایناسورها را در جزیره ایزلا نوبلار تهدید می کند. پس از اداره کردن پارک دایناسوری توسط کلیر، حال او تشکیلاتی به نام گروه حفاظت از دایناسورها را اداره می کند و بنابراین، او باید با خارج کردن دایناسورها از این جزیره، آنها را نجات بدهد.

فیلم Jurassic World: Fallen Kingdom (دنیای ژوراسیک: قلمروی سقوط کرده)
فیلم Jurassic World: Fallen Kingdom (دنیای ژوراسیک: قلمروی سقوط کرده)

بر طبق گفته های ترورو، برای ساخت یک اثر سه‎گانه، باید نقشه ای داشت تا مسیر داستان مشخص باشد. در مصاحبه ای، وی توضیح می دهد:

“به یاد دارم زمانی که با استیون اسپیلبرگ در حال ساخت اولین فیلم مان بودیم، به او سه بخش فیلم را یادآور شدم، آغاز، وسط و پایان. مسیر کاملا مشخص بود. من احساس می کنم که اگر شما می خواهید یک سری فیلم بسازید و در مسیر آن، مردم را همراه خود کنید و آنها همچنان علاقه مند باقی بمانند، این نوع طراحی بسیار حیاتی و مهم است. باید در آن سطح فکر کرد. این کار نمی تواند خودسرانه باشد، به خصوص اینکه اگر شما می خواهید این سری فیلم بر اساس کاراکترها باشد.”

بر طبق اظهارات ترورو، پایان فیلم دنیای ژوراسیک ۲، مسیر را برای فیلم سوم این سری فیلم ها مهیا می کند. او اضافه می کند:

“پایان این فیلم، حالت تعلیق و نفس گیر ندارد ولی پایان فیلم برای افرادی طراحی شده که می خواهند از اتفاق بعد آگاه شوند و این در حالی است که فیلم های قبلی پارک ژوراسیک، دارای پایانی قطعی و واضح بودند. اتفاقات بسیاری در جریان است. من و همکار نویسنده ام درک کانلی همچنین در مورد اینکه داستان این اثر به کدام سو می رود نیز می اندیشیم.”

فیلم دنیای ژوراسیک ۲ برای اکران در تاریخ ۲۲ ژوئن ۲۰۱۸ (۳ تیر ۱۳۹۷) برنامه ریزی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *