بیاتومگ – با باکس آفیس ۷ دی ماه همراه با ما باشید. فیلم Star Wars: The Last Jedi (جنگ ستارگان: آخرین جدای) که هفته گذشته در صدر جدول باکس آفیس قرار داشت، این هفته نیز گرچه با افت فروش ۴۳ درصدی نسبت به هفته گذشته رو به رو شده بود، ولی توانست با کسب فروش ۱۶۸ میلیون دلار، برای دومین هفته در صدر جدول قرار گیرد. این فیلم پس از دو هفته اکران به فروش ۴۶۴ میلیون دلاری در داخل آمریکا و فروش ۴۴۹ میلیون دلار در خارج از آمریکا دست یافته که فروش جهانی اش را به مبلغ ۹۱۳ میلیون دلار می رساند.

فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle (جومانجی: به جنگل خوش آمدید) که هفته گذشته تنها دو روز بر روی پرده نقره ای بود، این هفته با اکران یک هفته ایش به فروش ۱۰۲ میلیون دلاری در داخل آمریکا دست یافته و در جایگاه دوم قرار گرفته است. این فیلم تاکنون به فروش ۱۱۹ میلیون دلار در آمریکا رسیده و این در حالی است که فروش خارج از آمریکای آن ۴۰ میلیون دلار می باشد. با این احتساب، فروش جهانی فیلم جومانجی پس از یک هفته اکران به مبلغ ۱۵۹ میلیون دلار رسیده است. فروش رو به رشد فیلم و بودجه معقول ۹۰ میلیون دلاری آن، این فیلم را به فیلمی موفق تبدیل خواهد کرد.

فیلم کمدی Pitch Perfect 3 (گام کامل ۳) در اولین هفته از اکرانش به فروش ۴۶ میلیون دلار در آمریکا دست یافته و جایگاه سوم جدول باکس آفیس را از آن خود کرده است. فیلم گام کامل ۳ در فروش خارج از آمریکا نیز مبلغ ۶ میلیون دلار را بدست آورده که فروش جهانی آن را پس از یک هفته اکران به مبلغ ۵۲ میلیون دلار می رساند.

در جایگاه چهارم، فیلم The Greatest Showman (بزرگترین شومن) قرار دارد که همانند فیلم جومانجی: به جنگل خوش آمدید، هفته گذشته اکران خود را آغاز نموده بود، این هفته توانست برای یک هفته کامل بر روی پرده سینماها باشد و فروش ۲۸ میلیون دلاری را بدست بیاورد. این فیلم تاکنون به فروش ۳۳ میلیون دلاری در آمریکا و ۴ میلیون دلاری در خارج از آمریکا دست یافته است که فروش جهانی آن را به مبلغ ۳۷ میلیون دلار می رساند. این فیلم که با بودجه ۸۴ میلیون دلاری ساخته شده، راه دشواری را برای موفقیت مالی در پیش دارد.

انیمیشن Ferdinand (فردیناند) که هفته گذشته در جایگاه دوم قرار داشت، با وجود اینکه ۲۲ میلیون دلار در این هفته فروش داشته ولی تنها به جایگاه ۵ ام جدول باکس آفیس این هفته اکتفا کرده است. این فیلم تا به امروز به فروش ۴۲ میلیون دلاری در آمریکا و ۲۶ میلیون دلاری در خارج از آمریکا دست یافته که فروش جهانی اش را به مبلغ ۶۸ میلیون دلار می رساند. دیگر انیمیشن این هفته جدول باکس آفیس، انیمیشن Coco (کوکو) می باشد که با کسب فروش ۱۶ میلیون دلاری، جایگاه ششم را از آن خود کرده است. این انیمیشن تاکنون به فروش جهانی ۵۰۷ میلیون دلار رسیده است.

دیگر فیلم تازه وارد این هفته، فیلم کمدی / درام Downsizing (کوچک کردن) می باشد که فروش ۱۲ میلیون دلاری اش در اولین هفته، آن را به جایگاه هفتم رسانده است. فروش جهانی این فیلم هنوز آغاز نشده است. با وجود بودجه ۶۸ میلیون دلاری، این فیلم راه درازی تا موفقیت مالی دارد.

فیلم Darkest Hour (تاریک ترین ساعت) در پنجمین هفته از اکرانش توانست با کسب فروش ۹ میلیون دلاری و افزایش فروش ۶۱۹ درصدی نسبت به هفته گذشته، از جایگاه ۱۸ به ۸ صعود کند. این فیلم تاکنون فروش جهانی ۱۵ میلیون دلاری را تجربه کرده است. فیلم Father Figures (شخصیت های پدر) دیگر فیلم تازه اکران شده این هفته می باشد که فروش ۹ میلیون دلاری در آمریکا را کسب کرده و در جایگاه ۹ ام قرار گرفته است. در جایگاه ۱۰ ام نیز فیلم The Shape of Water (به شکل آب) با فروش ۷ میلیون دلاری در آمریکا قرار دارد. این فیلم تاکنون فروش جهانی ۱۲ میلیون دلاری را تجربه کرده است.

هفته آینده انتظار می رود که فیلم جنایی All the Money in the World (تمام ثروت در جهان) به کارگردانی ریدلی اسکات بر روی پرده سینما ها به اکران در بیاید. فیلم Molly’s Game (بازی مالی) و فیلم Phantom Thread (ریسمان خیالی) دیگر فیلم های می باشند که هفته آینده اکران می شوند.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Star Wars: The Last Jedi۱۶۸۴۶۴-۲
۲Jumanji: Welcome to the Jungle۱۰۲۱۱۹۹۰۱
۳Pitch Perfect 3۴۶۴۶۴۵۱
۴The Greatest Showman۲۸۳۳۸۴۱
۵Ferdinand۲۲۴۲۱۱۱۲
۶Coco۱۶۱۷۲-۵
۷Downsizing۱۲۱۲۶۸۱
۸Darkest Hour۹۱۲-۵
۹Father Figures۹۹-۱
۱۰The Shape of Water۷۱۲-۴
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می شود.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *