بیاتومگ – برنده دو جایزه اسکار جودی فاستر اظهار داشته که فیلم های ابرقهرمانی و بلاک باستری با بودجه زیاد در حال تخریب عادت های فیلم دیدن بینندگان در آمریکا و خارج از آن می باشند. بدون شک، جودی فاستر یکی از طولانی ترین و موفق ترین سوابق را در صنعت فیلم و سریال دارد و قبل از اینکه با حضورش در فیلم هایی همچون Taxi Driver (راننده تاکسی)، وارد فیلم هایی با موضوعات بالغانه شود، در اوایل جوانی اش در سریال هایی همچون Gunsmoke (دود اسلحه)، My Three Sons (سه فرزندم) و Mayberry R.F.D (می بری آر اف دی) و همچنین فیلم Freaky Friday (جمعه عجیب) حضور یافته است.

وی که در این میان، برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر زن در فیلم های The Accused (متهم) و The Silence of the Lambs (سکوت بره ها) شد، امروزه بیشتر وقت خود را بر روی کارگردانی فیلم و قسمت های سریال قرار داده است. او اخیرا قسمتی از فصل چهارم سریال Black Mirror (آینه سیاه) را کارگردانی کرده است.

فصل ۴ سریال Black Mirror (آینه سیاه)

در مصاحبه ای تازه، جودی فاستر اظهارات طعنه آمیزش نسبت به تمام آثار پربودجه هالیوود را علنی کرد و آن را به صنعت بحث برانگیزی شباهت داد که در آن، کمپانی ها از سنگ نفت‏‎زا، گاز و نفت را بدست می آورند. او می گوید:

“فیلم دیدن شبیه به پارکی تفریحی شده است. ساخت محتواهای بد در راستای جذب توده مردم و سهام داران، همانند شکستن لایه های زمین به هنگام حفاری برای استحصال گاز و نفت است؛ در حال حاضر شما بهترین سود و منفعت را می برید ولی در عوض، زمین را تخریب و نابود می کنید.”

در حالی که جودی فاستر به طور مستقیم به فیلم یا فیلم هایی اشاره نکرد ولی یک ژانر خاص را مورد هدف قرار داد که در حال حاضر تحت سیطره کمپانی مارول و دی سی می باشد. او در ادامه اضافه می کند:

“این سبب خراب شدن عادت فیلم دیدن بینندگان در آمریکا و همچنین بقیه دنیا می شود. من نمی خواهم فیلم هایی با بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری در مورد ابرقهرمان ها بسازم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *