بیاتومگ – جیمز گان پاسخی بسیار جالب در مورد اظهارات اخیر انتقادی جودی فاستر به فیلم های ابرقهرمانی اظهار داشته است. بدون شک، جودی فاستر یکی از طولانی ترین و موفق ترین سوابق را در صنعت فیلم و سریال دارد. این برنده دو جایزه اسکار، بحث مهیجی را در مورد آینده هالیوود آغاز نموده است. وی روند مرسوم فیلم های بلاک باستری هالیوود را به شکستن لایه های زمین به هنگام حفاری برای استحصال گاز و نفت شباهت داد.

در حالی که جودی فاستر به طور مستقیم به فیلم یا فیلم هایی اشاره نکرد ولی یک ژانر خاص را مورد هدف قرار داد که در حال حاضر تحت سیطره کمپانی مارول و دی سی می باشد. او می گوید:

“این سبب خراب شدن عادت فیلم دیدن بینندگان در آمریکا و همچنین بقیه دنیا می شود. من نمی خواهم فیلم هایی با بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری در مورد ابرقهرمان ها بسازم.”

فیلم Deadpool (ددپول)
فیلم Deadpool (ددپول)

حال، نویسنده و کارگردان فیلم های Guardians of the Galaxy (نگهبانان کهکشان) کمپانی مارول یعنی جیمز گان، در مقابل این اظهارات موضع گرفته است. از وی خواسته شد تا پاسخی به اظهارات فاستر داشته باشد و او در شبکه اجتماعی توییتر اظهار داشت:

“فکر می کنم جودی فاستر به فیلم ها به شیوه ای قدیمی و ازمد افتاده نگاه می کند که در آن، فیلم های تماشایی و فانتزی نمی توانند جذاب و فریبنده باشند. این مورد در اغلب موارد صحیح می باشد ولی نه همیشه. روش اعتقادی وی بسیار رایج است و کاملا بدون اساس نیست. من این را بدون اساس نمی گویم زیرا اکثر سری فیلم های استودیوها کاملا بدون روح می باشند و این خطری واقعی برای آینده سینما می باشد. اما در این میان چندین استثنا نیز وجود دارد.”

“بر این باورم که برای نجات سینما، فیلم های نمایشی و فانتزی نیاز به الهام و ضمیری دارند که اغلب خالی از آنها می باشند. و برخی از ما، بیشترین تلاش خود برای حرکت در آن مسیر را انجام می دهیم. چیزی که من را برای این شغل به هیجان در می آورد، ساخت فیلم های نمایشی ای می باشد که نوآورانه، انسانی و متفکرانه باشند.”

“ولی اگر انصاف را رعایت کنیم، جودی فاستر فیلمسازی را چیزی می بیند که عمدتا در مورد رشد شخصی خودش می باشد. برای من نیز این موضوع صدق می کند ولی صرف چندین میلیون دلار برای ساخت یک فیلم باید معنای بیشتری داشته باشد و آن ارتباط است، پس تجربه من تنها، انگشت یک دست می باشد. ولی من به فاستر و فیلم هایی که ساخته است، احترام می گذارم و از طرز نگاه متفاوت وی به دورنمای هالیوود قدردانی می کنم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *