بیاتومگ – حضور وین دیزل در دو فیلم بلاک باستری به او در تبدیل شدن به درآمدزاترین بازیگر مرد سال ۲۰۱۷ کمک کرده است. وین دیزل سابقه بسیار جالبی در بازیگری دارد. آغاز به کار او در بازیگری در نقش سرباز کاپارزو در فیلم جنگی و حماسی Saving Private Ryan (نجات سرباز رایان) محصول سال ۱۹۹۸ به کارگردانی استیون اسپیلبرگ بود. یک سال پس از آن، او در انیمیشن کلاسیک The Iron Giant (غول آهنی) به کارگردانی برد بیرد صداپیشگی نقش اصلی را برعهده داشت.

در حالی که وین دیزل با فیلم هایی همچون Pitch Black و Boiler Room توجهات را به خود جلب کرد، این بازیگر با بازی در فیلم اکشن ماشینی The Fast and the Furious (سریع و خشن) در سال ۲۰۰۱، علاوه بر آغاز کردن سری فیلمی درآمدزا و محبوب، خود را به جمع بازیگران برتر هالیوود رساند. در ادامه نیز موفقیتش در صداپیشگی انیمیشن غول آهنی سبب شد تا وی صداپیشه کاراکتر گروت در فیلم های Guardians of the Galaxy (نگهبانان کهکشان) شود. البته وی در این فیلم ها تنها یک جمله یعنی “I am Groot (من گروت هستم)” را به اشکال مختلف می گوید.

گروت

بر طبق گزارشات منتشر شده، نقش های وین دیزل در فیلم های The Fate of the Furious (سرنوشت خشمگین) و xXx: The Return of Xander Cage (بازگشت زندر کیج) او را به درآمدزاترین بازیگر مرد سال ۲۰۱۷ تبدیل کرده است. با احتساب فروش ۱.۲۳۵ میلیارد دلاری فیلم سرنوشت خشمگین و فروش ۳۴۶.۱ میلیون دلار فیلم بازگشت زندر کیج در فروش جهانی، می توان گفت که این بازیگر در گیشه مبلغ تقریبی ۱.۶ میلیارد دلار را به ارمغان آورده است.

لازم به ذکر است که وین دیزل، درآمدزاترین بازیگر سال ۲۰۱۷ در میان بازیگران زن و مرد نیز می باشد. در رده های دوم و سوم درآمدزاترین بازیگر سال نیز دواین جانسون و گل گدات قرار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *