بیاتومگ – زمانی که یک فیلم با شکست رو به رو می شود، اغلب یک ایده خوب بوده که اشتباه پیش رفته است. با این حال، در اغلب موراد، این فیلم دارای ایده بسیار بدی بوده که اجرای آن، نخ‎نما بودن آن را آشکار کرده است. همه ایده ها نمی توانند به شاهکار هنری تبدیل شوند ولی مسلما ساخت فیلم های بد دلسرد کننده می باشد. در لیست زیر ۱۰ فیلم بد سال ۲۰۱۷ به انتخاب دو منتقد سایت ورایتی یعنی اوون گلایبرمن و پیتر دبروژ را مشاهده می کنید.

پنج فیلم بد سال ۲۰۱۷ به انتخاب گلایبرمن

۱. فیلم Trespass Against Us (تجاوز علیه ما)

فیلم تجاوز علیه ما، درامی غیرعادی است که افراد بسیار کمی آن را دیده اند یا اصلا به آن اهمیت داده اند، با این حال، نمی توان این همه نادانی آشکار را نادیده گرفت. مایکل فازبندر و برندون گلیسون نقش پدر و پسر جنایتکاری را در این فیلم ایفا می کنند که در داخل کمپ موقتی یدکش ها زندگی می کنند، جایی که هر لحظه از آن شامل سرشاخ شدن های بی معنی زرق و برق دار است.

۲. فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle (جومانجی: به جنگل خوش آمدید)

در سال جاری، سیستم بازیابی فیلم های بلاک باستری کلاسیک، بدترین فیلم ها را برای پایان سال نگه داشته است. چهار دانش آموز دبیرستانی به درون نسخه ویدیویی بازی جومانجی کشیده می شوند که به معنای آن است که آنها برای دو ساعت در درون جنگلی کلی به دام افتاده اند و ظاهر آنها بدون هیچ دلیل خاصی به شکل دواین جانسون، کوین هارت، جک بلک و کارن گیلان در آمده است.

۳. فیلم The Book of Henry (کتاب هنری)

آیا واقعا کالین ترورو به خاطر ساخت فیلم کتاب هنری که به شدت به باد انتقاد گرفته شده، کارگردانی فیلم Star Wars: Episode IX (جنگ ستارگان: قسمت نهم) را رها کرده است؟ دلیل وی برای این کار مشخص نیست، با این وجود این کارگردان موفق نشد تا به هدف و مسیر خود کمکی کرده باشد. فیلم کتاب هنری، داستان پسر ۱۱ ساله فوق العاده باهوشی را بازگو می کند که در دام یک سوء استفاده گر می افتد و همین سبب غمگین شدن اطرافیان وی می شود. در این فیلم هرگز مشخص نیست که ما باید بخندیم، گریه کنیم یا تسلیم شویم.

۴. فیلم Slack Bay (خلیج اسلک)

اندک افرادی هستند که از این واقعیت که کارگردان فرانسوی برونو دومونت دیگر فیلم های کیهانی انسان گریزانه و غیرحساس و خشکی همانند Humanity 1999 (بشریت) نمی سازد و اکنون فیلم های کمدی انسان گریزانه و پیچیده ای همانند فیلم خلیج اسلک را می سازد، خوشحال می باشند. در هر صورت، نامیدن این اثر وی به عنوان پرش هنری رو به جلو، کار دشواری است.

۵. فیلم T2: Trainspotting (قطاربازی ۲)

بیست سال از اکران فیلم Trainspotting (قطاربازی) گذشته و کاملا منطقی است که آدم های نالایق و معتاد آن مسن تر و خسته تر باشند ولی آیا کسل کننده بودن آنها منطقی است؟ زمانی که کارگردان دنی بویل تصمیم گرفت تا این دنباله بازگو کننده داستانی در مورد بی هنجاری میانسالی، بی پروایی، خالی کردن انرژی و مواد مخدر باشد، مرتکب اشتباه بزرگی شد. فیلم قطاربازی به این دلیل فیلم عالی و خوبی بود چون این فیلم لذتی خوار و پست را در رها کردن زندگی به تصویر می کشد. ولی فیلم قطاربازی ۲ زندگی را انتخاب نمی کند، بلکه افسردگی توخالی ای را توسط افرادی که هیچ چیزی برای از دست دادن ندارند، به نمایش می گذارد.

پنج فیلم بد سال ۲۰۱۷ به انتخاب دبروژ

انیمیشن The Emoji Movie (فیلم شکلک)

۱. فیلم Nocturama (ناکتوراما)

احتمالا زمانی که کارگردان فرانسوی برتراند بونلو تصویر گروهی از نوپرستان جوان بی میل را تصور می کرده که قصد دارند دست به حمله ای تروریستی در پاریس بزنند، چیز خوبی را احساس کرده است. جدا از مفهوم نپخته، ناکامل و اقتباسی اش از تیراندازی باتاکلان، بونلو از ارائه بصیرت یا نقدهای اجتماعی مربوطه مضایقه می کند. این نه تنها توهینی به فرانسه است، بلکه توهینی به تروریست نیز می باشد، چراکه آنها می توانند متهم به همه چیز شوند ولی هیچ‌گاه خالی از اعتقاد و باور نیستند.

۲. انیمیشن The Emoji Movie (فیلم شکلک)

احتمالا فیلم بعدی با عنوان Selfie Stick: The Movie (فیلم پایه سلفی) خواهد بود! این انیمیشن کمپانی سونی که از شکلک های زرد رنگ کوچک که هرکدام نمایان‎گر احساسات واقعی انسانی می باشند، الهام گرفته تا موفقیت دیگر انیمیشن ها را در پیش بگیرد ولی این انیمیشن تنها تقلیدی نابه‌هنگام و خودنما از انیمیشن Inside Out (درون و بیرون) بوده و در حالی که پیام “خودتان باشید” را منتقل می کند، به بچه ها یاد می دهد که برای جذاب و باحال بودن برای جنس مخالف، نیاز به تلفن همراه دارند.

۳. فیلم Fist Fight (مبارزه مشت‌زنی)

هر کسی که فکر کرده ساخت فیلمی حول سوء تفاهمی بین دو معلم دبیرستان که سرانجام به جنجالی بزرگ و حماسی در فضای باز مدرسه تبدیل می شود، ایده جالبی می باشد، احتمالا فرزند نداشته است. در حال حاضر، فیلم های آمریکا بیش از حد و بدون تامل به مسئله خشونت ورود می کنند و ساخت فیلمی کمدی که چنین محتوای نامناسبی را تشویق و تبلیغ می کند، جالب و خنده دار نیست؛ این کاملا بی مسئولیتی است.

۴. فیلم The Snowman (مرد برفی)

در ابتدا قرار بود که مارتین اسکورسیزی کارگردانی فیلم مرد برفی را بر عهده داشت باشد ولی این جایگاه در نهایت به توماس آلفردسون رسید، کسی که مقصر این اقتباس بد و غیرقابل انتظار از کتاب جو نسبو را مشکلات برنامه ریزی می داند. این فیلم قاتلی سریالی را به تصویر می کشد که جنایت های خود را با ساخت آدم برفی در جلوی حیاط خانه های قربانیانش علامت گذاری می کند.

۵. فیلم Downsizing (کوچک سازی)

در حالیکه الکساندر پین فیلم های کوچک لذت‌بخش و درخشانی می سازد، این فیلم وی ناامیدی بزرگی بود و این موضوع ناشی از آن است که استعدادهای وی برای ساخت فیلم های کوچک، با فیلم های پربودجه و استودیویی چندان قابل انطباق نیست. فیلم کوچک سازی، این هجونامه بد طراحی شده که بر اساس فرض نادرستی می باشد (یعنی انسان های گرسنه تصمیم به کوچک کردن خود می گیرند)، از همان نمای آغازین به شدت بی هنر است و همراه با بازی خالی از جذبه ای از سوی مت دیمون در نقش اصلی می باشد.

شما کدام فیلم ها را بدترین فیلم های سال ۲۰۱۷ می دانید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *