بیاتومگ – قسمت ۷ فصل ۵ سریال Vikings (وایکینگ ها) یکی دیگر از قسمت های کامل و پخته ای می باشد که به ارائه بحث ها و گفت و گوهای شیرین و قابل تاملی میان کاراکترها می پردازد. با نقد این قسمت همراه با ما باشید.

قسمت هفتم که با عنوان “Full Moon (ماه کامل)” بود، در همان ابتدا به طرز زیرکانه ای با تصویری از آسمان شب و ماه آغاز می شود، ماهی که هنوز کامل نشده است. سریال در همان ابتدا به ما اشاره می کند که هنوز زمان حمله و آغاز جنگ داخلی وایکینگ ها نشده، چراکه قرار بود آیوار و شاه هارالد در ماه کامل به کتگات حمله ور شوند. سریال به این موضوع بسنده نمی کند و این نما را با سخنانی از آیوار در حضور اسقف هموند همراه می کند، سخنانی که خبر از نبردی سنگین دارد.

با اینکه افتتاحیه قسمت جذاب و شیرین بود ولی مشکلاتی نیز داشت. یکی از آنها، کوتاه بودن افتتاحیه می باشد. این ضعف حتی در ادامه قسمت نیز دیده می شود که در آن، سریال با تقسیم کردن زمان به بخش های کوچک و کوتاه، پرش های متوالی ای از مکانی به مکانی دیگر دارد. یکی دیگر از مسائلی که می توانست سبب دلپذیرتر شدن افتتاحیه این قسمت شود، استفاده از آتش و مشعل به جای شمع می باشد. در این سکانس شاهد بودیم که برای روشنایی از شمع های متعدد استفاده شده بود که برای گفت و گوی میان آیوار و هموند زیادی رمانتیک و عاشقانه است.

قسمت 7 فصل 5 سریال Vikings (وایکینگ ها)
قسمت ۷ فصل ۵ سریال Vikings (وایکینگ ها)

همانند همیشه، به هنگامی که عده ای از وایکینگ ها به خانه یا همان کتگات باز می گردند، جشن و ضیافتی برپا می شود. این موضوع در مورد بیورن و هفدن نیز صدق می کند. آنها قهرمانانه بازگشتند، موضوعی که چندان در نظر مخاطب نمی گنجد، چراکه بیورن و هفدن در سفر خود چندان موفق نبوده اند و در حقیقت، سفر آنها ناتمام ماند و تاکنون جز پر کردن وقت سریال، چیز زیادی را ارائه نداده است. با این وجود، ما همچنان به ماجراجویی های بیورن در دریای مدیترانه و سرزمین مسلمان ها امیدوار هستیم.

در همان ابتدا، اطلاعاتی در مورد نبرد پیش رو به بیورن و هفدن داده می شود و همانطور که قبلا ذکر کردیم، نبرد پیش رو، نبرد میان برادران می باشد و این موضوع در مورد هفدن و شاه هارالد صدق می کنند. این دو قبلا برادرانی صمیمی بوده اند ولی حال مشخص نیست که چه می شود.

یکی دیگر از موضوعات فرهنگی ای که بر روی آن تمرکز شده بود، رک و راست بودن وایکینگ ها در برگزیدن همبستر می باشد. در همان ابتدا جرقه ای میان بیورن و شاهزاده اسنافرید زده شد و در پایان نیز آنها رابطه شان را رسمی کردند. هنوز چیز زیادی در مورد آینده کاراکتر اسنافرید و رابطه اش با بیورن نمی توان گفت و باید صبر کرد.

قسمت 7 فصل 5 سریال Vikings (وایکینگ ها)
قسمت ۷ فصل ۵ سریال Vikings (وایکینگ ها)

همانطور که لاگرتا بیان می کند، جنگ داخلی میان وایکینگ ها سبب از بین رفتن دنیایشان می شود، چراکه این نبرد علاوه بر اینکه کشته و تلفات زیادی خواهد داشت، منجر به جنگ های بعدی نیز می شود. هر کدام از طرفین این جنگ دارای اتحادهای شکننده داخلی می باشند و اگر پیروز شوند، مطمئنا توطئه و جنگ های دیگری در میان خودشان به وجود خواهد آمد. به عنوان مثال، مارگارت از همین الان در حال توطئه است تا با شاه کردن اوبه، خود نیز ملکه شود.

با این حال، جنگی که در راه است، مطمئنا برای برخی از کاراکترها پایان راه خواهد بود. یکی از کاراکترهایی که کشته شدن را می توان در این جنگ پیش‌بینی کرد، لاگرتا می باشد. هرچند، این موضوع را نمی توان به قطعیت گفت ولی باید دید که چی می شود. امیدواریم که سریال بتواند در قسمت بعدی، نبردی هیجان انگیز و زیبا را به نمایش بگذارد.

قسمت 7 فصل 5 سریال Vikings (وایکینگ ها)
قسمت ۷ فصل ۵ سریال Vikings (وایکینگ ها)

در این قسمت نیز بار دیگر شاهد ادامه سفر فلوکی و همراهانش به درون سرزمین ناشناخته می باشیم. در این راه، برخی از افراد به گفته های وی شک کردند ولی فواره جوشان آب، به عنوان نشانه ای از راستی و حقیقی بودن گفته های فلوکی دیده شد. در این میان صحنه های جالب توجهی ارائه می شود که دیدنی و جذاب می باشد ولی سریال هنوز راه درازی تا ارائه جلوه های ویژه ماهرانه فاصله دارد. یکی از موضوعاتی که به شدت همه را به فکر فرو برد، سوالی بود که از فلوکی پرسیده شد و آن نیز این می باشد که آیا او می خواهد شاه شود؟

همانطور که امیدوار بودیم، سریال در این قسمت گوشه ای از سفر خودشناسی آلفرد را به ما نشان داد. این سفر وی که مقصدش جزیره لیندیسفارن بود، یکی از مکان های آشنا از فصل اول سریال وایکینگ ها می باشد. سریال در این قسمت درایت و ذکاوت آلفرد را به نمایش گذاشت و یاد آور شد که او تبدیل به شاهی بسیار قدرتمند و سدی بزرگ در برابر وایکینگ ها خواهد شد. علاوه بر این، اشاره به اتلستن نیز قابل توجه بود.

در این قسمت همچنین شاهد اشاراتی به اساطیر اسکاندینیاوی بودیم که شامل ثور، رگناروک و گرگ فنریر می باشد. قسمت هفتم همچنین قوم تازه ای به نام سامی را معرفی کرد. سامی ها افرادی با زبان اورالی می باشند که در منطقه شمالی سپمی ساکن بودند، منطقه ای که امروزه شامل قسمت هایی از نروژ، سوئد، فنلاند و استان مورمانسک روسیه می باشد.

قسمت ۸ فصل ۵ سریال وایکینگ ها روز پنجشنبه ۲۱ دی پخش خواهد شد.

امتیاز این قسمت: ۸/۱۰

۲ دیدگاه ها

 1. اشكان

  ۱۹ دی, ۱۳۹۶ در ۰۳:۰۷

  من که میگم رگنار با فلوکی به آنجا رفته چون که اگه دقت کنید بین همراهان فلوکی میبینیدش

  پاسخ دادن

  • علی اکبر

   ۱۹ مرداد, ۱۳۹۷ در ۱۵:۲۶

   رگنار مرد چی میگی؟

   پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *