بیاتومگ – قسمت ۵ فصل ۱ سریال Knightfall (سقوط شوالیه) طرح بسیار جالب و هیجان انگیزی را در دستور کار خود داشت ولی در به اجرا گذاشتن آن شکست خورد. با نقد این قسمت همراه با ما باشید.

شروع پنجمین قسمت از فصل اول سریال سقوط شوالیه بسیار هیجان انگیز می باشد و ما را به دیدن جنگی دیدنی میان انگلیس و فرانسه امیدوار می کند. صف آرایی نیروهای فرانسه برای دفاع از پاریس در مقابل هجوم احتمالی انگلیس، بیننده را به وجد می آورد. ولی آن طور که به نظر می رسد، سریال سقوط شوالیه هیچ قصد و نیتی برای ارائه نبرد و مبارزه ندارد و تمرکز خود را بر روی سیاست بازی گذاشته است.

این در حالی است که سریال در اجرای سیاست بازی و توطئه گری نیز چندان خوب عمل نمی کند. سریال هر قسمت ایده های جالبی را ارائه می کند ولی موفق نمی شود تا به خوبی آنها را به اجرا در بیاورد و همین نیز یکی از ضعف های اصلی سریال سقوط شوالیه می باشد. انتظارات زیادی از این سریال می رفت ولی با گذشت نیمی از فصل اول آن، سریال نتوانسته انتظارات را برآورده سازد و داستان مهیجی را به بیننده ها عرضه کند.

فصل 1 سریال Knightfall (سقوط شوالیه)
فصل ۱ سریال Knightfall (سقوط شوالیه)

قسمت پنجم با به نمایش گذاشتن مجازات برادر تانکرید، یکی دیگر از رسومات رایج شوالیه های صلیبی را برای ما آشکار کرد. او در قسمت های قبلی یکی از عرب ها یا به طور دقیق تر، یکی از اعضای انجمن نور را به قتل رسانده بود. حال نیز باید از کارش توبه کند ولی به نظر می رسد که تانکرید از کرده خود پشیمان نیست و قصدی برای توبه ندارد.

منصفانه خواسته باشیم بیان کنیم، قسمت پنجم موفق شد تا چندین شگفتی و سوپرایز را به بیننده نشان دهد ولی با وجود این ها نیز، این قسمت همچنان خلاء هیجان و پویایی را احساس می کرد. مسمومیت ناگهانی مشاور شاه فرانسه یکی از این شگفتی ها می باشد. هیچ کس انتظار نداشت که این اتفاق رخ بدهد و برخی بیننده ها حتی احساس کردند که او مرده است، با این وجود، سریال به شیوه ای آماتورانه و ساده، در چندین دقیقه بعد آشکار می کند که احتمالا وی شانس زنده ماندن را داشته باشد.

یکی از کارهایی که سریال می توانست در اجرای این ایده انجام بدهد، تقسیم آن به دو بخش و اجرای آن در دو قسمت می باشد. بهتر بود که زنده ماندن مشاور شاه فرانسه تا قسمت بعدی مشخص نشود تا بیننده درگیر داستان شود و روایت هیجان بیشتری داشته باشد. مطمئنا این موضوع در مورد آشکار شدن فرد پشت این دسیسه نیز صدق می کند.

فصل 1 سریال Knightfall (سقوط شوالیه)
فصل ۱ سریال Knightfall (سقوط شوالیه)

یکی دیگر از روایت هایی که هر قسمت از سریال شاهد آن هستیم، کشمکش و مناقشه ملکه فرانسه و استاد معبد می باشد. مطمئنا هر دوی آنها می دانند که نمی توانند با یکدیگر زندگی کنند ولی با این حال، هر کدامشان در مقطعی، دارای امید می باشد و این در حالی است که دیگری، امید چندانی ندارد و بلافاصله از پایان یافتن رابطه شان می گوید. این قسمت نیز اینگونه می باشد، این بار لاندری به دنبال راهی برای زندگی با ملکه می باشد ولی ملکه دیگر امیدی ندارد. مطمئنا در ادامه نیز شاهد چنین اتفاقاتی خواهیم بود.

یکی از مشکلات فنی ای که در این قسمت به چشم آمد و برجسته شد، تدوین در بخش شروع عروسی سلطنتی بود. در ابتدا شاه فرانسه را در حال مشایعت شاهدخت به سوی شوهر آینده اش مشاهده می کنیم و اندکی پس از آن، شاه فرانسه را در کنار ملکه در مکانی دیگر می بینیم و در پایان نیز بار دیگر شاه فرانسه و دخترش را می بینیم.

در این قسمت اشاره ای به آتش یونانی نیز شد. این سلاحی آتش‌زا بوده که توسط امپراطوری روم شرقی ساخت و توسعه داده شده است. امپراطوری بیزانس از این سلاح در نبردهای دریایی استفاده می نموده تا بیشترین تاثیر را داشته باشد، زیرا آتش حاصله از این می تواند بر روی آب نیز به سوختن ادامه بدهد.

قسمت ششم فصل ۱ سریال سقوط شوالیه روز پنجشنبه ۲۱ دی پخش خواهد شد.

امتیاز این قسمت: ۸/۱۰

یک دیدگاه

 1. صادق

  ۱۶ دی, ۱۳۹۶ در ۱۶:۴۴

  آدم بخاطر علاقش به فیلم های سبک قدیمی نگاه میکنه ولی خیلی خیلی احمقانه و آماتور ساخته شده
  نه نبردی داره و نه چیزی فقط اشاره به نبرد داره ( با بازی بسیار ضعیف بازیگران که اصلا نه حسی دارن نه چیزی فقط حرف میزنن
  نبرد هاش که نیاز به تعریف نداره
  مشاور پادشاه همه کار میکنه ( با سیاست کاملا احمقانه و پیش پا افتاده حتی توجیه هم برای اعمال مشاور پادشاه وجود نداره
  تمام حرفاشو پادشاه با یک لحظه فکر قبول میکنه ولی بعدش تحدیدش میکنه که از توهین به شعور بیننده کاسته باشه
  مثل فیلم های شبکه جم داستان پیش میره
  دختر پادشاه خودش نمیدونه کیو میخواد
  استاد معبد با زن پادشاه رابطه داره
  و همینه اینا درحالی هست که بعد گذشت ۱۵ سال از قسمت اول افراد هنوز به همون شکل هستن
  در مجموع فیلم برای رده نوجوان مناسب هست و دارای جذابیت و پیشنهاد نمیشه که دانلود کنید چون وقت و حجم و شعور باهم از دست میرن

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *