بیاتومگ –  کسی قبول داشته باشد یا نه، مایکل بی کسی بود که از سری فیلم Transformers یک پروژه ی موفق با فروش چند میلیارد دلاری ساخت. البته ممکن است سری فیلم Transformers بخاطر کیفیت فوق العاده اش مشهور نباشد، اما این فیلم ها ساخته شده اند تا مخاطبان علاقه مند به این سبک را به سینما بکشاند. و کمپانی Paramount به خوبی از این مسئله آگاه است و همواره سعی در جذب مایکل بی داشته است.

در این سری فیلم ها وقت و هزینه ی بسیار زیادی صرف شده است و بعد از هر فیلم هیچ کس نمی دانست که آیا در کار بعدی مایکل بی دوباره حضور خواهد داشت یا خیر. مانند فیلم Transformers: Age of Extinction 2014 که معلوم نبود مایکل بی در آن حضور دارد، بعد از هر شماره ی فیلم کسی فکر نمی کرد که مایکل بی دوباره در نسخه ی بعدی حضور پیدا کند، اما او برای هر شماره ی فیلم دوباره بر می گشت. سوال اساسی اینجاست که چرا مایکل بی دوباره در پروژه ی جدید یعنی Transformers: The Last Knight 2017 حضور پیدا کرده است.

طی صحبتی که با مایکل بی شده است، مایکل اشاره کرد که اتاق نویسندگان او را به سمت خود جذب کرده است. بعد از نسخه Age of Extinction کمپانی Paramount سرپرستی نویسندگان فیلم را به آکیوا گلدسمن برنده ی جایزه ی اسکار بهترین فیلم نامه نویس سپرده است، که این می تواند خود تضمینی بر موفقیت و عالی شدن فیلم داشته باشد. البته با فیلم هایی که اخیرا توسط مارول و دیگر کمپانی ها تولید شده است Transformers برای موفقیت باید یک فیلم عالی باشد.

مایکل بی در صحبتی که با او شده بود اینگونه بیان کرد:

اتاق نویسندگان واقعا بزرگ بود، که این برای پروژه عالی بود، من فکر می کنم برای این کار نیاز به نشستن در حدود ۱۲-۱۳ ساعت در روز است. فقط برای ۴۵ دقیقه از فیلم ما از ۱۲ نویسنده استفاده کردیم، در حین این کار من با تمرکز کامل حضور داشتم و هیچ گاه احساس خستگی نکردم. و در هر فاصله ای که می افتاد با خودم فکر می کردم که فیلم الان در چه وضعیت قرار دارد و پروژه چگونه پیش می رود. بعضی از افراد واقعا باهوش هستند و ایده های عالی نیز دارند، مثلا من و اسپیلبرگ نمونه ی این افراد هستیم و در پروژه های اسپین اف واقعا موفق بودیم. همانطور که من با Paramount در نسخه اول فیلم همکاری داشتم و بعد از آن نسخه های بعدی فیلم را نیز ساختیم. داستان کارهایی که ما در این پروژه ها انجام دادیم مانند یک کتاب مقدس است که هر ورق آن قسمتی از کار سخت ما را به مخاطبان نشان می دهد.

بعد از اینکه از او در مورد تفاوت Transformers: The Last Knight 2017 با نسخه های قبلی فیلم شد، مایکل بی اینگونه پاسخ داد:

این پروژه یکی از متفاوت ترین کارهایی است که من تا حالا انجام داده ام، واقعا متفاوت با کارهای قبلی است. بازیگرهای فوق العاده ای در فیلم حضور دارند. این عوامل باعث شده که من واقعا شگفت زده شوم. می توانم بگویم که هیچ ایده ای در اینکه چطور فیلم را تولید کنیم، نداشتم و این برای من جالب بود. ما در فیلم آنتونی هاپکینز را داریم که یکی از آرزوهای من کار با او بوده است.

از مایکل پرسیده شد که در نسخه ی ششم این فیلم حضور خواهد داشت یا خیر؟ و او جواب داد:

هیچ وقت از کسی که اینقدر بخاطر یک پروژه خسته شده این سوال را نپرسید، من در این کار نزدیک ۴ کیلو وزن کم کردم، و همیشه به دنبال انجام یک کار بزرگتر بعد از یک پروژه ی بزرگ هستم. واقعا جالب است که در پروژه های بزرگ حضور داشته باشی اما من در کار های کوچک هم احساس خوشحالی می کنم، مثلا واقعا در فیلم Pain & Gain 2013 احساس خوبی داشتم.

حال باید به عقب برگردیم و در مورد نویسندگی این فیلم بحث داشته باشیم. همیشه خبر های زیادی از اتاق نویسندگان فیلم به بیرون منتشر می شد، اما بعد از مدتی هیچ کس از برنامه آن ها در مورد فیلم اطلاع دقیقی نداشت. در چند فیلم کمپانی Paramount برنامه دارد که اینگونه رو به جلو حرکت کند؟ پاسخ واضح است، تا زمانی که با فروش و پول مواجه شوند. چه عناوین فیلم هایی برای آینده در نظر دارند؟ در صحبتی که با تهیه کننده ی Transformers: The Last Knight 2017 لورنزو دی بوناونتورا شد، معلوم شد که آن ها حتی قبل از اینکه فیلم نامه Transformers: The Last Knight 2017 را بنویسند عنوان Transformers 7 را نیز مشخص کرده اند.

گفته های دی بوناونتورا به شرح زیر است:

ما حتی قبل از اینکه پروژه شروع شود عناوین را مشخص کرده بودیم و عجله ای برای شروع فیلم نامه نداشتیم. چون بر این باور بودیم که فیلم نامه قرار است کامل شود. پس نوشتن و تکامل فیلم نامه به اینکه ما در چه مرحله ای از کار بودیم مرتبط نبود. به نظر من ما کار درست را انجام دادیم و اینکه چطوری این کار را رهبری کردیم، کم کم به پاسخ این سوال پی خواهید برد.

با توجه به موفقیت های فیلم در نسخه های قبلی، این بار نیز با حضور مایکل بی انتظار می رود که Transformers: The Last Knight 2017 در پی هزینه های زیادی که داشته است، بازخورد بسیار خوبی نیز در بین مخاطبان داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *