بیاتومگ – با باکس آفیس ۲۸ دی ماه همراه با ما باشید. این هفته شاهد چندین فیلم تازه اکران شده هستیم که خود را به جمع ده فیلم پرفروش هفته رسانده اند. فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle (جومانجی: به جنگل خوش آمدید) همانند چند هفته گذشته، هنوز صدرنشین جدول باکس آفیس می باشد. این فیلم در چهارمین هفته اکرانش در داخل آمریکا، به فروش ۴۰ میلیون دلاری دست یافته که فروش جهانی اش را به مبلغ ۶۷۶ میلیون دلار می رساند. ۵۶ درصد از این فروش یعنی حدود ۳۸۰ میلیون دلار مربوط به فروش خارج از آمریکا است.

فیلم The Post (پست) به کارگردانی استیون اسپیلبرگ و با بازی تام هنکس و مریل استریپ، در چهارمین هفته از اکرانش، با کسب فروش ۲۸ میلیون دلاری در این هفته در آمریکا، از رده ۱۶ ام به رده ۲ ام جدول باکس آفیس صعود کرد. این فیلم درام که با بودجه ۵۰ میلیون دلاری ساخته شده، تاکنون ۳۳ میلیون دلار فروش داشته است و همانطور که مشخص است، بیشتر فروش این فیلم پس از چهار هفته حضور بر روی پرده های سینما، مربوط به همین هفته می باشد. دلیل آن نیز، اکران گسترده تر فیلم در این هفته می باشد.

فیلم The Greatest Showman (بزرگترین شومن) که هفته گذشته جایگاه ۴ ام جدول باکس آفیس را در دست داشته بود، این هفته با یک پله صعود، در جایگاه سوم ایستاد. این فیلم همانند هفته گذشته فروش ۱۹ میلیون دلاری در آمریکا را به ارمغان آورده است که مجموع فروش داخلی را به رقم ۱۰۲ میلیون دلار می رساند. این مبلغ به علاوه ۱۰۰ میلیون دلار فروش خارج از آمریکا، فروش جهانی ۲۰۲ میلیون دلاری را برای این فیلم رقم می زند.

در تعقیب فیلم بزرگترین شومن، فیلم The Commuter (رفت و آمد) با بازی لیام نیسون در جایگاه چهارم باکس آفیس این هفته قرار دارد. فیلم رفت و آمد به فروش ۱۹ میلیون دلاری در آمریکا دست یافته و با احتساب فروش ۹ میلیون دلاری خارج از آمریکا، فروش جهانی فیلم، بیش از ۲۸ میلیون دلار در اولین هفته از اکران می باشد.

دیگر تازه اکران شده این هفته، انیمیشن خانوادگی ماجراجویی Paddington 2 (پدینگتون ۲) است که با وجود انتظارات زیاد، تنها به جایگاه ششم بسنده کرده است. این انیمیشن در فروش داخل آمریکا، حدود ۱۶ میلیون دلار را کسب کرده است. این در حالی است که فروش خارجی این انیمیشن بیش از ۱۴۵ میلیون دلار است که فروش جهانی اش را به مبلغ ۱۶۱ میلیون دلار می رساند.

فیلم درام Proud Mary (مری مغرور)، دیگر فیلم تازه اکران شده این هفته است که با فروش ۱۳ میلیون دلاری در داخل آمریکا، به جایگاه ۸ ام جدول باکس آفیس دست یافته است. فروش خارج از آمریکای این فیلم چندان خوب نیست و حدود ۷۰ هزار دلار می باشد که تاثیر چندانی در فروش جهانی فیلم ندارد.

هفته آینده نیز انتظار می رود که فیلم درام جنگی ۱۲Strong (دوازده نیرومند) با نقش آفرینی کریس همسوورث، فیلم اکشن هیجان انگیز Den of Thieves (لانه دزدان) با نقش آفرینی جرارد باتلر و فیلم درام Forever My Girl به اکران بیایند.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Jumanji: Welcome to the Jungle۴۰۲۹۶۹۰۴
۲The Post۲۸۳۳۵۰۴
۳The Greatest Showman۱۹۱۰۲۸۴۴
۴The Commuter۱۹۱۹-۱
۵Star Wars: The Last Jedi۱۷۵۹۷-۵
۶Paddington 2۱۶۱۶-۱
۷Insidious: The Last Key۱۶۵۲۱۰۲
۸ Proud Mary۱۳۱۳۱۴۱
۹Pitch Perfect 3۸۹۷۴۵۴
۱۰Darkest Hour۶۳۸-۸
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می شود.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *