بیاتومگ – قسمت ۶ فصل ۱ سریال Knightfall (سقوط شوالیه) با به نمایش گذاشتن پیچش های جذاب و متوالی در داستان، سعی در ارائه قسمتی هیجان انگیز را دارد ولی در اغلب موارد، با بد انجام دادن این کار، با شکست رو به رو می شود. با نقد اختصاصی این قسمت همراه با ما باشید.

این قسمت که “زیارت زنجیر” نام داشت، با پرداختن به داستان ادلینا و رولند در خانه ای مرموز، ادامه داستان هفته پیش را در پیش می گیرد. قسمت ششم شروع جالبی را در پیش گرفته بود و از همان ابتدا، سعی داشت تا خود را به عنوان قسمتی هیجان انگیز ثابت کند. در ادامه قسمت نیز یکی از دیگر مراسم های آن زمان را مشاهده می کنیم که مراسم اعدام دو تن از افرادی می باشد که ظاهرا سعی در کشتن شاه فرانسه داشته اند.

گرچه این سکانس یک رویه انحرافی است و بیشتر جنبه وقت پرکنی دارد، ولی سریال از آن به خوبی استفاده کرده تا احساس گناه کردن شاه‌دخت فرانسه را به نمایش بگذارد. مسلما پس از اتفاقات قسمت گذشته، شاه‌دخت اگر از اعمال خود پشیمان نباشد، حداقل ناراحت است و احساس گناه می کند و این موضوع کاملا طبیعی است، چراکه او همانند مشاور دی نوگارت، آدمی سنگدل و بی روح نیست.

قسمت 6 فصل 1 سریال Knightfall (سقوط شوالیه)
قسمت ۶ فصل ۱ سریال Knightfall (سقوط شوالیه)

مسلما، این احساس گناه بعدا برای دی نوگارت گران تمام خواهد شد و می شود، چراکه این موضوع می تواند به سادگی همه نقشه های آنها را نقش بر آب کند. با این وجود، دی نوگارت از کارهای خود اطمینان کامل دارد و همین غرور وی سبب سقوط وی می شود. این قسمت توجه بیشتری به اهداف مشاور دارد و در همین راستا، شاهد حضور فردی که وی آن را عمو می نامد، می باشیم. از گفت و گوهای آنها می توان برداشت که اهداف آنها در راستای معبد و پاپ نیست و نقشه دیگری در سر دارند. حالا، اینکه آنها چه کسانی می باشند و چه نقشه ای در سر دارند را فعلا نمی توان گفت، زیرا سریال هیچ سرنخی از این موضوع را برای ما ارائه نمی کند و همچنان باید منتظر ماند.

در ادامه، همین اعتماد بی جهت دی نوگارت به شاه‌دخت سبب می شود تا در عرض چند لحظه از عرش به فرش بیاید. در ابتدا شاهد هستیم که شاه فرانسه به پاس خدمات دی نوگارت به او و کشور فرانسه، به او مقام و مال اعطا می کند ولی چندین لحظه پس از آن، دی نوگارت با اتهام هایی رو به رو می شود که مسلما پای او را به چوبه دار خواهد کشاند.

یکی از نکات بی مزه و احمقانه ای که در این قسمت توجه ما را جلب کرد، فرار غیرمقبول و نه چندان دلچسب دی نوگارت از اعدام می باشد. سریال در ابتدای قسمت با معرفی عموی دی نوگارت، در همان ابتدا راه فرار وی را پیش بینی کرد و بیننده ها نیز می توانستند این موضوع را پیش بینی کنند. مسلما کاراکتر دی نوگارت نقش مهمی در سریال داشته و دارد و سریال به همین راحتی او را به کشتن نمی دهد، پس تظاهر به اعدام او، غیرجذاب و ناخوشایند می باشد و توهین به شعور مخاطب است.

قسمت 6 فصل 1 سریال Knightfall (سقوط شوالیه)
قسمت ۶ فصل ۱ سریال Knightfall (سقوط شوالیه)

برخلاف بقیه قسمت، روایت لاندری و انجمن نور یکی از صحنه های جذاب و دلپذیر قسمت را خلق کرده است. در ابتدا شاهد هستیم که لاندری به طرز مرموزی توسط انجمن نور آزاد می شود و به معبد بازمی گردد و همان ابتدا، تصمیم به اخراج برادر تانکرید می گیرد. یکی از نکات قابل توجه، اخراج قطعی و همیشگی تانکرید بود و همین نیز بیننده ها را به این فکر فرو برد که شاید انجمن نور در این عمل دست دارند. از آنجا که تانکرید قاتل یکی از اعضای انجمن نور می باشد، پس کاملا منطقی است که لاندری با دادن تانکرید به آنها، سعی در ایجاد معامله ای داشته باشد.

در ادامه قسمت، با فلش بکی به زمان اسیر بودن لاندری در دستان انجمن نور، شاهد شکنجه های متفاوت آنها بر روی لاندری هستیم. در این صحنه ها، انجمن نور افرادی بی روح و خشن نشان داده می شوند که به شدت در حال شکنجه کردن لاندری می باشند. نقشه جالب آنها برای به سخن درآوردن لاندری، یکی از نکات جذاب و دلنشین این قسمت بود، هرچند، این موضوع همچنان می توانست به نحوی بهتر اجرا شود. سریال در این قسمت سعی داشت تا با غیر خطی کردن روایت لاندری، داستان را هیجان انگیز و فریبنده کند و از مشخص شدن ارتباط میان اتفاقات تا آخر قسمت جلوگیری کند ولی این کار را به نحو بسیار بدی انجام می دهد، به نحوی که سبب گیج شدن بیننده می شود.

در پایان، قسمت ششم سریال سقوط شوالیه با به نمایش گذاشتن پیچش های جذاب و متوالی در داستان، سعی در ارائه قسمتی هیجان انگیز را دارد ولی در اغلب موارد، با بد انجام دادن این کار، با شکست رو به رو می شود. یکی از موضوعاتی که همچنان در رابطه با سریال مبهم و نامفهوم می باشد، هدف است. اغلب کاراکترهای سریال به دنبال محافظت یا بدست آوردن جام مقدس می باشند که گیج کننده است. سریال پس از شش قسمت همچنان شخصیت منفی قابل توجهی را نشان نداده و در مورد آن با مخفی کاری عمل می کند و همین سبب ایجاد خلاء ای می شود که سریال را بیشتر در تاریکی و نامفهومی فرو می برد.

امتیاز این قسمت: ۷/۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *