بیاتومگ – قسمت ۷ فصل ۱ سریال Knightfall (سقوط شوالیه) با فاش کردن چندین راز در مورد برخی کاراکترها و پاسخ دادن به برخی سوالات، به آرامی در حال شکل دادن به داستان می باشد ولی همچنان برخی از سوالات را برای سه قسمت آینده بی پاسخ رها می کند. با نقد اختصاصی این قسمت همراه با ما باشید.

هفتمین قسمت از سریال تاریخی سقوط شوالیه که با عنوان “و مطمئنا نه آن مرد فلج” است، با صحنه ای خشن و زمخت از ملکه کاتالونیا آغاز می شود که به سختی می توان از آن سر در آورد. این شروع، بدون هیچ توضیحی و از نقطه ای نامعلوم آغاز می شود. سریال به سادگی با ارائه این سکانس کوتاه، سعی در ایجاد تنشی تازه میان کاتالونیا و فرانسه دارد. در این سکانس به شهر پامپلونا اشاره می شود که شهری است در اسپانیای امروزی که ظاهرا کاتالونیا قصد تصرف آن را دارد. علاوه بر شهر پامپلونا، به روستای سانگسا نیز اشاره می شود که امروزه، شهری در ۴۵ کیلومتری شهر پامپلونا است.

این عمل گستاخانه ملکه کاتالونیا مسلما سبب ایجاد جنگی با فرانسه خواهد شد. با رسیدن این خبر به دربار فرانسه، تنش میان ملکه و شاه فرانسه بار دیگر شعله ور می شود. مسلما شاه فرانسه برای حفاظت از همسر و به ظاهر فرزندش، اجازه نخواهد داد تا ملکه به منطقه جنگی برود. ولی ظاهرا ملکه خودسرانه پا به فرار می گذارد و همین نیز سبب می شود تا شاه فرانسه، احساس کند که اعتبار و قدرتش زیر سوال رفته است.

قسمت 7 فصل 1 سریال Knightfall (سقوط شوالیه)
قسمت ۷ فصل ۱ سریال Knightfall (سقوط شوالیه)

در این قسمت بار دیگر نقش بی اهمیت شاه فرانسه مورد تاکید واقع می شود. شاید سریال هدف اصلی اش این موضوع نباشد ولی با توجه به اتفاقات جاری، نمی توان هدفی مشخص برای شاه فرانسه پیدا کرد و در هر قسمت، نقش بی ارزش وی را می توان شاهد بود. این قسمت علاوه بر به تصویر کشیدن این موضوع، پا را فراتر می گذارد و پوچی درون این شخصیت را با به نمایش گذاشتن مبارزه وی در مشروب فروشی محلی، مورد تاکید واقع می دهد.

دیالوگ میان لاندری و شاه فرانسه در کوچه خیابان های پاریس، کاملا متناقض و غیرمنطقی می باشد. شاه فرانسه به لاندری اظهار داشت که همه به شاه دروغ می گویند ولی بلافاصله با دوست خواندن لاندری، جمله خودش را نقض می کند. مطمئنا، همه ما از خیانت لاندری به اعتماد شاه آگاه هستیم و سریال با تاکید بر این موضوع، در واقع در حال هدر دادن وقت سریال است. در این قسمت بار دیگر به روایت عاشقانه لاندری و ملکه اشاره می شود، عاشقانه ای که غیرجذاب و بی روح است. پس از گذشت هفت قسمت از فصل ابتدایی سریال سقوط شوالیه، هنوز نمی توان به خوبی از جریان رابطه عاشقانه این دو کاراکتر سر در آورد.

قسمت 7 فصل 1 سریال Knightfall (سقوط شوالیه)
قسمت ۷ فصل ۱ سریال Knightfall (سقوط شوالیه)

لاندری سرانجام پس از رو به رو شدن با مشکلات و موانع بسیار، در ایمان خود به خدا و معبد دچار شک و تردید شده است. در این قسمت شاهد افشا شدن رازهای بیشتری حول لاندری هستیم. در ابتدا ملاقات برادر گوین با دی نوگارت سبب می شود تا دی نوگارت به رابطه پنهانی میان ملکه و لاندری پی ببرد. اگرچه گوین خودش نمی داند که این راز را افشا کرده ولی پی بردن سریع دی نوگارت به این موضوع اندکی احمقانه و بی مزه بود و سریال فقط می خواست تا مشکلات بیشتری را در قسمت های آینده در سر راه لاندری قرار دهد.

دیگر رازی که در مورد لاندری آشکار می شود، پیدا شدن مادرش است، مادری که او از کودکی آن را ندیده است. اتفاقات این قسمت بسیار سریع رخ می دادند، به اندازه ای سریع که هضم همه آنها دشوار می باشد. همین سرعت در مورد مبارزه بین لاندری و گوین نیز صدق می کند. شبه مبارزه آنها سریع به پایان رسید و جذابیت خاصی نداشت. این گونه احساس می شود که سریال قصد طفره رفتن از به تصویر کشیدن مبارزات دارد.

همانطور که از عنوان این قسمت متوجه می شویم، قسمت هفتم تمرکز خاصی بر روی کاراکتر گوین دارد. گوین که از زمان جنگ آکره آسیب دیده و در راه رفتن مشکل دارد، رنج بسیاری را تحمل کرده و به همین دلیل، به شدت به دنبال شفا یافتن از جام مقدس می باشد. اگرچه وی چندان نیت شومی ندارد ولی این کار او سبب خیانت به مرشدش می شود. باید دید که در قسمت های آینده، آیا او به خیانتش ادامه می دهد یا خیر؟

قسمت 7 فصل 1 سریال Knightfall (سقوط شوالیه)
قسمت ۷ فصل ۱ سریال Knightfall (سقوط شوالیه)

در این قسمت شاهد هستیم که پارسیفال راه انتقام را پیش گرفته است. از همان قسمت اول، پارسیفال به دنبال انتقام گرفتن از قاتل نامزدش بوده و در هفتمین قسمت، او سرانجام فرصتی برای رسیدن به هدفش می یابد. او علاوه بر کشتن خشن رولند، سعی در گرفتن اطلاعات از او دارد ولی ما این اتفاق را مشاهده نمی کنیم ولی در ادامه، پارسیفال ادعا می کند که اطلاعات مفیدی در مورد کارفرمایان رولند دارد و همین سبب ناامن شدن معبد می شود. این جمله را نیز از زبان زن مرموز یعنی مادر لاندری نیز شنیده بودیم که گفته بود افراد داخل معبد قابل اعتماد نیستند و ممکن است به دنبال گرفتن جام مقدس باشند.

تناقض آشکاری در گفتار و رفتار پارسیفال وجود دارد، او در ابتدا از ناامن بودن معبد آگاه است و می داند که نباید به هیچ کس داخل معبد اعتماد کند ولی در همان ابتدا، دانسته های خود را زیر پا می گذارد و این موضوع را با یکی از رفیقانش در داخل معبد به اشتراک می گذارد که پایان خوشی را برای وی به همراه نمی آورد. مشخص نمی شود که پارسیفال مرده یا نه و سریال با رها کردن سرنوشت وی برای قسمت های بعدی، سعی در افزایش هیجان قسمت داشت که مفید واقع می شود.

در پایان، قسمت هفتم با فاش کردن چندین راز در مورد برخی کاراکترها و پاسخ دادن به برخی سوالات، به آرامی در حال شکل دادن به داستان می باشد ولی همچنان برخی از سوالات را برای سه قسمت آینده بی پاسخ رها می کند. سریال سقوط شوالیه در این هفت قسمت گذشته از ارائه نبرد و جنگ دوری کرده و احتمالا این روند تا پایان سریال ادامه خواهد داشت، با این وجود، آیا ممکن است در ادامه فصل شاهد نبردی حماسی میان کاتالونیا و فرانسه باشیم؟

امتیاز این قسمت: ۸/۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *