بیاتومگ

نام کامل : مایکل جان داگلاس (Michael John Douglas)

تولد : ۱۹۵۱، آمریکا

مایکل کیتون اولین بار در تلویزیون در چندین قسمت سریال Neighborhood 1968 دیده شد. نام خانوادگی او داگلاس می باشد اما برای اینکه با هنرپیشه ای دیگر با همین نام اشتباه گرفته نشود، فامیلی خود را به کیتون تغییر داد.

شکست بعدی او در سریال کوتاه کمدی Stiffs 1979 بود، اما توانست در کمدی های دیگری نظیر Mr. Mom 1983 و Johnny Dangerously 1984 و Gung Ho 1986 خود را در کمدی ثابت کند.

وقتی که حرفه ی مایکل کیتون رو به بهبود بود، او به عنوان نقش بروس وین در فیلم Batman 1989 انتخاب شد. مایکل کیتون و کمپانی Warner Bros با اعتراضات شدیدی برای بازی کیتون در نقش بتمن مواجه شدند.

مایکل کیتون برای تنوع بخشیدن به حرفه ی خود در فیلم هایی نظیر  Pacific Heights 1990 و One Good Cop 1991 بازی کرد و سپس بار دیگر شنل بمتن را در فیلم Batman Returns 1992 به تن کرد.

در دهه ی ۲۰۰۰، مایکل در چندین فیلم موفق نقش ایفا کرد که از جمله آنها می توان به Live from Baghdad 2002 و First Daughter 2004 و همچنین Herbie Fully Loaded 2005 اشاره کرد.

مایکل کیتون  در سال ۲۰۱۴ در فیلم های RoboCop 2014 و  Need for Speed 2014 به عنوان بازیگر مکمل به سینما بازگشت.

مایکل کلیتون در فیلم Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) 2014 که بهترین فیلم در سال ۲۰۱۴ در مراسم اسکار انتخاب شد، به عنوان بازیگر نقش اصلی بود و در مراسم اسکار نامزد دریافت جایزه ی بهترین بازیگر مرد شد. همچینین او برای بازی در این فیلم برنده ی جایزه ی بهترین بازیگر گلدن گلوب شد.

آثار برگزیده :

  • سینمایی Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance) ۲۰۱۴ در نقش Riggan
  • سینمایی Batman ۱۹۸۹در نقش Batman / Bruce Wayne
  •  سینمایی Batman Returns ۱۹۹۲در نقش Batman / Bruce Wayne
  • سینمایی Spotlight ۲۰۱۵ در نقش Walter ‘Robby’ Robinson

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *