بیاتومگ – با باکس آفیس ۱۲ بهمن ماه همراه با ما باشید. فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle (جومانجی: به جنگل خوش آمدید) سرانجام پس از اینکه پنج هفته ابتدایی اکرانش را در صدر جدول باکس آفیس گذارند، این هفته با وجود کسب فروش ۱۹ میلیون دلاری در داخل آمریکا، نتوانست به صدرنشینی خود ادامه بدهد و به جایگاه دوم باکس آفیس این هفته اکتفا کرد. این فیلم تاکنون ۳۴۱ میلیون دلار در آمریکا فروش داشته و در فروش خارج از آمریکا نیز مبلغ ۴۸۴ میلیون دلار را بدست آورده که فروش جهانی اش را به مبلغ ۸۲۵ میلیون دلار می رساند، مبلغی که مطمئنا نشان از موفقیت مالی فیلم و ساخت دنباله آن دارد.

فیلم ماجراجویی علمی-تخیلی Maze Runner: The Death Cure (دونده هزارتو: علاج مرگ) در اولین هفته از اکرانش، با کسب فروش ۲۹ میلیون دلار در آمریکا، صدرنشین جدول باکس آفیس این هفته شد. این فیلم که سومین فیلم از مجموعه فیلم های دونده هزارتو می باشد و با مشکلاتی در تولید همراه بود ولی توانست سرانجام راه خود را بر روی پرده سینماها بیابد. این فیلم بر روی بیش از ۳۷۰۰ سینما در آمریکا به اکران درآمده است. با توجه به بودجه ۶۲ میلیون دلاری آن، فروش داخلی آن چندان قابل توجه نمی باشد ولی این موضوع نگران کننده نیست، چراکه فیلم دونده هزارتو ۳ در فروش خارج از آمریکا مبلغ ۹۷ میلیون دلار را کسب کرده است. پس با این احتساب، این فیلم در اولین هفته اکران به فروش جهانی ۱۲۶ میلیون دلاری دست یافته که مطمئنا شروع قابل قبولی می باشد.

فیلم Hostiles (متخاصمان) که با بازی کریستین بیل و کارگردانی اسکات کوپر است، در ششمین هفته از حضورش بر روی پرده نقره ای، توانست با افزایش فروش ۱۴۰۰ درصدی، از رده ۲۳ به رده ۳ صعود کند. این فیلم توانست در هفته گذشته به فروش ۱۳ میلیون دلاری دست یابد تا فروش کلی داخلی‌اش تاکنون را به رقم ۱۵ میلیون دلار برساند. این فیلم در خارج از آمریکا اکرانی نداشته است.

فیلم The Shape of Water (به شکل آب) نیز این هفته با رشد فروش ۱۰۰ درصدی مواجه شده است. این فیلم در هفته گذشته، ۸ میلیون دلار فروش داشته است. پس از ۹ هفته اکران، فروش داخلی این فیلم، ۴۰ میلیون دلار و فروش خارج از آمریکای آن، ۱۴ میلیون دلار است که فروش جهانی آن را به رقم ۵۴ میلیون دلار می رساند. این فیلم به موفقیت نسبی در فروش دست یافته و همچنین، جایزه های بسیاری نیز از مراسم های مختلف دریافت کرده که آن را تبدیل به فیلمی کاملا موفق چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ انتقادی تبدیل می کند.

فیلم بالیوودی Padmaavat (پدماوات) نیز در اولین هفته از اکرانش، به فروش ۵ میلیون دلاری دست یافته که آن را به جایگاه دهم در جدول باکس آفیس می رساند. این فیلم  تنها در حدود ۳۰۰ سینما در آمریکا به اکران درآمده است. هفته آینده نیز انتظار می رود که فیلم ترسناک Winchester (وینچستر) به اکران درمی آید.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Maze Runner: The Death Cure۲۹۲۹۶۲۱
۲Jumanji: Welcome to the Jungle۱۹۳۴۱۹۰۶
۳Hostiles۱۳۱۵-۶
۴The Greatest Showman۱۲۱۲۹۸۴۶
۵The Post۱۲۶۱۵۰۶
۶۱۲Strong۱۱۳۲-۲
۷Den of Thieves۱۱۳۱-۲
۸The Shape of Water۸۴۰-۹
۹Paddington 2۶۳۳-۳
۱۰Padmaavat۵۶-۱
  • فروش ها به میلیون دلار می باشد.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می شود.
  • فروش ها تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *