بیاتومگ – گیلرمو دل تورو در مراسم DGA 2018 (انجمن کارگردانان آمریکا) برنده جایزه بهترین کارگردان فیلم سینمایی برای کارگردانی فیلم The Shape of Water (به شکل آب) شد و شانس خود را برای بردن جایزه بهترین کارگردان مراسم اسکار افزایش داد.

فیلم عاشقانه فانتزی به شکل آب، در طی فصل مراسم ها و جوایز، اهمیت خاصی داشته است. این فیلم جایزه بهترین فیلم از مراسم Producers Guild of America (انجمن تهیه‌کنندگان آمریکا) و Critics’ Choice Movie (انتخاب منتقدان فیلم) را بدست آورده و همچنین، جایزه بهترین کارگردان را از مراسم گلدن گلوب دریافت کرده است. این فیلم همچنین دارای ۱۳ نامزدی در میان نامزدهای ۹۰ مین مراسم اسکار می باشد و ۱۲ نامزدی در مراسم آکادمی فیلم و سریال بریتانیا (بفتا) دارد.

فیلم The Shape of Water (به شکل آب)
فیلم The Shape of Water (به شکل آب)

گیلرمو دل تورو پس از بردن این جایزه از مراسم انجمن کارگردانان آمریکا، صنعت سینما را برای اینکه به این گروه متنوع از کارگردانان اجازه داده تا داستان هایشان را بازگو کنند، ستایش کرد. دیگر نامزدهای این بخش نیز مارتین مک دونا برای فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)، گرتا گرویگ برای فیلم Lady Bird (لیدی بیرد)، کریستوفر نولان برای فیلم Dunkirk (دانکرک) و جردن پیل برای فیلم Get Out (برو بیرون) بودند.

در بخش بهترین کارگردانی اول نیز در میان نامزدهای شامل جردن پیل برای فیلم برو بیرون، جرمی جاسپر برای فیلم $Patti Cake (کیک های پتی)، ویلیام اولدروید برای فیلم Lady Macbeth (خانم مکبث)، تیلور شرایدن برای فیلم Wind River (رودخانه ویند) و آرون سورکین برای فیلم Molly’s Game (بازی مالی)، جردن پیل برنده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *