بیاتومگ – امسال مخاطبان با اکران فیلم هایی چون The Revenant 2015 و Batman v Superman: Dawn of Justice 2016 و Ghostbusters 2016 و فیلم های جذاب دیگر، بسیار خوشحال شدند. که در زیر به رتبه بندی آن ها می پردازیم.

توجه شود که این فیلم های در بین ژانویه تا دسامبر ۲۰۱۶ اکران شده اند. بعضی از فیلم ها مانند Rogue One: A Star Wars Story 2016 در لیست قرار ندارند، چون در دسامبر این فیلم ها اول برای منتقدان پخش شده و بعد اکران شدند.

۲۵ – فیلم The Greasy Strangler 2016

The Greasy Strangler 2016
The Greasy Strangler 2016

برخی از مسائلی که در The Greasy Strangler 2016 اتفاق می افتد عبارت اند از: دو مرد، به مدت ۵ دقیقه همدیگر را هنرمند مزخرف صدا می کنند، یک پیرزن که حرف های نامربوط در فیلم می زند، یکی از کاراکتر های فیلم که نامش Oinker هست، یک بینی خوک با خود همراه دارد، یک پیرمرد ۷۰ ساله برهنه و چاق، که قربانیان خود را در کارواش خفه می کند. اگر چه در این فیلم تم های قتل وجود دارد اما این The Greasy Strangler یکی از اصلی ترین و جذاب ترین فیلم های سال است.

۲۴ – انیمیشن Zootopia 2016 

Zootopia 2016
Zootopia 2016

این انیمیشن محصول دیزنی است. در فیلم از بزرگترین فیل تا کوچکترین حیوان و تمام پستانداران در شهر Zootopia با هم زندگی می کنند. زمانی که جودی هاپس به عنوان اولین خرگوش پلیس می شود. او می فهمد که اجرای قانون چقدر سخت است، اما جودی مصمم است که خود را اثبات کند و به فرصتی برای حل یک مسئله ی عجیب پیدا می کند، اما متاسفانه او در طول کار، یک روباه به نام نیک وایلد باعث سخت تر شدن کار او می شود.

۲۳ – فیلم Room 2015

Room 2015
Room 2015

فیلم Room 2015 داستان یک کودک ۵ ساله به نام جک است، که مادر مهربانش از او نگهداری می کند، مانند هر مادر دیگری مادر جک نیز سعی دارد تا فرزند خود را شاد و سالم نگه دارد و برای جک داستان می خواند و با او بازی می کند. زندگی آنها کاملا معمولی است تا زمانی که در یک اتاق ۳۰ متری گرفتار می شوند. مادر جک تمام دنیا را برای او در قالب این اتاق بیان کرده بود. جک داشت رشد می کرد و همانطور کنجکاو تر می شد، چون او می توانست کامل تر از این زندگی کند، مادر او کم کم تصمیم میگیرد از این شرایط بگریزند، اما آن ها بعد از این کار با یکی از ترسناک ترین صحنه ها یعنی دنیای واقعی آشنا می شوند.

۲۲ – فیلم Son of Saul 2015 

Son of Saul 2015
Son of Saul 2015

دو روز در زندگی ساول اسلاندر زندانی مجارستانی به عنوان عضوی از گروه Sonderkommando در یکی از کوره های آدم سوزی آشویتز کار می کند، که در آنجا جسد یک پسر را می بیند و به دنبال یک خاخام برای دفن او می گردد. در حالی که امکان منحل شدن گروه Sonderkommando وجود داشت، او تصمیم به شورش گرفت تا حداقل جان بقیه ی بچه هایی که زنده اند را نجات دهد.

۲۱ – فیلم The Childhood Of A Leader 2015

The Childhood Of A Leader 2015
The Childhood Of A Leader 2015

این فیلم در مورد ظهور فاشیسم در قرن ۲۰ میلادی است و در مورد یک جوان آمریکایی ساکن فرانسه در سال ۱۹۱۸ است، که پدرش در حال کار برای دولت آمریکا در ایجاد معاهده ی ورسای است. مانند بسیاری از دیکتاتور ها که در قرن بیستم وجود داشتند و با ظلم و ترساندن کار خود را پیس می بردند. کودکی یک رهبر می تواند وجهه ای ترسناک از ظهور شیطانی در آینده داشته باشد.

۲۰ – فیلم ۱۰Cloverfield Lane 2016

10Cloverfield Lane 2016
۱۰Cloverfield Lane 2016

بعد از ترک نامزدش، میچله درگیر یک تصادف می شود. او پی می برد که باید یک پناهگاه زیرزمینی را با هاوارد و اِمِت شریک شود. هارواد و امت به او می گویند که او از یک رویداد آخر زمانی نجات پیدا کرده است یا شاید هم قرار است این کار فقط برای محک زدن شخصیت و اراده ی او باشد.

۱۹ – فیلم The Big Short 2015

The Big Short 2015
The Big Short 2015

این فیلم سه داستان مختلف اما مرتبط به هم در مورد بحران مسکن در آمریکا در سال ۲۰۰۵ را بیان می کند. مایکل بوری یک پزشک عجیب غریب است و به این عقیده دارد، که بازار مسکن آمریکا مانند یک حباب است و در چند سال آینده این حباب از بین خواهد رفت، کمپانی به مایکل این اجازه را می دهد تا هر کاری که مایل است انجام دهد، بنابراین مایکل سعی در شکست دادن بانک ها در بازار مسکن دارد، و می خواهد کاری بی سابقه در تاریخ آمریکا انجام دهد. اما بانک ها فکر می کنند که مایکل خل شده است و مطمئن هستند که خودشان در این نبرد پیروز خواهند شد. جارد ونت و بانک آلمان به مایکل در این قضیه کمک می کند چون آن ها به عنوان سرمایه گذار به او اعتقاد دارند.

۱۸ – فیلم Nocturnal Animals 2016

Nocturnal Animals 2016
Nocturnal Animals 2016

دو داستان در یک فیلم، داستان اول در مورد زنی به نام سوزان است که کتابی از شوهر سابقش که بیست سال پیش او را ترک کرده بود، به دستش می رشد. قسمت دوم در مورد مردی است که با خانواده ی خود به تعطیلات رفته است، اما آن ها تعطیلاتی مرگبار و پر از خشونت را تجربه می کنند، در ادامه نیز دوباره به سوزان پرداخته می شود و به او ازداوج اولش یادآوری می شود و اینکه او باید جنبه های تاریک شخصیت خودش را بشناسد.

۱۷ – فیلم Creed 2015

Creed 2015
Creed 2015

آدونیس جانسون پسر بوکسور معروف آپولو کرید است، که در مسابقه ی بوکس در فیلم Rocky IV 1985 در گذشته بود. آدونیس بعد از مرگ پدرش به دنیا آمد و دوست می خواهد که در راه پدرش یعنی بوکس قدم بگذارد. او در این راه از قهرمان بوکس سنگین وزن و مربی بوکس و دوست سابق پدرش درخ.است کمک می کند و این فرد کسی جز راکی بالبوآ نیست و راکی نهایتا با درخواست او موافقت می کند و با کمک راکی او به شغلی جدید و خطرناک وارد می شود.

۱۶ – فیلم Hail, Caesar! 2016

Hail, Caesar! 2016
Hail, Caesar! 2016

این فیلم در مورد ادی مانیکس یک دلال در هالیوود در کمپانی Capitol Pictures در دهه ی ۱۹۵۰ میلادی است و مشکلات پیرامون ستاره ها را رفع می کند، اما زمانی که یکی از ستاره ها به نام بِیرد ویتلوک ناپدید می شود، مانیکس معامله ی بزرگتر از دلالی انجام می دهد.

۱۵ – فیلم Love & Friendship 2016

 Love & Friendship 2016
Love & Friendship 2016

در دهه ی ۱۹۷۰ میلادی محوریت داستان در مورد یک زن مجرد به نام سوزان ورنون است. که دارای املاک زیادی است و تصمیم می گیرد یک شوهر واقعی برای خود و دخترش پیدا کند.

۱۴ – فیلم Anomalisa 2015

Anomalisa 2015
Anomalisa 2015

مایکل استون یک نویسنده است که قادر به ارتباط عمیق با مردم نیست. حساسیت کم او نسبت به هیجان باعث شده که او زندگی کاملا یکنواختی داشته باشد. اما او تصمیم می گیرد که به یک سفر تجاری برود و در آن جا با یک غریبه آشنا می شود و این سفر باعث می شود دید او نسبت به زندگی عوض شود.

۱۳ – فیلم The Witch 2015

The Witch 2015
The Witch 2015

انگلیس جدید سال ۱۶۳۰: ویلیام و کاترین سعی در زندگی با پیروی از مسیحیت دارند، آن ها به همراه چهار فرزند خود در یک منطقه ی وحشی سکونت داشتند. زمانی که فرزند پنجم به دنیا آمد او بطور مرموزی ناپدید شد و تمام محصولات آن ها از بین رفت، خانواده دور هم جمع شدند و فهمیدند که جادوگر و این اتفاقات ریشه در گناهان آنها دارد و باید، از انجام گناه پرهیز کنند و دعا بخوانند.

۱۲ – فیلم Everybody Wants Some!! 2016

Everybody Wants Some!! 2016
Everybody Wants Some!! 2016

فیلم در مورد گروهی از بازیکنان بیسبال در کالج هست که بدون نظارت والدینشان آزادانه برای خود فعالیت می کنند.

۱۱ – فیلم I, Daniel Blake 2016

I, Daniel Blake 2016
I, Daniel Blake 2016

یک نجار میانسال که بخاطر دولت آسیب دیده بود، تقاضای رفاه و آسایش از دولت داشت و در این راه با یک مادر تنها همراه شد.

۱۰ – فیلم Green Room 2015

Green Room 2015
Green Room 2015

یک گروه سرگردان در شمال غرب اقیانوس آرام وارد یک ماجرای وحشتناک و خشن می شوند. یک باند خلافکار قصد کشتن تمام آن ها را دارد، چون آن ها تنها شاهدان کارهای این گنگسترها بوده اند.

۹ – فیلم Spotlight 2015

Spotlight 2015
Spotlight 2015

این فیلم در مورد گروهی از خبرنگاران بوستون گلوب به نام Spotlight است، که با جدیت تمام در مورد سوء ظن های کلیسای کاتولیک تحقیق می کنند. تحقیقات آنها چندین سال مخفی ماند اما بعد از آشکار شدن نتایج کار آنها، یک انقلاب در سراسر دنیا اتفاق افتاد.

۸ – فیلم The Revenant 2015

The Revenant 2015
The Revenant 2015

هنگام جستجو در یک منطقه ی ناشناخته یک مرزنشین افسانه ای با نام هیو گلس در پی حمله ی یک خرس مجروح می شود و اعضای تیمش او را در حال مرگ رها می کنند، او باید از تمام مهارتش استفاده کند تا به خانه بازگردد و در حین این کار نیز باید سعی کند از بومی ها دوری کند.گلس از میان مناطق برفی راهی می شود تا از جان فیتزگرالد که به او خیانت کرده بود، انتقام بگیرد.

۷ – انیمیشن Kubo And The Two Strings 2016

Kubo And The Two Strings 2016
Kubo And The Two Strings 2016

کوبو یک زندگی آرام و راحت در یک روستای کوچک ساحلی دارد تا اینکه، یک روح قدیمی به دنبال شروع یک انتقام گیری است. این باعث می شود تا انواع موجودات در تعقیب کوبو باشند و تنها چیزی که می تواند او را نجات دهد، یک زره جادویی است که پدر او زمانی که زنده بود و به عنوان یک سامورائی افسانه ای زندگی می کرد، بر تن می کرده است.

۶ – فیلم The Hateful Eight 2015

The Hateful Eight 2015
The Hateful Eight 2015

در زمستان مرده وایومینگ یک شکارچی و زندانی اش یک پناهگاه در یک کابین پیدا می کنند، که توسط مجموعه ای از افراد خرابکار ساخته شده است.

۵ – فیلم Victoria 2015

Victoria 2015
Victoria 2015

فیلم در مورد یک زن جوان اسپانیایی است که تازگی به برلین نقل مکان کرده است تا با دوست خود وقت بگذراند، اما یک شب که آنها با هم بیرون رفته اند به یک راز خطرناک پی می برند.

۴ – فیلم Captain America: Civil War 2016

Captain America: Civil War 2016
Captain America: Civil War 2016

با تمام علاقه ای که مردم به این قهرمانان فوق العاده دارند، اما دولت سعی دارد از طریق یک قرار داد و بصورت قانونی این قهرمانان را محدود کند. نتیجه ای قرار داد باعث اختلاف بین این قهرمانان می شود. Iron Man با این قانون موافق است و بر این عقیده است اگر این اتفاق نیفتد شهر های بیشتری نابود خواهند شد. اما نظر Captain America این است که این قرار دارد نمی تواند کمکی به نجات جهان داشته باشد. و این باعث وقوع مبارزه بین تیم Iron Man که متشکل از Black Panther ، Vision ، Black Widow ، War Machine و Spider-Man است و تیم Captain America که شامل Bucky Barnes ، Falcon ، Scarlet Witch ، Hawkeye و Ant Man است، می شود.

۳ – فیلم Hell Or High Water 2016

Hell Or High Water 2016
Hell Or High Water 2016

یک پدر مجرد و برادر سابقش یک طرح بسیار سخت برای حفظ مزرعه ی خانوادگیشان در غرب تکزاس دارند.

۲ – فیلم Arrival 2016

Arrival 2016
Arrival 2016

زمانی که یک سفینه ی فضایی در زمین دیده می شود، یک تیم حرفه ای به سرپرستی لویس بنکس مسئول بررسی این اتفاق می شوند، در حین این تحقیقات خبرهای زیادی در مورد جنگ جنگ جهانی پخش می شود، بنکس و تیمش برای پیدا کردن پاسخ سوالاتشان در نبرد با زمان  هستند و برای یافتن پاسخ ها در فرصتی قرار می گیرد که ممکن است برای زندگی او و نسل بشریت یک تهدید باشد.

۱ – فیلم Hunt For The Wilderpeople 2016

Hunt For The Wilderpeople 2016
Hunt For The Wilderpeople 2016

این فیلم در مورد یک پسر و عمویش است که در جنگل های نیوزیلند گم شده اند و به آن ها دستور داده شده است تا جنایتکاران ملی را تعقیب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *