بیاتومگ – بنابر گفته‎های یکی از نویسندگان و کارگردان فیلم Logan (لوگان)، جیمز منگولد، این فیلم جدا از مسائل خشونت و تکلم نامناسب، به دلایل دیگر باید با رده سنی بزرگسال یا ۱۷+ می‌بود. زمانی که اعلام شد، رده سنی فیلم لوگان، R یا ۱۷+ می‌باشد، بسیار از طرفداران هیجان‎زده شدند، چراکه این موضوع سرانجام اجازه می‌داد تا شاهد سمت تاریک و خونین ولورین باشیم.

ولی جدا از اینکه فیلم لوگان دارای صحنه‎های اکشن خشن و زمخت‎ است، این فیلم نسخه بالغ‎تر و ماتم‌زده‎تری از کاراکتر ولورین را ارائه می‎دهد که منجر به نقدهای جنجالی شد. این فیلم به فروش جهانی بیش از ۶۰۰ میلیون دلاری دست یافت و نشان داد که بیننده‎ها خواهان فیلم کمیک بوکی شخصی‎تر و کاراکتر محوری‌تری بوده‎اند.

فیلم Logan (لوگان)
فیلم Logan (لوگان)

سخنرانی‎ و گفتگوهای عالی در فیلم لوگان حتی نامزدی جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی مراسم اسکار را برای خودش به ارمغان آورد، کار برجسته‎ای که در ژانر ابرقهرمانی به‎ندرت شاهد آن هستیم. منگولد قبلا از دلایل هنری برای رده سنی ۱۷+ سخن گفته بود و اظهار داشت، این موضوع سبب شد تا محدودیت‎هایی که در ساخت فیلم The Wolverine 2013 داشته را در فیلم لوگان نداشته باشد.

وی در مصاحبه‎ای جدید بار دیگر به موضوع رده سنی فیلم لوگان پرداخت و گفت:

“شما باید برای فیلمتان یک هدف اندکی خارج از کنترل داشته باشید و مردم خواهند گفت که ‘چه غلط‌ها! صحنه‎ای حدودا ۸ دقیقه‎ای میان لوگان و پروفسور ایکس در فیلم لوگان وجود دارد؟ ۸ دقیقه‎ای که دو نفر در درون یک مخزن در حال صحبت کردن می‌باشند.’ و شما در پاسخ می‎گویید ‘بله. این صحنه قرار نیست تغییر کند چراکه طرح این فیلم، یک فیلم درام بزرگسالانه است.’ به عنوان مثال، به همین دلیل ما می‎خواستیم رده سنی فیلم لوگان ۱۷+ باشد. این رده سنی به دلیل خشونت و تکلم نامناسب داخل فیلم نبود، زیرا من مجبور نبودم که فیلمنامه فیلم را برای فردی یازده ساله بنویسم. پس اگر فیلمی با رده سنی ۱۷+ داریم، جایی برای موضوعات کودکانه نیست. می تواند شخصیت اکشنی وجود نداشته باشد. قرار نیست برای فیلمی با این رده سنی در میان برنامه کودکان و کارتون‎ها تبلیغات شود، پس بنابراین، شما فیلمی را نمی‎سازید که برای افراد زیر سن ۱۴ یا ۱۵ نوشته شده است. و همین موضوع، طول صحنه‏‎های فیلم را تغییر می‌دهد. این، موضوع مورد بحث میان کاراکترها را نیز تغییر می‎دهد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *