رج ای کتی - سریال House of Cards (خانه پوشالی)

بیاتومگ – بازیگر برنده جایزه اسکار رج ای کتی در سن ۵۹ سالگی، احتمالا بر اثر سرطان ریه، از دنیا رفت. کتی در ۱۸ آگوست ۱۹۵۸ در هانتسویل آلاباما به دنیا آمد. او بسیاری از دوران کودکی‎اش را در آلمان غربی سپری کرد و سپس به آمریکا بازگشت و در دانشگاه میشیگان مشغول به تحصیل تئاتر شد.

آغاز حرفه بازیگری کتی با برنامه کودک مبتنی بر آموزش ریاضیات به نام Square One آغاز شد. او سپس نقش‎های بیشتر سنتی را دنبال کرد و اولین حضورش در فیلمی سینمایی‎ نیز در نقش گزارشگری در فیلم کمدی Funny Farm (مزرعه عجیب) بود. او در دهه ۹۰ میلادی با حضور در فیلم‎هایی همچون What About Bob (از باب چه خبر)، The Mask (ماسک)، Clear and Present Danger (خطر حاضر و واضح) و Se7en (هفت) خود را مشغول نگه داشت.

او در دنیای سریال نیز حضور پررنگی داشته و در سریال Star Trek: The Next Generation (پیشتازان فضا: نسل بعدی) بازی کرده و در فیلم تلویزیونی And the Band Played On نیز حضور یافته است. او همچنین در سریال ER (ای‎آر) و در قسمتی از سریال Homicide: Life on the Street (قتل: زندگی در خیابان) بازی کرده است. در سال ۲۰۰۰، او در فیلم American Psycho (دیوانه آمریکایی) ظاهر شد و به دنبال آن، در فیلم‎های Pootie Tang (پوتی‎تنگ) و S.W.A.T (سوات) به نقش‎آفرینی پرداخت. او جمعا در ۲۳ قسمت از سریال The Wire (وایر) حضور داشته و اخیرا نیز به عنوان بازیگر مهمان در سریال House of Cards (خانه پوشالی) بازی کرد.

روحش شاد و یادش گرامی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *